1. Po Cory Higginso šou praėjusią savaitę, kokį įspūdingiausią individualų pasirodymą atsimenate Kaune?
Kęstas Rimkus, 15min sporto redaktorius: „Tai nebuvo mačas Kaune, bet rungtynėse prieš „Žalgirį“ tai buvo pats įspūdingiausias asmeninis pasirodymas, kokį teko matyti. Chuckas Eidsonas prieš 10 metų BBL finale Tartu suvertė 41 tašką, surinko 58 naudingumo balus Vilniaus „Rytui“, kuris tada nušlavė „Žalgirį“ – tuomet žaidęs Paulius Jankūnas tada sakė, kad Ch.Eidsonas žaidė tokį fantastinį krepšinį, prieš kurį nieko nebuvo įmanoma padaryti.“
Donatas Urbonas, Eurolyga.lt redaktorius: „Tai nebuvo rungtynės Kaune, bet kažkodėl iš galvos neiškrenta Arvydo Macijausko šou Vitorijoje. Dar iki dabar atsimenu „TAU Ceramica“ arenos pranešėją klykaujant: „Maci! Maci! Maci!, Maci! Maci! Maci!“ Pirmąjį kėlinį baskai laimėjo 37:17, o Macas per pirmąsias 10 minučių įmetė 18 taškų, neprametęs nė vieno metimo. „TAU Ceramica“ sutriuškino „Žalgirį“ 100:69, o Macas iš viso pelnė 24 taškus. Tai buvo „N-18“ vaizdelis.“
Rokas Pakėnas, Eurolyga.lt žurnalistas: Įsimintini buvo pastaraisiais metais „Žalgirio“ arenoje vykę asmeniniai Aleksejaus Švedo (25 taškai), Luka Dončičiaus (28 taškai) ar Nikola Mirotičiaus (31 taškas) pasirodymai. Vis dėlto ryškiausią spektaklį Kaune, mano nuomone, surengė dabar jau karjerą baigęs bosnis Mirza Teletovičius. 2010-ųjų gruodį Kauno sporto halėje vykusios rungtynės Vitorijos „Caja Laboral“ aukštaūgiui buvo labai kontrastingos. Mirza iki ilgosios pertraukos „Žalgiriui“ atseikėjo 7 tolimus metimus iš 8 ir surinko 26 taškus, per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius jis nepelnė nė taško, tačiau per pratęsimą dūrė dar du tritaškius, taip galutinai nulemdamas mačo baigtį. 9 pataikyti tritaškiai per rungtynes – pakartotas Eurolygos rekordas, priklausęs Sauliui Štombergui, kurį po ketverių metų pagerino Stambulo „Fenerbahče“ gynėjas Andrew Goudelockas – 10 tritaškių iš 13.
2. Mindaugui Kuzminskui persikėlus į Europos taurę, koks kitas lietuvis dabar yra arčiausiai šuolio į Eurolygą?
K.Rimkus: Spėčiau, kad Gytis Masiulis grįš į Eurolygą, kai pasibaigs antrasis sezonas „Neptūne“. Jis atrodo vis stabiliau ir solidžiau Klaipėdoje. Tik laiko klausimas, kada G.Masiulis vėl pasirodys Eurolygoje, kur pirmą kartą papuolė dar neapšaudytas „Žalgirio“. Manau, kad tinkamai susiklosčius aplinkybėms kuriam nors Eurolygos klubui gali praversti kažkuris patyrusių žaidėjų – Donatas Motiejūnas, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Arnas Butkevičius ar Eimantas Bendžius. Tačiau jaunais Lietuvos krepšinio talentais Eurolygos dangus greitai neprisipildys. Deividas Sirvydis, Marekas Blaževičius turbūt pirmieji eilėje, bet jų karjeros posūkius prognozuoti dar sudėtinga. Beje, Ignas Brazdeikis, jeigu neįsitvirtintų NBA, taip pat gali nusileisti Eurolygoje.
D.Urbonas: Matau Eurolygoje žaidžiantį Arną Butkevičių. Ar tai būtų „Žalgiris“, kai jam kažkada reikės pamainos vietoj Edgaro Ulanovo, ar koks kitas Eurolygos klubas – pavyzdžiui, ispaniškas. Manau, Arnas nepasimestų greito tempo ispaniško stiliaus komandoje, kurioje reikėtų patikimų kamuolio nereikalaujančių vaidmens žaidėjų. Jeigu tik įtvirtins savo metimą, jis tikrai ateityje žais Eurolygos klube. Galbūt net netolimoje.
R.Pakėnas: Arnas Butkevičius per 2019-uosius metus įtvirtino save, kaip arčiausiai Eurolygos esantį lietuvį. Fantastišką sezoną Vilniaus „Ryto“ komandoje jis perkėlė į solidų debiutinį čempionatą vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius. Treneriai mėgsta tokio tipo žaidėjus – Arnas nereikalauja kamuolio puolime, yra atletiškas ir greitas, efektyviai ginasi prieš kelias pozicijas, puikiai žaidžia atviroje aikštelėje. Neabejoju, jog ispaniško stiliaus ekipose kaip „Valencia“ ar Berlyno ALBA dabartinis „Ryto“ puolėjas tikrai neprapultų jau dabar.
3. Koks būtų jūsų pirmojo Eurolygos reguliariojo sezono penktadalio simbolinis penketas?
K.Rimkus: Vasilije Micičius, Sergio Rodriguezas, Tornike Šengelija, Nikola Mirotičius, Gregas Monroe.
S.Rodriguezas labiausiai prisidėjo prie Milano komandos progreso, V.Micičius vėl yra ryškus „Anadolu Efes“ lyderis. Po traumų atsigavęs T.Šengelija yra antras pagal naudingumą turnyre, o Eurolygoje pirmaujančios „Barcelona“ superžvaigždė Nikola Mirotičius – trečias pagal rezultatyvumą. G.Monroe komplimentai tenka dėl sklandaus debiuto Miuncheno „Bayern“ gretose.
D.Urbonas: Sergio Rodriguezas, Cory Higginsas, Omri Casspi, Nikola Mirotičius, Bryantas Dunstonas.
S.Rodriguezas yra viena pagrindinių pergalingo naujo Milano identiteto priežasčių (6-1). Už tris traumų išretintoje Barselonoje dabar žaidžiantis C.Higginsas yra nerealus žaidėjas, ką jis ir parodė Kaune. Omri Casspi suklijavo savo buvusią komandą ir smarkiai prisidėjo, kad „Maccabi“ šį sezoną būtų darnesnis ir startuotų 5-2. N.Mirotičius visiems įrodė, kad yra didžiausias Eurolygos talentas, o Bryantas Dunstonas toliau patikimai cementuoja „Anadolu Efes“ gynybą ir juodu darbu kala komandai pergales.
R.Pakėnas: Sergio Rodriguezas (Milano „Olimpia“), Vasilije Micičius (Stambulo „Anadolu Efes“), Omri Casspi (Stambulo „Fenerbahče“), Nikola Mirotičius ir Brandonas Daviesas („Barcelona“).
„El Chacho“ yra viena pagrindinių priežasčių kodėl Milano komanda žygiuoja stipriausiųjų trejete. Buvęs žalgirietis V.Mičičius figūruoja Eurolygos topuose pagal pelnytus taškus, rezultatyvius perdavimus, perimtus kamuolius ir naudingumo balus. Panašu, kad serbas tvirtai artėja link NBA lygos. Lengvojo krašto puolėjo pozicija yra deficitinė, o joje ryškiausiai žiba penkias pergales paeiliui iškovojusio „Maccabi“ žvaigždė O.Casspi. Apie aukštaūgių duetą nereikia plėstis – „Barcelona“ bokštai tvirčiausiai stovi Eurolygoje.