1. Kiek po trijų iš eilės pralaimėjimų Europos taurėje tvirta Dainiaus Adomaičio kėdė Vilniaus „Ryte“?
Kęstas Rimkus, 15min sporto redaktorius: Kėdė be briliantų, bet dar tvirta. Tikrai tvirtesnė nei kelių kitų Lietuvos trenerių Pirėjuje, Permėje ar Klaipėdoje. „Ryto“ rezultatai atitinka dabartinės komandos lygį. LKL varžybose tokių vargų, kaip buvo pastaraisiais metais prie Tomo Pačėso ar Rimo Kurtinaičio, – nėra. Labiau nerimą kelia gilios prarajos „Ryto“ žaidime, ypač gynyboje Europos taurės varžybose, kuriose pagal sudėtį Vilniaus klubas yra stipresnis tik už Limožo klubą, kuriam pralaimėjimą Prancūzijoje iš dalies atsveria pergalė prieš Krasnodaro „Lokomotiv“. Jei šią savaitę „Rytas“ nugalėtų Venecijos „Umana“, rezultatas grupės varžybų pirmajame rate (t. y. dvi pergalės) būtų normalus. Be to, kai keliamas klausimas apie trenerį, dar dažnai pamirštama kita klausimo dalis – kas pakeistų D.Adomaitį? Gal turite variantų?
Donatas Urbonas, Eurolyga.lt redaktorius: Tikiuosi, kad nedreba. Dainius Adomaitis pernai su „Rytu“ pasiekė beveik viską, kas buvo realistiškai įmanoma. Jeigu ne dar daugiau. Šio sezono startas Europos taurėje man labai primena pernykštį. Kada pernai „Rytas“ atrodė geriausiai? Kai Chrisas Krameris buvo sveikas ir greitas, o po krepšiu atsidūrė Arciomas Parachouskis. Ką „Rytas“ turi dabar? Dar neįsivažiavusį Kramerio įpėdinį ir tą patį rūpestį kaip pernai iki A.Parachouskio. Nežinau, kuris treneris vietoj D.Adomaičio būtų laimėjęs gal ne 1, o 3 Europos taurės rungtynes iš 4. Šiuo klubo egzistavimo laikotarpiu, manau, „Ryto“ vadovams reikia kantrybės. Ir kitokio centro po krepšiu.
Rokas Pakėnas, Eurolyga.lt žurnalistas: Kantrybė ir nuoseklus darbas. Manau, kad šiomis vertybėmis turėtų vadovautis „Ryto“ organizacijos galvos. Klubas susiveržė finansinį diržą, surinko biudžetinę komandą ir į aukštus pasiekimus nepretenduoja. Europos taurėje beveik nėra rungtynių, kuriose „Rytas“ būtų favoritas, tad ir rezultatai šiame turnyre neturėtų koreliuoti su trenerio kėdės karštumu. Vilniaus komanda išgyvena komandos keitimo laikotarpį, o skuboti ir karšti sprendimai šį procesą tik prailgintų. Būkite tikri, rinkoje tikrai neatsiras stebukladarys, kuris atvykęs mostelėtų burtų lazdele, o situaciją pasikeistų. „Rytas“ tiesiog turi apsišarvuoti kantrybe.
2. Ar „Žalgiris“ laimės abejas dvigubos Eurolygos savaitės rungtynes – su „Zenit“ trečiadienį ir su „Fenerbahče“ penktadienį?
K.Rimkus: Net Naglis Šulija atspėtų, kad „Žalgiris“ laimės vieną mačą iš dviejų. Žinoma, kad pirmąjį. „Zenit“ stringa ne tik Eurolygoje, bet ir VTB Jungtinėje lygoje, kur tėra aštuntas. J.Plaza turi 11 naujų žaidėjų, iš pirmo žvilgsnio jie nelabai ir dera vienas prie kito. „Fenerbahče“ dabar irgi turi tik vieną pergalę, bet tik laiko klausimas, kada Stambulo klubas pradės laimėti. Ž.Obradovičius turi dar talentingesnę sudėtį puolime nei praėjusį sezoną – „Fenerbahče“ greitai įsibėgės, o „Žalgiris“ šįkart pasipainios sužeisto žvėries kelyje.
D.Urbonas: Jeigu „Žalgiris“ gali nugalėti „Fenerbahče“ išvykoje, tai tik dabar. Į akis krenta ne tik „Fenerbahče“ pergalių ir pralaimėjimų balansas 1-3, bet ir visas žaidimas. Kostas Sloukas ir Nando De Colo sunkiai randa bendrą kalbą aikštėje, o visa „Fenerbahče“ komanda kol kas atrodo susiskaldžiusi ir neorganizuota. Namo į Stambulą Željko ir Co. grįš po sunkių rungtynių Tel Avive. „Žalgiriui“ daug palankiau pirmą dvigubos savaitės mačą žaisti namuose. Prie geros rotacijos žalgiriečiai galėtų būti šviežesni nei besikankinantis „Feneris“. „Zenit“ pergalė Kaune būtų sensacija, nes Sankt Peterburgo klubas kol kas varganai atrodo visuose frontuose ir nėra toks vieningas, kad staiga pakeistų charakterį „Žalgirio“ arenoje. Taigi, saugus dvigubos savaitės spėjimas būtų 1-1, bet drąsūs žmonės įdomesni – bandom 2:0.
R.Pakėnas: Situacija paranki „Žalgiriui“, nes varžovai tikrai pažeidžiami, sezono starte kamuojami įvairių problemų. „Zenit“ komandai reikia laiko. Rusijos ekipą vasarą papildė 11 žaidėjų, o tai didžiausias skaičius tarp visų Eurolygos klubų. Joano Plazos diriguojamas „Zenit“ propaguoja ispanišką krepšinį, kaip ir kauniečių varžovėmis jau buvusios „Baskonia“ ar „Real“, tačiau ši ekipa yra prastesnė pastarųjų komandų versija. Šis taškas yra būtinas. „Žalgiris“ turi puikią progą suduoti niuksą ir „Fenerbahče“ komandai, kuri sezono starte pastebimai stringa. Priežastys adekvačios – vieni jų žaidėjai yra traumuoti, kiti – neseniai atsigavę po traumų, treti – pavargę po pasaulio taurės. Rungtynių daug, treniruočių mažai, Željko Obradovičius pyksta, o visa tai tik į naudą „Žalgiriui“.
3. Didžiausias Eurolygos sezono starto siurprizas?
K.Rimkus: Kalbant apie komandas, tiesą sakant, neįžiūriu jokio siurprizo. Stebina CSKA geras startas, bet vargu ar Maskvos klubas ilgai liks pirmoje vietoje, nes dabar turėjo patogų tvarkaraštį ir iš keturių pergalių tik viena pasiekta prieš stiprią komandą („Chimki“). Miuncheno „Bayern“ ir Vilerbano ASVEL komandos turėtų būti patenkintos, bet dvi pergalės dar yra per mažai, kad galima būtų šauti šampaną. Galbūt didžiausią komplimentą už gerą startą Eurolygoje skirčiau Milano „Olimpia“ – jos sudėtis dėl traumų nėra pilna, pralaimėjimas pirmajame mače Miunchene buvo netikėtas, bet paskui E.Messinos vyrai įveikė tris komandas, kurios praėjusį sezoną buvo tarp aštuonių geriausių Eurolygoje – „Žalgirį“, „Panathinaikos“ ir „Fenerbahče“.
D.Urbonas: Solidi „Barcelona“ ir slogus „Real“. Nesitikėjau, kad „Barca“ taip greitai susiklijuos ir išvengs kluptelėjimų sezono starte. Aišku, 3/4 varžovų iš antros lentelės pusės, bet katalonai tris mačus žaidė išvykose. Tai „Real“ klubas turėjo startuoti 4 pergalėmis iš eilės, nes vasarą atliko tik nežymius pokyčius ir išlaikė visą branduolį, kuris nepasimestų aikštėje pakeltas į aikštę 3 valandą nakties. Bet „Real“ susidūrė su žanro krize rinkdami taškus Kaune ir Stambule. Keista matyti „Real“ ir „Fenerbahče“ antroje lentelės pusėje. Bet nuo to tik dar įdomiau.
R.Pakėnas: Rokas Giedraitis neatleidžia greičio pedalo bei gerą žaidimą iš Europos taurės perkėlė ir į Eurolygą. Lietuvis tobulai tinka Aito Garcia Reneseso ispaniškoms schemoms – R.Giedraitis yra ALBA lyderis pagal praleidžiamą laiką ant parketo (vid. 28 min.), pelnomus taškus (vid. 14,3) bei naudingumo balus (vid. 16,3). Pagal pastaruosius du rodiklius jis užima 15 vietą visoje Eurolygoje, į priekį užleisdamas tik laiko patikrintus meistrus. Krepšininkas iš Lietuvos tapo vedančiu žaidėju užsienio komandoje Eurolygoje, o tai tokių atvejų pastaraisiais metais matėme labai mažai.