2019 10 07

A.Perezo debiutas Eurolygoje – trečias blogiausias „Žalgirio“ istorijoje

Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Alexas Perezas stengsis kuo įmanoma greičiau iš atminties ištrinti praėjusį penktadienį vykusį mačą su Vitorijos „Baskonia“. Lietuvos čempionai namuose 58:70 nusileido svečiams iš Ispanijos, o 26-erių meksikietis užfiksavo vieną prasčiausių debiutinių pasirodymų „Žalgiryje“ per pastaruosius 20 metų.
Alex Perez
Alex Perez / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Modernioji Eurolyga skaičiuoja jau 20-ąjį sezoną. Per šį laikotarpį nemažai daliai žaidėjų debiutiniai mačai stipriausiame Senojo žemyno turnyre vilkint „Žalgirio“ marškinėlius nesusiklostė sėkmingai, tačiau tik šeši jų sugebėjo įlipti į -5 zoną.

Penktadienio dvikovoje A.Perezas rungtyniavo 7 minutes, per kurias prametė abu mestus dvitaškius, triskart prasižengė, sulaukė vieno varžovų bloko bei surinko -6 naudingumo balus. Tai yra trečias blogiausias rezultatas klubo istorijoje.

Antirekordas priklauso amerikiečiui Willie Deane‘ui. 2008-ųjų vasarą iš Bulgarijos klubo Sofijos „Lukoil Akademik“ atvykusiam įžaidėjui debiutinis mačas su Atėnų „Panathinaikos“ susiklostė tiesiog katastrofiškai – per 26 minutes pelnyti 2 taškai (1/8 dvit., 0/2 trit.), atkovotas kamuolys, atlikti 2 rezultatyvūs perdavimai, trys klaidos, blokuotas metimas, trys pražangos bei dvi išprovokuotos varžovų pražangos.

Šis W.Deane‘o pasirodymas buvo įvertintas -9 naudingumo balais.

Antroje vietoje rikiuojasi lietuvis Gediminas Navickas. „Žalgirio“ sistemos auklėtinis pagrindinėje komandoje debiutavo 2004-aisiais, o pirmojo turo rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi“ jam viskas slydo iš rankų. Per 7 ant parketo praleistas minutes gynėjas prametė dvitaškį, 4 kartus suklydo, 3 kartus prasižengė bei užfiksavo -8 naudingumo balus.