2023 03 02

Šaro tvirtovėje „Žalgiris“ atsilaikė tik vieną kėlinį

Kauno „Žalgiris“ (13-13) neturėjo priešnuodžių prieš Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos „Barcelona“ (18-8) ginklus. Kauniečiai svečiuose 74:93 (17:19, 19:27, 18:31, 20:16) nusileido katalonų ekipai ir Eurolygoje patyrė penktą pralaimėjimą per pastarąsias šešerias rungtynes.

„Žalgiris“ Barselonoje atsilaikė tik kėlinį.

Per pirmąsias 10 žaidimo minučių kauniečiai didesnę laiko dalį net pirmavo ir tik po Nikolos Mirotičiaus tritaškio paskutinėmis sekundėmis „Barca“ sugebėjo laimėti pirmą ketvirtį – 19:17.

Tas katalonų lyderio metimas tarsi užvedė „Barcelona“ klubą. Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo dar 6 taškais iš eilės ir atgal nebesižvalgė.

16 taškų per pirmuosius du kėlinius surinkusio N.Mirotičiaus vedama „Barca“ netrukus įgijo ir dviženklį pranašumą, o įpusėjus mačui pirmavo 46:36.

Galutinai „Žalgiris“ subyrėjo po ilgosios pertraukos. Kūrybos puolime stigęs ir niekaip katalonų derinių griauti nesugebėjęs Kauno klubas leido varžovams dominuoti ir arčiau, ir toliau nuo krepšio bei vienu metu trečiajame kėlinyje atsiliko jau 48:74, o po trijų ketvirčių rezultatas buvo 54:77.

Ketvirtasis kėlinys jau virto tik formalumu. Š.Jasikevičius galėjo duoti pažaisti ir mažiau rungtyniaujantiems krepšininkams, „Žalgiris“ dar kiek sušvelnino atsilikimą, o „Barcelona“ iškovojo užtikrintą pergalę – jau penktą iš eilės Eurolygoje.

„Žalgiris“ prieš Šaro vadovaujamą „Barcelona“ triuškinančiu rezultatu Barselonoje pralaimi jau trečią kartą iš eilės. Ankstesniais sezonais pralaimėjimai buvo patirti rezultatais 62:86 ir 73:96. Tiesa, namuose kauniečiai šį sezoną įveikė „Barca“ 73:72.

Katalonijos sostinėje „Žalgiris“ per pirmuosius du kėlinius atliko tik 2 rezultatyvius perdavimus, o rungtynes užbaigė vos su 11 „asistų“. „Barcelona“, savo ruožtu, išsidalino 26 rezultatyvius perdavimus.

Barselonos klubo gretose spindėjo geriausias sezono rungtynes sužaidęs N.Mirotičius. Jo sąskaitoje – 28 taškai (6/7 dvit., 3/6 trit., 7/7 baud.) ir 27 naudingumo balai.

zalgiris.lt nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Nikola Mirotičius

Problemų „Žalgiriui“ pridarė ir lietuvis Rokas Jokubaitis. Buvęs žalgirietis per 21 minutę pelnė 5 taškus (1/4 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 7 naudingumo balus.

Lygų pergalių ir pralaimėjimų balansą (13-13) dabar turintis „Žalgiris“ nesėkmingą ruožą bandys nutraukti ateinantį antradienį, kai vyks į Berlyną ir žais prieš Eurolygos autsaiderę ALBA.

Barselonoje šią savaitę vieši 15min krepšinio žurnalistas Rokas Pakėnas, kuris greitu metu po rungtynių pateiks karščiausius komentarus, įskaitant ir komandų trenerių Š.Jasikevičiaus ir K.Maksvyčio mintis apie rungtynes.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 28 (6/7 dvit., 3/6 trit.), Tomašas Satoransky 12 (5 rez. perd.), Sertacas Sanli 10.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 15 (5/8 dvit., 5/6 baud.), Laurynas Birutis 12 (5/5 dvit.), Kevarriusas Hayesas ir Achille Polonara (2/2 trit.) po 8, Lukas Lekavičius (4 kld.) ir Edgaras Ulanovas (5 kld.) po 7, Rolandas Šmitas ir Arnas Butkevičius (4 rez. perd.) po 6, Isaiah Tayloras 4, Tomas Dimša 1. Dovydas Giedraitis taškų nepelnė, Karolis Lukošiūnas nežaidė.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Barcelona“ – „Žalgiris“ 93:74 (19:17, 27:19, 31:18, 16:20)

40 min. Viskas – „Žalgiris“ pralaimėjo.

39 min. N.Mirotičius negaili „Žalgirio“ ir dabar (91:72).

36 min. „Žalgiris“ pamažu bent jau švelnina skirtumą (84:70).

35 min. A.Polonara pataiko jau antrą tritaškį šįvakar (82:62).

34 min. „Palau Blaugrana“ arenoje jau vyksta kažkas labiau panašaus į draugiškas rungtynes (80:59).

III kėlinys. „Barcelona“ – „Žalgiris“ 77:54 (19:17, 27:19, 31:18)

30 min. Kiek atsipalaidavusi „Barca“ pagaliau leidžia kiek pasidžiaugti ir „Žalgiriui“ (77:54).

29 min. Panašu, kad ketvirtas kėlinys bus tik formalumas (74:48).

27 min. K.Maksvytis užsidirba dar ir techninę pražangą (70:48).

26 min. Žalgiriečiai randa kelius link varžovų krepšio, bet niekaip nesugeba apsiginti ir po Tomašo Satoransky tritaškio skirtumas artėja link triuškinančio (65:46).

24 min. Nicolo Laprovittolos tritaškis ir komandas skiria jau 15 taškų (57:42).

24 min. „Barcelona“ pranašumas auga (54:40).

21 min. I.Brazdeikis pelno du taškus su pražanga (49:39).

II kėlinys. „Barcelona“ – „Žalgiris“ 46:36 (19:17, 27:19)

20 min. Po pusės rungtynių „Žalgiris“ atsilieka dviženkliu skirtumu.

20 min. L.Lekavičiaus dvitaškis po prasiveržimo suklaidinus varžovą (44:36).

19 min. N.Mirotičius renka jau 16-ąjį savo tašką ir didina savo komandos pranašumą iki dviženklio (42:31).

16 min. I.Brazdeikis renka taškus „Žalgiriui“ baudų metimais (33:27).

14 min. Labai sudėtingas R.Šmito metimas (30:24).

12 min. Svarbus Achille Polonaros tritaškis, bet į jį atsako ir Sertacas Sanli (28:20).

12 min. R.Jokubaitis skirsto perdavimus, o „Barca“ kraunasi pranašumą antrojo kėlinio starte (25:17).

I kėlinys. „Barcelona“ – „Žalgiris“ 19:17

10 min. Lauryno Biručio dvitaškis ir Tomo Dimšos baudos metimas tapo paskutiniais „Žalgirio“ taškais kėlinyje, bet jį tritaškiu uždarė N.Mirotičius (19:17).

8 min. Lukas Lekavičius nedengiamas pelno taškus (14:14).

7 min. K.Hayesas pataikė metimą beveik paskutinę atakos sekundę, bet „Žalgirį“ terorizuoja Janas Vesely (14:12).

6 min. Į baudos aikštelę prasiveržia ir E.Ulanovas (7:10).

4 min. Labai gražus I.Tayloro reidas ir taškai (5:8).

3 min. I.Brazdeikis išvedė kauniečius į priekį, o dar du taškus pelnė E.Ulanovas (3:6).

2 min. Pirmuosius „Žalgirio“ taškus pelnė K.Hayesas, o katalonų gretose tritaškiu prieš tai pasižymėjo Nikola Mirotičius (3:2).

„Žalgirio“ starto penketas: Isaiah Tayloras, Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.