2022 01 21

Arti sensacijos – prancūzas paskutinę akimirką išgelbėjo Eurolygos čempionus

Priešpaskutinę vietą Eurolygoje užimantis Atėnų „Panathinaikos“ (4-15) klubas buvo arti staigmenos, bet krito paskutinę akimirką. Graikai svečiuose 81:82 (12:17, 30:22, 20:26, 19:17) nusileido Eurolygos čempionams Stambulo „Anadolu Efes“ (10-10) krepšininkams.
Adrienas Moermanas
Adrienas Moermanas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Anadolu Efes“ pamažu, bet tolo pirmoje rungtynių pusėje ir antrojo ketvirčio pradžioje pirmavo 22:14, bet įspūdingą atkarpą sužaidęs ir per antrą kėlinį 30 taškų pelnęs PAO įpusėjus rungtynėms jau turėjo pranašumą – 42:39.

Po ilgosios pertraukos komandos žaidė taškas į tašką, nė viena iš jų nesusikrovė didesnės nei 5 taškų persvaros, o likus pusantros minutės Vasilije Micičius baudų metimais išlygino rezultatą (78:78).

Kitoje aikštės pusėje PAO į priekį išvedė Darylas Maconas (80:78), o vėl išlyginti santykį galėjęs Bryantas Dunstonas pataikė tik vieną baudą (80:79).

Svarbioje šeimininkų atakoje iniciatyvos vėl ėmėsi V.Micičius, bet jo tritaškis likus 16 sekundžių, kaip ir kiti šeši mesti anksčiau, buvo netikslus.

Vis dėlto „Panathinaikos“ dar suteikė šansą varžovams, kai Okaro White'as prametė vieną iš dviejų baudų (81:79).

Gauta proga pasinaudojo Adrienas Moermanas. Prancūzas sulaukė perdavimo iš Tiboro Pleisso ir pataikė tritaškį likus 1,1 sek., išplėšdamas „Anadolu Efes“ pergalę, nes PAO nebeturėjo minutės pertraukėlių ir nebegalėjo surengti padorios atakos.

Įdomu tai, kad pirmąsias tarpusavio rungtynės laimėjo „Panathinaikos“ – Atėnuose „žalieji“ nušlavė turkus net 95:69.

Laimėję Eurolygos čempionai susigrąžino vietą pirmajame Eurolygos aštuonete, iš kurio išstūmė „Monaco“ (10-11) klubą. Turkai nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją.

„Panathinaikos“ Eurolygoje lenkia tik Kauno „Žalgirį“ (3-15). Graikai pralaimėjo jau penktą kartą iš eilės, o ateinantį trečiadienį žais būtent prieš žalgiriečius, kuriam pirmajame rate Kaune nusileido 69:76.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 20 (8/12 dvit., 0/7 trit., 6 rez. perd.), Adrienas Moermanas 15, Bryantas Dunstonas 14 (6/8 dvit.), Shane'as Larkinas 11 (5 rez. perd.), Krunoslavas Simonas 10 (2/11 metimai).

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 20 (4/8 trit., 6 atk. kam.), Darylas Maconas 17, Okaro White'as 15 (8 atk. kam.).