Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 11 10

Autsaiderius įveikusi „Fenerbahče“ susigrąžino vienvaldės lyderės poziciją

Stambulo „Fenerbahče“ (6-1) tęsia beveik nepriekaištingą žygį Eurolygoje. Dimitrio Itoudžio auklėtiniai namuose 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22) sudorojo autsaiderę Belgrado „Crvena zvezda“ (1-6) ir bent jau iki rytojaus tapo vienvaldžiais Eurolygos lyderiais.
Melihas Mahmutoglu
Melihas Mahmutoglu / Scanpix/IMAGO/Seskim Photo nuotr.

„Fenerbahče“ nuostabiai pradėjo susitikimą ir jau pirmajame kėlinyje šovė į priekį 18:6, bet serbai atsitiesė, o po Nemanjos Nedovičiaus tritaškio aidint kėlinio sirenai šeimininkai pirmavo vos 1 tašku – 24:23.

Antrasis ketvirtis jau vyko taškas į tašką ir tik dėl Marko Guduričiaus baudos metimo paskutinę sekundę „Fenerbahče“ minimaliai laimėjo pirmąją susitikimo pusę – 42:41.

„Crvena zvezda“ trečią kėlinį pradėjo septyniais taškais be atsako ir atitrūko 48:42, bet „Fenerbahče“ iš duobės ėmėsi tempti Johnathanas Motley.

Aukštaūgis pelnė 11 taškų per kėlinį, o turkai ne tik panaikino varžovų pranašumą, bet ir patys nurūko į priekį prieš lemiamą ketvirtį – 66:57.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš Serbijos dar buvo priartėję iki vieno metimo (64:66), bet „Fenerbahče“ rado slaptą ginklą – vos 16 minučių rungtynėse žaidęs turkas Melihas Mahmutoglu spėjo sukratyti 20 taškų, pagerindamas karjeros rezultatyvumo rekordą, ir leido Stambulo ekipai nutolti 87:71 bei iškovoti užtikrintą pergalę.

Geriausią sezono ir karjeros Eurolygoje mačą sužaidęs J.Motley per 33 minutes įmetė 25 taškus (10/13 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 8 pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

Tik prieš „Barcelona“ per pirmus septynis turus pralaimėjusi „Fenerbahče“ bent parai atitrūko nuo „Monaco“ (5-1), kuris savo turo rungtynes žais penktadienį.

„Crvena zvezda“ yra paskutinė Eurolygoje, laimėjusi tik kartą.

„Fenerbahče“: Johnathanas Motley 25 (10 atk. kam., 33 naud. bal.), Melihas Mahmutoglu 20 (5/9 trit.), Marko Guduričius 17, Nigelas Hayesas-Davisas (6 atk. kam.) ir Dyshawnas Pierre'as (5 rez. perd.) po 10.

„Crvena zvezda“: Nemanja Nedovičius 17 (7/15 metimai), Luca Vildoza 13, Benjaminas Bentilas 12.