Stebuklas Milane: iš 27 taškų duobės išlipęs „Žalgiris“ parklupdė „Olimpia“

Kauno „Žalgiris“ (3-1) trečiajame kėlinyje turėjo 27 taškų deficitą, tačiau nepasidavė ir išplėšė fantastišką pergalę. Andrea Trinchieri auklėtiniai 85:82 (17:24, 14:25, 17:17, 37:16) parklupdė Milano „Olimpia“ (1-3) krepšininkus.

Tai buvo didžiausias „Žalgirio“ sugrįžimas klubo istorijoje. Anksčiau kauniečiai buvo panaikinę 20 taškų deficitą 2022 metais prieš Berlyno ALBA.

Apskritai, šis sugrįžimas – antras per visą Eurolygos istoriją, kuomet buvo pradėta fiksuoti mačo eiga (2007 metais). 2012 metais iš 28 taškų deficito Kęstučio Kemzūros treniruojama Gdynės „Asseco Prokom“, kuri nukovė Sienos „Montepaschi“.

Mačas prasidėjo lygiai ir žalgiriečiai po Lauryno Biručio dvitaškio dar turėjo persvarą (17:16), tačiau tuomet šeimininkai surengė įspūdingą atkarpą 31:12 ir vedami Zacho LeDay bei Leandro Bolmaro susikrovė 20 taškų persvarą (48:28). Prieš pertrauką „Žalgiris“ dar minimaliai sugebėjo apkirpti deficitą (31:49).

Situacija nesitaisė ir po pertraukos. Vos žengę į aikštelę Milano krepšininkai spurtavo 11:2 ir persvara po Shavono Shieldso dėjimo pasiekė nepadorią – 27 taškus (60:33).

Žemiausiame taške žalgiriečiai prabudo: A.Trinchieri auklėtiniai pradėjo spausti „Olimpia“ krepšininkus nuo galinės linijos ir tai davė vaisių. Perėmę kelis kamuolius ir stabilizavę gynybą svečiai surengė atkarpą 15:6 ir į lemiamą ketvirtį nusinešė jau mažesnį – 18 taškų skirtumą (48:66).

„Žalgiris“ nesustojo: surengė dar vieną spurtą 12:3 ir likus 6 minutėms iki mačo pabaigos Sylvainas Francisco nukirpo deficitą iki 11 taškų (60:71).

Ir kauniečiai toliau kariavo: S.Francisco toliau buvo visiškas lyderis ir jo tempiamas „Žalgiris“ spurtavo 21:10, o likus 53 sekundėms prancūzas pelnė dvitaškį su pražanga (80:81). Skaudžiai nusileidęs gynėjas tęsti mačo nebegalėjo, tačiau jį pakeitęs Lukas Lekavičius išlygino rezultatą (81:81).

Milano ekipa neužpuolė, Arnas Butkevičius sumetė baudas (83:81), o išlyginti rezultatą galėjęs Leandro Bolmaro prametė antrąją baudą (82:83).

Likus 16 sekundžių Dovydas Giedraitis šaltakraujiškai sumetė baudas (85:82), o lemiamas Armoni Brookso tritaškis tikslo nepasiekė ir žalgiriečiai triumfavo.

Kai rezultatas buvo 33:60, žalgiriečiai rungtynes uždarė atkarpa 52:22.

Rezultatyviausią ir naudingiausią karjeros mačą Eurolygoje sužaidė D.Giedraitis, kuris per 34,5 minutės surinko 21 tašką (5/7 dvit., 3/4 trit., 2/2 baud.), atkovotą kamuolį, 4 rezultatyvius perdavimus ir 23 naudingumo balus.

Šiame mače į rikiuotę po čiurnos traumos grįžo Brady Manekas, kuris per 1,5 minutės prametė tritaškį ir atkovojo kamuolį. Mačui registruotas nebuvo Tyrone'as Wallace'as.

„Olimpia“: Nikola Mirotičius 17 (11 atk. kam., 27 naud.), Shavonas Shieldsas 14 (6/9 dvit.), Leandro Bolmaro 12, Nenadas Dimitrijevičius 11,

„Žalgiris“: Dovydas Giedraitis 21 (5/7 dvit., 23 naud.), Sylvainas Francisco 17 (6 rez. perd., 8 išpr. praž.), Deividas Sirvydis 11, Laurynas Birutis 9, Alenas Smailagičius 7, Edgaras Ulanovas 6 (5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Rungtynių eiga:

40 min.: Paskutinė italų ataka netiksli ir žalgiriečiai triumfuoja!!!

40 min.: D.Giedraitis sumetė baudas (82:85).

40 min.: L.Bolmaro pataiko pirmąją baudą, bet prameta antrąją (82:83).

40 min.: A.Butkevičius persveria rezultatą (81:83).

40 min.: Sh.Shieldso taškai (81:78), tačiau S.Francisco pelno dvitaškį su pražanga (81:80). Prancūzas susižeidžia, o jį keičiantis L.Lekavičius lygina rezultatą (81:81).

39 min.: S.Francisco baudos (79:78). Liko tik vienas taškas.

39 min.: S.Francisco tritaškis!!!! Liko tik trys taškai! (79:76).

38 min.: E.Ulanovo tolimas šūvis (79:70). Dar vienas E.Ulanovo tritaškis (79:73).

37 min.: N.Dimitrijevičiaus dvitaškis, A.Smailagičiaus tritaškis (77:67). N.Mirotičiaus taškai (79:67).

36 min.: L.Biručio baudos (75:62). S.Francisco prideda dar dvi (75:63).

35 min.: Sh.Shieldso dvitaškis (73:60). Dar vienas Sh.Shieldso dvitaškis... (75:60).

34 min.: S.Francisco baudos (71:60).

33 min.: S.Francisco bauda (71:56). D.Sirvydžio dvitaškis (71:58). Dar, dar!

32 min.: N.Dimitrijevičius duria tritaškį (71:52). D.Giedraitis atsako tuo pačiu (71:55).

31 min.: L.Biručio dėjimas iš viršaus (68:50). D.Giedraičio dvitaškis (68:52).

31 min.: Kėlinys prasideda blogai: žalgiriečiai klysta, Z.LeDay pelno taškus ir A.Trinchieri nieko nelaukęs prašo minutės pertraukėlės (68:48).

III kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 66:48.

30 min.: L.Birutis grūda kamuolį iš viršaus (66:48).

29 min.: G.Ricci lengvi taškai (66:46).

29 min.: D.Sirvydžio tritaškis su pražanga. Žalgiriečiai po truputį vejasi. Į aikštę šį sezoną pirmą kartą Eurolygoje žengia ir Brady Manekas (64:46).

27 min.: A.Smailagičius ir N.Mirotičius keičiasi taškais (64:37). D.Sirvydžio baudos (64:39). D.Giedraičio tritaškis (64:42). Gyvybės ženklai rodomi.

26 min.: D.Giedraičio dvitaškis (60:35).

25 min.: N.Dimitrijevičiaus dvitaškis (58:33). Sh.Shieldso taškai (60:33).

24 min.: N.Mirotičiaus baudos (56:31). D.Giedraičio dvitaškis (33:56).

22 min.: Z.LeDay baudos (54:31).

21 min.: Prasideda trečiasis kėlinys ir N.Mirotičius smeigia tritaškį (52:31).

II kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 49:31

20 min.: A.Trinchieri gauna pražangą, nes buvo nepatenkintas nesušvilpta pražanga prieš S.Francisco, Z.LeDay įmeta baudą (49:31).

19 min.: A.Smailagičius ir N.Mirotičius keičiasi taškais (48:28). S.Francisco tritaškis (48:31).

18 min.: D.Giedraičio prasiveržimas (44:26). N.Dimitrijevičiaus taškai (46:26).

17 min.: D.McCormacko dėjimas (42:24). N.Dimitrijevičius pelno lengvus taškus ir skirtumas siekia jau 20 taškų (44:24).

15 min.: Luko Lekavičiaus tritaškis (38:24). D.McCormacko taškai (40:24).

14 min.: Sh.Shieldso baudos (38:21).

14 min.: Pagaliau. B.Dunstonas grūda kamuolį iš viršaus (34:21). L.Bolmaro įsisiautėjo (36:21). Pagal naudingumo balus žalgiriečiai laimi 51:12.

13 min.: A.Brookso tritaškis su pražanga... (34:19).

12 min.: A.Brooksas deda iš viršaus (28:17), S.Francisco dvitaškis (28:19). L.Bolmaro dvitaškis (30:19).

12 min.: L.Bolmaro dvitaškis priverčia Andrea Trinchieri prašyti minutės pertraukėlės (26:17).

I kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 24:17

10 min.: L.Biručio bauda (21:17). Vaikiška Arno Butkevičiaus klaida perduodant kamuolį. L.Bolmaro tritaškis užbaigia pirmąjį kėlinį (24:17).

9 min.: L.Bolmaro baudos (19:16). Žalgiriečiai stringa puolime, o Z.LeDay žudo kauniečius, pelnydamas jau aštuntąjį tašką (21:16).

8 min.: Vos ant parketo pasirodęs Laurynas Birutis pelno du taškus (15:16). Z.LeDay toliau siaučia (17:16).

7 min.: N.Mirotičiaus dvitaškis (13:11). D.Giedraičio tolimas metimas (13:14). Sh.Shieldso taškai (15:11).

5 min.: Z.LeDay taškai (8:8). Giampaolo Ricci pirmą kartą išveda Milano ekipą į priekį (11:8), tačiau neilgam: tritaškiu atsako Deividas Sirvydis (11:11).

4 min.: Viena M.Mitchello taikli bauda (4:8). Shavono Shieldso dvitaškis (6:8).

3 min.: Nikola Mirotičius sumeta baudas (4:5). Lengvas Dovydo Giedraičio prasiveržimas (4:7).

3 min.: Zacho LeDay taškai (2:5). Antroji B.Dunstono pražanga... Jį keičia Alenas Smailagičius.

2 min.: Mačą dvitaškiu atidaro B.Dunstonas (2:0), Matthew Mitchello pirmasis tritaškis Eurolygoje (0:5).

1 min.: Ginčo kamuolį laimi Bryantas Dunstonas.