2023 03 09

ASVEL patiesęs „Žalgiris“ dar tvirčiau kabinasi į atkrintamąsias

Kauno „Žalgiris“ toliau iš visų jėgų gaudo Eurolygos atkrintamųjų svajonę. Ketvirtadienio vakarą Kazio Maksvyčio vyrai 85:67 namuose pranoko turnyro lentelės apačioje esantį Vilerbano ASVEL.
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Ši pergalė „Žalgiriui“ vėl leido rimčiau pasvajoti apie ketvirtfinalį. Po antro laimėjimo iš eilės bronziniai LKL prizininkai turi 15 pergalių – tiek pat, kaip ir 6-7 vietas užimančios Belgrado „Partizan“ ir Vitorijos „Baskonia“ komandos.

Iki reguliaraus sezono pabaigos žalgiriečiams liko šeši mačai.

Vangiai rungtynes pradėję žalgiriečiai buvo priversti vytis savo priešininkus beveik visą pirmą kėlinį, tačiau po pertraukėlės Isaiah Tayloras ir Ignas Brazdeikis kaip reikiant užkūrė žalią mašiną ir „Žalgiris“ ne tik pasivijo varžovus, bet po dviejų kėlinių ir turėjo dviženklį pranašumą – 47:37.

Be nugaros skausmus kenčiančio savo trenerio TJ Parkerio į Kauną atvykę prancūzai atsitiesti taip ir nesugebėjo. Komandos lyderis Nando De Colo blaškėsi svaidydamas sudėtingus metimus, o tuo naudojęsi kauniečiai ramiai rinko taškus ir tolo.

„Žalgirį“ į priekį vedė 19 taškų pelnęs I.Brazdeikis, jam puikiai talkino rezultatyviausias šio sezono rungtynes sužaidęs I.Tayloras – 15.

„Žalgiris“: Ignas Brazdeikis 19 (3/6 tritaškių), Isaiah Tayloras 15 (3 rez. perd.), Achille Polonara 11 (6 atk. kam.), Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas ir Lukas Lekavičius – po 8.

ASVEL: Jonah Mathewsas 18, Youssoupha Fallas ir Dee Bostas – po 10.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 85:67.

40 min. Rungtynės baigiasi.

35 min. Rolandas Šmitas – du su pražanga. Panašu, jog baigtas kriukis. „Žalgiris“ pergalės neatiduos. 77:60.

34 min. Dar vienas „Žalgirio“ italo tritaškis – 74:58.

33 min. Kauno „Žalgirio“ arena užuodžia pergalę. Achille Polonara pataiko iš toli – 71:52.

32 min. Žalgiriečiai visiškai kontroliuoja situaciją. Edgaras Ulanovas pataiko iš toli paskutinę atakos sekundę – 68:52.

III kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 65:50.

27 min. Ignas Brazdeikis ir vėl imasi lyderystės. Du taškai ir pražanga – 61:48. Šešioliktas Igno taškas.

26 min. ASVEL priešnuodžių neranda. Užtikrintai esame priekyje 57:43.

23 min. Kauniečiai užtikrinta laiko mačo vadžias savo rankose ir neleidžia ASVEL priartėti. Prancūzų atsarginis suolelis gauna techninę pražangą. Kol kas viskas gerai – 55:40.

II kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 47:37.

20 min. ASVEL gauna dvi nesportines pražangas. Kauniečiai kontroliuoja situaciją. Ignas Brazdeikis pataiko su pražanga ir taip užbaigia kėlinį.

18 min. Puiki kauniečių atkarpa ir fantastiškas Isaiah Tayloras. „Žalgirio“ vijurkas varo iš proto ASVEL gynybą ir žaidžia rezultatyviausią šio sezono mačą Eurolygoje. Po jo tritaškio kauniečiai didina persvarą iki 9 taškų, o Isaiah jau yra pelnęs 15 taškų – 41:32.

15 min. Achile Polonara tritaškiu tempia „Žalgirį“ į priekį – 34:32.

14 min. Isaiah Tayloro įspūdingas reidas per visą aikštę. 29:30.

13 min. ASVEL sureaguoja ir laimi atkarpą 8:2 bei vėl perima iniciatyvą.

12 min. Opa! Ignas Brazdeikis pataiko iš toli ir kauniečiai pirmą kartą priekyje. 23:22.

11 min. Gera antro kėlinio pradžia. Ignas Brazdeikis pataikos flauterį, o po to puikų metimą per ASVEL bokštus įleidžia ir Isaiah Tayloras. Jau linksmiau – 20:22.

I kėlinys. „Žalgiris“ – ASVEL 16:22.

8 min. Ignas Brazdeikis pataiko tritaškį su papildomo metro rezervu. 14:19.

7 min. Dee Bostą sėkmingai atakuoja Isaiah Tayloras, bet kitoje aikštės pusėje ASVEL mažylis atsako tritaškiu. 9:17.

5 min. Ignas Brazdeikis įmeta baudą, Kevarriusas Hayesas kartoja metimą. 7:14.

4 min. Sunki „Žalgirio“ pradžia. Medžioti taškus prieš atletišką ASVEL gynybą sekasi sunkiai. Per pirmas keturias minutes vienintelis Lukas Lekavičius yra pelnęs taškus. Prancūzai iš palengvo renka taškus ir tolsta. 4:12.

2 min. Nando De Colo sumeta baudas, ASVEL dar kartą pataiko, o žalgiriečius gelbsti iš vidutinio nuotolio įmetantis Lukas Lekavičius. 4:8.

1 min. Rungtynės prasideda Nando De Colo tritaškiu iš kampo per Edgaro Ulanovo rankas. Lukas Lekavičius taip pat atsako metimu. 2:3.