2020 02 07

„Barcelona“ vėl neteko Th.Heurtelio, bet pratęsė „Olimpia“ krepšininkų išvykų košmarą

Milano „Olimpia“ (11-13) daugiau nei tris mėnesius arba 101 dieną negali laimėti Eurolygos rungtynių išvykoje. Penktadienio vakarą madų sostinės ekipa Barselonoje 80:84 (17:23, 28:13, 14:27, 21:21) nusileido vietos „Barcelona“ krepšininkams (18-6). Tai buvo penktoji Svetislavo Pešičiaus auklėtinių pergalė iš eilės.
Luiso Scola ir Nikola Mirotičiaus akistata
Luiso Scola ir Nikola Mirotičiaus akistata / Euroleague.net nuotr.

Ettore Messinos auklėtiniai paskutinį kartą svečiuose triumfavo spalio 29-ąją, kuomet 81:78 pranoko Roko Giedraičio atstovaujamą Berlyno ALBA.

Iš viso „Olimpia“ šį sezoną, įskaitant šio vakaro rungtynes Barselonoje, varžovų arenose laimėjo vos du kartus per dvyliką mačų.

Brandonas Daviesas sirgalius sužavėjo dėjimu, tačiau netrukus katalonai neteko įžaidėjo Thomaso Heurtelio, susižeidusio čiurną. Prancūzas rungtynių tęsti nebegalėjo, o traumos rimtumas paaiškės po išsamesnių tyrimų.

„Barcelona“ per pirmąją pusę realizavo 3 tritaškius iš 11 (27,3 proc.), Ettore Messinos auklėtiniai – 7 tolimus metimus iš 14 (50 proc.). Tai leido Milano krepšininkams po į ilgąją pertrauką nusinešti beveik dviženklį pranašumą 45:36.

Trečiąjį ketvirtį katalonai pradėjo dviem taikliais tolimais metimais, o italų profesorius greitai paprašė minutės pertraukėlės. Užsikūrusi „Barcelona“ per trečiąjį ketvirtį iš viso įsūdė penkis tritaškius ir prieš lemiamas dešimt minučių pirmavo 63:59.

Likus 2 minutėms iki mačo pabaigos Nemanja Nedovičius perėmęs kamuolį nurūko į greitą ataką ir dėjimu sumažino Italijos ekipos deficitą iki minimumo.

Po kelių akimirkų dvitaškį pelnė „Olimpia“ centras Kalebas Tarčevskis, persvėręs rezultatą, tačiau dvikovos ir viso turo MVP tapo Malcolmas Delaney.

Įžaidėjas iš JAV dvikovos pabaigoje įmetė šeštąjį savo tritaškį, o vėliau atliko sėkmingą rezultatyvų perdavimą Brandonui Daviesui.

M.Delaney šio vakaro susitikime pelnė 26 taškus (3/4 dvit., 6/9 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, suklydo 3 kartus ir surinko 37 naudingumo balus.

Artūrą Gudaitį šio vakaro rungtynėse žaidė stabdė greitos pražangos. Lietuvis per 10 minučių ant parketo pelnė 3 taškus (1/2 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 3 kamuolius, blokavo metimą, prasižengė 3 kartus ir surinko 4 naudingumo balus.

„Barcelona“: Malcolmas Delaney 26, Kyle'as Kuricas 16, Nikola Mirotičius 15, Brandonas Daviesas 12.

„Olimpia“: Sergio Rodriguezas 14, Kalebas Tarčevskis 13, Nemanja Nedovičius 12, Luisas Scola ir Vladimiras Micovas – po 10.