2020 12 08

Barselonoje – šaltas dušas Šarui, techninė pražanga ir „Olympiakos“ pergalė

Beveik visas rungtynes atsilikę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai įsirašė trečią pralaimėjimą Eurolygoje. „Barcelona“ (9-3) namuose 88:96 (17:26, 25:30, 16:21, 25:24) nusileido Pirėjo „Olympiakos“ (6-5) ekipai. Po šio pralaimėjimo Katalonijos krepšininkai susilygino su antroje vietoje turnyre žengiančia Maskvos CSKA.

Tai buvo jau ketvirtosios „Barcelona“ rungtynės per savaitę laiko.

Praėjusį penktadienį Šaras iškovojo pergalę Kaune, o po dviejų dienų ACB pirmenybėse pervažiavo Tomo Dimšos atstovaujamą Las Palmo „Gran Canaria“.

„Palau Blaugrana“ šeimininkai mačo starte patyrė šaltą dušą – pirmieji septyni Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių metimai tikslo nepasiekė, „Olympiakos“ krepšininkai realizavo visus penkis mestus metimus, taip šaudami nuo pirmųjų minučių į priekį 12:0.

Nors Katalonijos klubas per antrąjį kėlinį surinko 30 taškų, tačiau į ilgąją pertrauką nusinešė deficitą 47:51.

Šarūno Jasikevičiaus kariauna visą mačą vijosi varžovus. 35-ąją susitikimo minutę Nikola Mirotičiaus dvitaškis išlygino rezultatą 77:77.

Likus pustrečios minutės iki rungtynių pabaigos „Barcelona“ įžaidėjas Leandro Bolmaro buvo nubaustas nesportine pražanga, o dvi taiklios Aarono Harrisono baudos bei Shaquille'o McKissico tritaškis kilstelėjo „Olympiakos“ persvarą iki 7 taškų – 89:82.

Kosto Slouko dvitaškis, likus 38 sekundėms iki finalinio arbitrų švilpuko, padidino svečių pranašumą iki 7 taškų. Tuomet graikas Nickas Calathesas pelnė 4 taškus iš eilės, Aaronas Harrisonas prametė abu baudų metimus, taip atgaivindamas Šarūnui Jasikevičiui viltį laimėti.

Tikėjimas pergale greitai dingo, kai arbitrų sprendimu nepatenkintas Šaras gavo techninę pražangą, o „Olympiakos“ puolėjas Aleksandras Vezenkovas neklydo nuo baudų metimų linijos.

Lemiamą vinį į „Barcelona“ karstą su finaline sirena įkalė varžovų centras Hassanas Martinas.

„Olympiakos“ pavyko pažaboti „Barcelona“ lyderius. Nikola Mirotičius 12 taškų pelnė per pirmąją mačo dalį, 2 pridėjo per antrąją pusę. Pagrindinio atakų organizatoriaus Nicko Calatheso sąskaitoje – vos 9 taškai ir 2 rezultatyvūs perdavimai.

Šeimininkų neišgelbėjo ir puikiai mesti tolimi metimai (9 iš 21). Solidžiai nuo trijų taškų zonos atakavo ir „Olympiakos“ – 10 iš 23.

Kitas rungtynes „Barcelona“ žais artėjantį penktadienį, kai Katalonijoje lankysis italų profesorius Ettore Messina su Milano „Olimpia“.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 16, Brandonas Daviesas 15, Adamas Hanga 10.

„Olympiakos“: Hassanas Martinas 17, Shaquille'as McKissicas 16, Kostas Sloukas 15 (10 rez. perd.), Kostas Papanikolaou 11, Aleksandras Vezenkovas 10.