Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 10

„Baskonia“ ir „Monaco“ mūšyje – „Žalgiriui“ parankesnė mačo baigtis

Taškas į tašką vykusioje akistatoje „Monaco“ (18-10) išvykoje palaužė Vitorijos „Baskonia“ (15-13) ekipą ir neleido pastarajai pabėgti nuo Kauno „Žalgirio“.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / Scanpix/IMAGO/PanoramiC nuotr.

Iki reguliariojo Eurolygos sezono pabaigos liekant vos 6 turams net keturios komandos, tarp jų ir Kauno „Žalgiris“, turi identišką pergalių bei pralaimėjimų santykį (15-13).

Be piršto traumą patyrusio savo lyderio Mike‘o Jameso žaidusi „Monaco“ Vitorijoje laimėjo 102:93, įsirašė trečią pergalę iš eilės ir pavijo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą „Barcelona“ ekipą.

Taškas į tašką Vitorijoje vykusioje dvikovoje „Baskonia“ atitrūko 4 taškais, kai Markusas Howardas dūrė tritaškį greitajame puolime. Žaisti buvo likusios mažiau nei 3 minutės (91:87).

Tačiau „Monaco“ tuomet atsakė spurtu 9:0 ir perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas (91:96). „Baskonia“ atsitiesti nebesugebėjo.

14 minučių žaidęs Donatas Motiejūnas prie sunkios pergalės svečiuose prisidėjo 8 taškais (4/4 dvit., 0/1 trit.), 3 atkovotais kamuoliais, 3 rezultatyviais perdavimais ir 16 naudingumo balų.

„Baskonia“ gretose Rokas Giedraitis buvo daugiausiai laiko aikštelėje praleidęs žaidėjas. Lietuvis per 31 minutę pelnė 9 taškus (3/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 7, perėmė 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir susitikimą baigė su 13 naudingumo balų.

Tik 7 minutes šįsyk žaidusio Tado Sedekerskio sąskaitoje – 0 taškų (0 metimų), 1 atkovotas kamuolys, 1 rezultatyvus perdavimas ir 3 pražangos.

Neišgelbėjo Vitorijos ekipos šiose rungtynėse ir puikus tritaškių pataikymas – tikslą pasiekė net 16 tolimų metimų iš 33 (48,5 proc.). „Monaco“ pasižymėjo tik 5-iais iš 19 (26,3 proc.).

Tiesa, suklydo „Baskonia“ net 17 kartų, kai „Monaco“ – tik 9.

„Baskonia“: Darius Thompsonas (12 rez. per.) ir Markusas Howardas (4/8 trit.) – po 20, Vanja Marinkovičius 14 (4/4 trit.), Maikas Kotsaras 11, Rokas Giedraitis 9 (7 atk. kam.), ... Tadas Sedekerskis 0.

„Monaco“: Jordanas Loydas 19, Elie Okobo 18, Alpha Diallo 17 (3/9 trit.), Donta Hallas 15 (6 atk. kam.), Chima Moneke 14 (12 atk. kam.), Donatas Motiejūnas 8.