2021 03 23

„Baskonia“ sugrįžimas Rusijoje – dar nematytas Eurolygoje, aplenkęs ir „Ryto“ stebuklą

14 metų tokio pobūdžio statistiką vedantys Eurolygos metraštininkai dar nėra regėję panašaus į praėjusios savaitės Vitorijos „Baskonia“ sugrįžimą Sankt Peterburge, kai per paskutines 5 mačo minutes Duško Ivanovičiaus auklėtiniai panaikino 14 taškų skirtumą ir iškovojo pergalę. Tarp aštuonių įspūdingiausių Eurolygos sugrįžimų galime rasti ir Vilniaus „Ryto“ stebuklą Salonikuose.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Euroleague.net nuotr.

Išvykoje 14 taškų deficitą prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą ketvirtojo kėlinio viduryje turėjusi „lietuviškoji“ Vitorijos „Baskonia“ atrodė pasmerkta nesėkmei, kuri būtų kilstelėjusi kitų komandų šansus kovoje dėl Eurolygos atkrintamųjų, tačiau reikalai Rusijoje apsivertė aukštyn kojomis.

Daugiau nei 2,5 tūkst. „Sibur“ arenoje susirinkusių žiūrovų stebėjo vieną fantastiškiausių sugrįžimų turnyro istorijoje.

Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujama „Baskonia“ per kiek daugiau nei 4 minutes prieš kito lietuvio Artūro Gudaičio atstovaujamą ekipą sugebėjo pelnyti 19 taškų be atsako ir ištraukti pergalę 79:75.

„Zenit“ vyriausiasis treneris Xavi Pascualis po dvikovos teigė, jog tai neabejotinai skaudžiausia nesėkmė šį sezoną, po kurios šios dvi ekipos pagal pergalių skaičių susilygino turnyrinėje lentelėje.

Kaip paskaičiavo oficialus Eurolygos tinklalapis, iki tol jokiai turnyro komandai nebuvo pavykę per paskutines 5 rungtynių minutes panaikinti 14 taškų skirtumo.

Ši statistika Eurolygoje skaičiuojama nuo 2007-ųjų metų.

2007-08 m. „Rytas“ „Aris“ Salonikai 10 (64:54) 69:72

Įdomu tai, jog dukart skaudžiai nudegusi praeityje buvo ir pati „Baskonia“.

11 taškų persvarą baskai mačo pabaigoje yra iššvaistę tiek prieš dešimtmetį vykusiame mūšyje Belgrade prieš „Partizan“, tiek šį sezoną šeštajame ture namuose prieš Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą „Barceloną“.

Tarp aštuonių įspūdingiausių paskutinių 5 minučių sugrįžimų sąrašo figūruoja ir vieno Lietuvos klubo pavadinimas.

Euroleague.net nuotr./Marijonas Petravičius ir Chuckas Eidsonas

Prieš kiek daugiau nei 13 metų Vilniaus „Rytas“ buvo sudėtingoje situacijoje Salonikuose, kai dar 37-ąją rungtynių minutę atsiliko 54:64.

Bet tuomet Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai kilo į lemiamą šturmą.

Sostinės komandą truktelėjo legionieriai – Hollisas Price'as per šią trijų minučių atkarpą pelnė 9 taškus, Chuckas Eidsonas – 6, o Kenanas Bajramovičius – 3.

Mačo pabaigoje „Rytą“ į priekį išvedė H.Price'o dvitaškis, o po nesėkmingos „Aris“ atakos pergalę įtvirtino du Ch.Eidsono baudų metimai.

Įdomu tai, jog H.Price'as iki tol buvo surinkęs vos 5 taškus, Ch.Eidsonas – vos 4.