2021 10 02

Bavarus pribaigęs „Maccabi“ lyderis – savaitės MVP, penkete – „Žalgirio“ skriaudikas

Įspūdingai rungtynių pabaigą sužaidęs Tel Avivo „Maccabi“ lyderis Scottie Wilbekinas išrinktas pirmosios Eurolygos sezono savaitės naudingiausiu žaidėju.
Scottie Wilbekinas
Scottie Wilbekinas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Turkijos pilietybę turintis amerikietis akistatoje prieš Miuncheno „Bayern“ per 29 minutes pelnė 28 taškus (4/7 dvit., 4/6 trit., 8/8 baud.), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Ypač įspūdingai S.Wilbekinas žaidė ketvirtajame kėlinyje. „Bayern“ jo metu pirmavo 63:54, bet „Maccabi“ vedlys pelnė 13 iš 15 visų Izraelio ekipos įmestų taškų per paskutinį ketvirtį ir atvedė savo komandą į pergalę 69:68.

S.Wilbekinas likus 29 sek. pataikė ir lemiamus bei rezultatą persvėrusius baudų metimus.

28-erių gynėją pagal naudingumo balus pirmajame ture pranoko Stambulo „Anadolu Efes“ vijurkas Shane'as Larkinas, bet jo komanda Madride pralaimėjo, tad kitas Turkijos pilietybę turintis amerikietis negalėjo pretenduoti į savaitės MVP prizą.

Jis Ispanijos sostinėje pelnė 21 tašką, atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 perdavimus ir surinko 35 naudingumo balus.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Shane'as Larkinas

Į naudingiausio savaitės žaidėjo prizą taip pat pretendavo „Barcelona“ žvaigždė Nikola Mirotičius (31 naudingumo balas) bei po 24 naudingumo balus surinkę Nicolo Melli (Milano „Olimpia“), Walteris Tavaresas (Madrido „Real“) ir Elie Okobo (Vilerbano ASVEL).

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vilerbano ASVEL – Kauno „Žalgiris“

Pastarasis žaidėjas žybtelėjo mače su Kauno „Žalgiriu“. Pirmąsias Eurolygos rungtynes karjeroje žaidęs 23-ejų prancūzas atakavo beveik nepriekaištingai (6/6 dvit., 3/3 trit., 2/3 baud.) ir pelnė 23 taškus, atvesdamas komandą į pergalę 88:76.