2018 11 22

Bręsta skandalas: Maskvoje išgaravo 5 brangios „Žalgirio“ sekundės

Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimas Maskvos CSKA klubui – su skandalingais prieskoniais. Pasirodo, priešpaskutinę ketvirtojo kėlinio minutę iš „Žalgirio“ atakos išgaravo 5 labai svarbios sekundės, kurios galėjo pakreipti dvikovos eigą.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / „Scanpix“ nuotr.

Iš Eurolygos TV transliacijos aiškiai matyti, kaip viena kertinių „Žalgirio“ atakų Maskvoje buvo sutrumpinta 5 sekundėmis – nuo 18 laikmatis staigiai peršoko vos iki 13 sekundžių.

Tuo metu 84:81 pirmavę žalgiriečiai buvo priversti skubėti atakuoti krepšį.

Lyg tyčia, vienas lemtingų „Žalgirio“ išpuolių baigėsi klaida, kai Brandonas Daviesas po grumtynių dėl kamuolio atsisėdęs ant parketo su juo rankose išgirdo atakai skirto laiko pabaigos sireną.

Kamuolys atiteko CSKA ir netrukus Sergio Rodriguezas tritaškiu lygino rezultatą.

„Žalgiris“ galbūt būtų vis tiek per tas likusias 5 sekundes nesurezgęs rezultatyvios atakos ir galbūt S.Rodriguezas vis tiek būtų tritaškiu išlyginęs rezultatą. Tačiau akivaizdu, kad „Megasport“ arenos laikrodininko klaida padarė didžiulę įtaką vienai svarbiausių žalgiriečių atakų.

Rusijos žurnalistai po CSKA pergalės po pratęsimo 99:97 kamantinėjo Šarūną Jasikevičių apie laikrodininką bei kelis teisėjų švilpukus, pavyzdžiui, pražangą prieš Willą Clyburną pratęsimo pabaigoje, kai du baudų metimai atnešė šeimininkams pergalę.

Bet Šaras pakartojo tai, ką sakė ir Lietuvos žiniasklaidai: „Šiemet negaliu kalbėti... Negaliu kalbėti, nes pasakysiu vieną frazę, o ji po to pasieks visus per „Twitter“... Šiemet tai labiau akcentuojama.“