2021 09 30

Dešimttūkstantinės minios palaikomą „Maccabi“ išgelbėjo S.Wilbekino šou

Tel Avivo „Maccabi“ klubą pirmajame sezono mače įspūdingai palaikė daugiau nei 10 tūkstančių aistruolių, kurie išvydo dramatišką savo mylimos komandos pergalę.
Scottie Wilbekinas
Scottie Wilbekinas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Ioannio Sfairopoulo auklėtiniai „Menora Mivtachim“ arenoje 69:68 (25:18, 15:14, 14:26, 15:10) palaužė praėjusio sezono išsišokėlius Miuncheno „Bayern“ krepšininkus.

Įdomu tai, jog pernai „Maccabi“ dažniausiai tokias dramatiškas rungtynes pralaimėdavo – net 10 kartų Izraelio komanda pralaimėjo rungtynes, pasibaigusias 4 ar mažesniu taškų skirtumu.

Tuo tarpu „Bayern“ atkakliose rungtynėse dažniausiai triumfuodavo – laimėjo 14 iš 19 mačų, kurie baigėsi 6 ar mažesniu taškų skirtumu.

10 352 sirgalių užvesti šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio pirmavo 25:18, o antrajame ketvirtyje dominavo prieš varžovus turėdami net 17 taškų pranašumą (37:20).

Bet situacija kardinaliai pasikeitė po ilgosios pertraukos. Bavarai trečiąjį kėlinį pradėjo atkarpa 16:2 ir įpusėjus jam jau pirmavo 48:42.

Galiausiai, „Maccabi“ trečią rungtynių atkarpą pralaimėjo 14:26, o ketvirtoje „Bayern“ turėjo 9 taškų pranašumą (63:54).

Bet tada prasidėjo Scottie Wilbekino šou. Snaiperis iš viso per ketvirtą kėlinį pelnė 13 taškų, o rungtynes „Maccabi“ užbaigė dešimčia iš eilės savo lyderio sumestų taškų.

Būtent S.Wilbekinas sumetė ir lemiamas bei pergalę Tel Avivo komandai atnešusias baudas likus 29 sek., o lemiamą ataką dar turėjęs „Bayern“ išsigelbėti nepajėgė – tritaškius prametė DeShaunas Thomasas ir Darrunas Hilliardas.

S.Wilbekinas iš viso šiose rungtynėse per 29 minutes pelnė net 28 taškus (4/7 dvit., 4/6 trit., 8/8 baud.) ir surinko 32 naudingumo balus.

„Maccabi“: Scottie Wilbekinas 28 (32 naud. bal.), Johnas DiBartolomeo 8.

„Bayern“: DeShaunas Thomasas 15 (7 atk. kam.), Corey Waldenas 14, Othello Hunteris 11, Augustine'as Rubitas 10.