2021 12 30

Dramą Belgrade išgyvenęs „Zenit“ pratęsė pergalių seriją ir be A.Gudaičio

Mindaugas Kuzminskas nepelnė nė taško. Artūras Gudaitis visai nerungtyniavo, bet Sankt Peterburgo „Zenit“ (12-6) išgyveno trilerį Belgrade – 80:76 (29:21, 15:21, 6:15, 19:12, 11:7) po pratęsimo palaužė „Crvena zvezda“ (7-11) krepšininkus.
Mateuszas Ponitka ir Xavi Pascualis
Mateuszas Ponitka ir Xavi Pascualis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir pirmavo 8 taškais sužaidus pusę pirmojo kėlinio (18:10), tačiau „Zenit“ čia pat spurtavo ir perėmė iniciatyvą (21:29).

Svečių pranašumas išsilaikė iki didžiosios pertraukos (42:44), nes trečiajame kėlinyje „Crvena zvezda“ taip surakino „Zenit“ puolimą, kad Xavi Pascualio auklėtiniams pavyko sukrapštyti vos 6 taškus.

Belgrado ekipa vėl atitrūko (59:50), tačiau persvaros neišsaugojo – likus žaisti tris minutes rezultatas buvo lygus (65:65).

„Zenit“ tuomet vos prisivirė košės – Alexas Poythressas užsidirbo nesportinę pražangą, bet „Crvena Zvezda“ nepasinaudojo proga nutolti toliau nei per 2 taškus (69:67), o tik pirmuosius taškus rungtynėse pelnęs Jordanas Loydas išplėšė pratęsimą (69:69).

Jame amerikietis toliau rinko taškus, o „Zenit“ išsivežė dramatišką pergalę. Beveik visą mačą tylėjęs J.Loydas lemiamu metu iš viso pelnė 8.

Nepastebimas šiose rungtynėse buvo Mindaugas Kuzminskas. „Zenit“ lietuvis per dvi su puse minutės niekuo nepasižymėjo ir nė sykio net nemetė į krepšį.

Kodėl nežaidė Artūras Gudaitis „Zenit“ klubas nedetalizavo.

„Zenit“ savo pergalių seriją pratęsė iki 4 iš eilės ir vejasi Eurolygos lyderius.

„Zenit“: Billy Baronas 25 (5/9 trit., 6 rez. per.), Jordanas Mickey 13, Jordanas Loydas (9 atk. kam.) ir Andrejus Zubkovas - po 8.

„Crvena zvezda“: Nate’as Woltersas 21 (6 rez. per.), Austinas Hollinsas 15 (3/5 trit.), Nikola Kaliničius 13, Luka Mitrovičius 11, Ognjenas Kuzmičius 9.