2019 11 26

Duobėje esančio „Žalgirio“ priešakyje – užsitęsęs Berlyno prakeiksmas

Keturis pralaimėjimus paeiliui patyrusio Kauno „Žalgirio“ laukia rungtynės mieste, kuriame jis dar niekada nėra triumfavęs. Ketvirtadienį Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai lips ant „Mercedes-Benz“ arenos parketo, o Berlyne žalgiriečiai pralaimėjo visas trejas Eurolygos istorijos rungtynes. Eurolyga.lt siūlo prisiminti šiuos mačus.
Mindaugas Kuzminskas, Nihadas Djedovičius
Mindaugas Kuzminskas, Nihadas Djedovičius / Euroleague.net nuotr.

„Žalgiris“ ir ALBA iš viso stipriausiame Eurolygos turnyre yra susitikusios šešis kartus. Modernioje Eurolygoje, skaičiuojamoje nuo 2000-ųjų metų, ekipos ginklais surėmė keturis kartus, o dar du kartus komandos žaidė 1999-2000 metų sezone, kuomet didysis Europos krepšinis buvo skilęs į Eurolygos ir Suprolygos turnyrus.

Komandos per šiuos tarpusavio mūšius pasidalino po tris pergales – visos jos pasiektos savų sirgalių akivaizdoje.

Pastarąjį kartą komandos „Žalgiris“ ir ALBA dvikova vyko 2015-ųjų kovo 4-ąją. Tuomet O2 arenoje, kuri dabar vadinasi „Mercedes-Benz“, šeimininkai laimėjo 80:72.

„Žalgirį“ treniravo Gintaras Krapikas, o žaliai-baltus marškinėlius vis dar vilki keturi tuomečiai žalgiriečiai – Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius. ALBA ekipoje vis dar žaidžia tik 28-erių puolėjas Nielsas Giffey.

Svečius iš Lietuvos labiausiai baudė amerikietis Reggie Reddingas, per 32 minutes pelnęs 27 taškus (6/11 dvit., 2/2 trit., 9/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 36 naudingumo balus.

Likus pusantros minutės „Žalgirio“ deficitas siekė 5 taškus, tačiau tuomet kamuolį įdėjo Alexas Renfroe, o baudų metimais rungtynes atšaldė R.Reddingas.

„Žalgiriui“ vertėsi be abiejų vidurio puolėjų – Artūras Gudaitis gydėsi per LKF taurės turnyrą patirtą traumą, o Robertą Javtoką iš rikiuotės išėmė tėčio netektis.

Tai buvo devintoji žalgiriečių nesėkmė per dvyliką mačų „Top 16“ etape. Per likusias penkerias rungtynes Kauno komanda pasiekė dvi pergales ir į atkrintamąsias nepateko.

Euroleague.net nuotr./Alexas Renfroe, Darius Songaila

Antrasis „Žalgirio“ ir ALBA susitikimas Berlyne įvyko 2013-ųjų kovo 29-ąją. Priešpaskutiniam „Top 16“ etapo rungtynėse Joano Plazos auklėtiniai svečiuose krito 55:77. Šis mačas įeina tarp dešimties nerezultatyviausių visų laikų žalgiriečių rungtynių Eurolygoje.

Įdomu tai, kad „Žalgirį“ tuomet labiausiai baudė po šešerių metų žaliai-baltus marškinėlius užsivilkęs Deonas Thompsonas. Amerikietis susitikimą baigė sąvo sąskaitoje turėdamas 16 taškų. Lietuvos čempionų gretose išsiskyrė 15 taškų pelnęs Kšištofas Lavrinovičius.

Berlyne prieš Sašos Obradovičiaus ekipą „Žalgiris“ užstrigo jau pirmajame kėlinyje, surinkęs vos 6 taškus.

Po dviejų kėlinių kauniečių sąskaitoje buvo 21 taškas, po trijų – 36. Skaudus žalgiriečiams buvo antrasis kėlinys, kurio metu ALBA prametė vos vieną metimą.

Priešinga linkme pasisuko pirmoji to sezono ekipų akistata Kaune, kurią „Žalgirio“ arenos šeimininkai laimėjo net 92:56. Vis dėlto finansinių sunkumų turėjusiam „Žalgiriui“ buvo sudėtinga konkuruoti Eurolygoje.

„Patyrėme didžiausią sezono nesėkmę, tad tai yra pamoka mums, jog esame vidutinė ekipa, jei rugtynėms neatsiduodame 100 proc., – po pralaimėjimo Berlyne kalbėjo J.Plaza. – Turime daug problemų už aikštės ribų, jei nesame susikonctravę aikštelėje 100 proc., tuomet mus lengva įveikti. Antrajame kėlinyje ALBA pataikė beveik 100 proc. metimų. Sunku laimėti prieš tokią ekipą.“

Pirmą kartą Berlyne Eurolygos rungtynėse „Žalgiris“ krito dar 1999-ųjų spalio 20-ąją. ALBA namuose triumfavo 80:64, o į priekį vokiečius vedė legendinis Wendellas Alexis, surinkęs 22 taškus ir 8 atkovotus kamuolius. „Žalgirio“ komandoje rezultatyviausias buvo 10 taškų pelnęs Mindaugas Žukauskas.

Skausmingas pagirias po iškovoto Eurolygos čempionų titulo patyręs „Žalgiris“ kitame sezone per 16 mačų iškovojo vos 4 pergale. Viena jų buvo Kauno sporto halėje įvykęs revanšas prieš ALBA krepšininkus.

Istorija Berlyne nėra paranki „Žalgiriui“, tačiau keturis niuksus paeiliui patyrę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pasitinka įveikiamą varžovą, net jei ir Vokietijos sostinėje to niekada nėra pavykę padaryti.

Roko Giedraičio atstovaujama ALBA yra ketvirta rezultatyviausia šio sezono Eurolygos komanda, vidutiniškai per mačą renkanti po 84,6 taško. Jei puolime Aito Garcia Reneseso auklėtiniai dega, tai gynyboje jie stipriai stringa – ALBA varžovai per rungtynes vidutniškai pelno po 91 tašką, nuo priešpaskutinėje vietoje esančios Rimo Kurtinaičio Maskvos srities „Chimki“ atitolusi per daugiau nei penkis taškus – 85,3 praleisto taško per susitikimą.

Kauniečiai pasitinka dar vieną įkandamą varžovą, o "Žalgirio" gretose debiutuos ir naujokas KC Riversas. Atėjo laikas nutraukti nemalonų prakeiksmą Berlyne.