2023 12 05

Nedovanotinai klydęs „Žalgiris“ neišsikapanojo iš pelkyno Berlyne

Kauno „Žalgiris“ (5-7) patyrė vieną skaudžiausių sezono pralaimėjimų. Kauniečiai išvykoje 62:64 (20:13, 8:12, 17:14, 17:25) nusileido Berlyno ALBA (2-10) ekipai.

Rungtynių pradžia „Žalgiriui“ buvo ideali – 10 iš eilės Dovydo Giedraičio pelnytų taškų užkurti svečiai sužaidus beveik septynias minutes pirmavo net 20:4. Bet tada sustojo.

ALBA prisikėlė trimis tritaškiais bei įvėlė kauniečius į labai klampų krepšinį. Per likusį pirmojo kėlinio laiką „Žalgiris“ taškų nebepelnė ir pirmavo jau tik 20:13.

Antrajame kėlinyje gerą atkarpą sužaidė Eurolygoje debiutavęs ir 4 taškais prisistatęs Edmondas Sumneris, bet per beveik šešias paskutines ketvirčio minutes „Žalgiris“ nepelnė taškų, iš viso per pirmą pusę suklydo net 15 kartų ir įpusėjus mačui turėjo labai trapią persvarą – 28:25.

Klampus krepšinis persikėlė ir į antrą mačo pusę, o ALBA niekaip neleido „Žalgiriui“ atitrūkti.

Nors kauniečiai ketvirtajame kėlinyje turėjo 8 taškų pranašumą, berlyniečiai galiausiai vis tiek nusitempė „Žalgirį“ į dramatišką rungtynių pabaigą ir joje triumfavo.

D.Giedraitis paskutinį kartą buvo išvedęs savo komandą į priekį priešpaskutinę minutę (62:59), bet Johannesas Thiemannas pataikė dvitaškį, o „Žalgiryje“ iniciatyvos bandė imtis kapitonas Edgaras Ulanovas.

Jis iš pradžių prametė tritaškį, po to suklydo, o Jonas Mattiseckas smeigė tolimą metimą ir likus 6,7 sek. pirmą kartą išvedė ALBA į priekį – 64:62.

„Žalgiris“ dar turėjo paskutinę ataką, bet vėl kamuolį priėmęs E.Ulanovas nepataikė tritaškio ir Berlyno klubas iškovojo vos antrą pergalę šiame sezone, o žalgiriečiai pralaimėjo, nors pirmavo beveik visų rungtynių metu.

126 taškai sudėjus abi komandas yra antras blogiausias rezultatas Eurolygoje šį sezoną po Milano „Olimpia“ pergalės prieš Pirėjo „Olympiakos“, kai buvo įmesta vos 118 taškų (65:53).

„Žalgirio“ pralaimėjimo fone nublanko geriausios Dovydo Giedraičio karjeros rungtynės – gynėjas pelnė 15 taškų (2/3 dvit., 3/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 4 kamuolius bei surinko 18 naudingumo balų.

Žalgiriečiai šiose rungtynėse padarė net 23 klaidas – 15 pirmoje rungtynių pusėje ir 8 antroje.

Eurolygoje debiutavęs E.Sumneris ant parketo praleido beveik 10 minučių, per kurias įmetė 4 taškus (1/2 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 1 kamuolį, perėmė 2 kamuolius, tris kartus suklydo ir surinko 2 naudingumo balus.

ALBA: Johannesas Thiemannas 16 (10/11 baud., 6 atk. kam.), Yanni Wetzellis 9 (6 atk. kam.), Jonas Mattiseckas ir Gabriele Procida po 8.

„Žalgiris“: Dovydas Giedraitis 15 (3/5 trit., 4 per. kam.), Tomas Dimša 11, Keenanas Evansas (2/9 met., 4 kld.) ir Edgaras Ulanovas po 8, Danielius Lavrinovičius 6 (6 atk. kam.), Kevarriusas Hayesas, Rolandas Šmitas (7 atk. kam., 4 kld.) ir Edmondas Sumneris po 4, Laurynas Birutis 2.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 64:62 (13:20, 12:8, 14:17, 25:17)

Rungtynės baigėsi. Edgaras Ulanovas nepataikė paskutinio metimo ir „Žalgiris“ patyrė pralaimėjimą.

Likus 6,7 sek. E.Ulanovas klysta, o J.Mattiseckas tritaškiu pirmą kartą išveda ALBA į priekį – 64:62.

39 min. D.Giedraičio tritaškis! 59:62.

39 min. Lygu (59:59).

38 min. Jonas Mattiseckas pataiko ir skirtumas tik 2 taškai (57:59).

38 min. ALBA ir vėl šalia (55:58).

37 min. Berlyno komandos treneris Israelis Gonzalezas baudžiamas technine pražanga, o E.Ulanovas ramiai sumeta tris baudas (51:58).

36 min. ALBA baudų metimais tirpdo skirtumą (51:55).

35 min. Koks K.Hayeso blokas! 47:55.

34 min. T.Dimšos tritaškis (46:53).

34 min. T.Dimša greitame puolime baudžia varžovus, bet ALBA laikosi šalia (46:50).

31 min. D.Lavrinovičius smeigia labai svarbų tritaškį (41:48).

III kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 39:45 (13:20, 12:8, 14:17)

30 min. Po T.Dimšos dvitaškio – trapi „Žalgirio“ persvara prieš ketvirtą kėlinį.

28 min. J.Thiemannas vėl grąžina savo komandą į rungtynes (38:41).

27 min. D.Giedraitis vagia kamuolį ir pelno taškus, išlikdamas naudingiausiu žaidėju rungtynėse (34:41).

26 min. 1000-asis R.Šmito taškas Eurolygoje (34:39).

26 min. Po K.Hayeso metimo vėl kiek ramiau (34:37).

25 min. Matteo Spagnolo pataiko ir skirtumas jau minimalus (34:35).

23 min. Tik antras taiklus K.Evanso metimas (27:33).

21 min. E.Ulanovas smeigia tritaškį (25:31).

II kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 25:28 (13:20, 12:8)

20 min. Labai žemo lygio krepšinis pirmoje rungtynių pusėje, bet „Žalgiris“ bent jau pirmauja.

19 min. D.Lavrinovičius spaudžia J.Thiemanno metimą prie lentos, bet vaizdą gadina jau 14 žalgiriečių klaidų (25:28).

18 min. Johannesas Thiemannas išrašo pamoką D.Lavrinovičiui, o skirtumas pavojingai ištirpo (25:28).

16 min. Berlyniečiai spurtuoja (22:28).

15 min. Tomas Dimša gražiai susitvarko su varžovu, bet pagaliau antrame kėlinyje atsidarė ir ALBA (18:28).

14 min. E.Sumneris išprovokuoja pražangą mesdamas tritaškį ir sumeta dvi iš trijų baudų (13:26).

12 min. E.Sumneris vagia kamuolį iš varžovo ir pelno pirmus savo taškus „Žalgiryje“ (13:22).

zalgiris.lt nuotr./Edmondas Sumneris

I kėlinys. ALBA – „Žalgiris“ 13:20

10 min. „Žalgiris“ nepelnė taškų ilgiau nei tris minutes, bet vis tiek laimi kėlinį.

9 min. Štai ir Edmondo Sumnerio debiutas Eurolygoje.

9 min. Trys iš eilės varžovų tritaškiai ir K.Maksvyčio pertraukėlė (13:20).

7 min. Po tritaškį smeigia ir K.Evansas su Danieliumi Lavrinovičiumi, o ALBA jau triuškinama (4:20).

5 min. Jau 10 iš eilės D.Giedraičio taškų ir dviženklė „Žalgirio“ persvara (4:14).

5 min. Įsibėgėja ir varžovai, bet D.Giedraitis pelno jau 8-ą savo tašką (4:12).

2 min. Tritaškį smeigia D.Giedraitis (0:7).

2 min. E.Ulanovas pataikė savo firminiu būdu kaire ranka, o K.Hayesas pridėjo dvi baudas (0:4).

„Žalgirio“ starto penketas: Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.