2020 12 17

Rekordais nusagstytas vakaras: „Žalgiris“ nuplovė beveidę „Fenerbahče“

Šešias nesėkmes iš eilės patyręs ir iki 5 pergalių bei 7 pralaimėjimų Eurolygoje nusileidęs Kauno „Žalgiris“ (8-7) per mažiau nei savaitę susigrąžino teigiamą balansą. Martino Schillerio vyrai namuose 99:62 (24:7, 27:24, 30:16, 18:15) sutalžė blankiai atrodžiusį Stambulo „Fenerbahče“ (5-10) su Edgaru Ulanovu ir laimėję trečią kartą iš eilės vėl turi daugiau pergalių nei pralaimėjimų.

37 taškais laimėjęs „Žalgiris“ pakartojo visų laikų komandos rekordą.

Tokiu pačiu skirtumu kauniečiai buvo laimėję ir 2012 m., kai 82:45 nušlavė Vitorijos „Baskonia“.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse gerino ir daugiau rekordų. Kauniečiai surinko 135 naudingumo balus ir užfiksavo dviem balais geresnį rezultatą nei šių metų pradžioje, kai prieš Milano „Olimpia“ surinko 133.

Be to, žalgiriečiai išskirstė net 31 rezultatyvų perdavimą ir pirmą kartą klubo istorijoje peržengė 30 „asistų“ ribą.

Rezultatyvių perdavimų rekordą užfiksavo ir Marius Grigonis, atlikęs septynis. Iki tol jo geriausias rezultatas buvo 5 perdavimai komandos draugams.

Žalgiriečiai pratęsė ir fantastišką tritaškių seriją. Į Atėnų „Panathinaikos“ krepšį praėjusią savaitę įskraidinę 13, o baskus antradienį nubaudę 18 taiklių šūvių, šį kartą „Žalgirio“ žaidėjai sumetė net 16 tritaškių iš 30 ir užfiksavo trečią geriausią rezultatą klubo istorijoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Milaknis

Iš viso per pastaruosius tris mačus „Žalgiris“ pataikė net 47 tolimus metimus iš 76.

„Žalgiris“ jautį už ragų griebė jau pirmosiomis rungtynių akimirkomis. Nors E.Ulanovas riaumojo pataikęs dvitaškį su pražanga ir pelnęs pirmuosius „Fenerbahče“ taškus sužaidus keturias minutes, likusį laiką raumenis rodė žalia, o ne geltona apranga vilkėję žaidėjai.

Nors kauniečiai prametė ne vieną laisvą tritaškį, puolime Joffrey Lauvergne'as ėmė vieną kamuolį po kito nuo buvusių komandos draugų galvų, kol persvara išaugo iki milžiniškos – 21:4 priešpaskutinę pirmojo kėlinio minutę.

„Fenerbahče“ rodė gyvybės ženklus antrojo ketvirčio pradžioje, kai po 43 sekundžių privertė Martiną Schillerį prašyti minutės pertraukėlės, bet trumpa atokvėpio akimirka truko neilgai – tol, kol žalgiriečiai suleido tris tritaškius iš eilės ir ėmė triuškinti kadaise elitine laikytą Turkijos komandą 40:13.

Nors Igoris Kokoškovas turėjo 15 minučių per ilgąją pertrauką, serbo patarimai jo auklėtinių ausų nepasiekė. Iš karto po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ surengė dar vieną galingą spurtą, vieną po kito leido tritaškius į varžovų krepšį, ir ketvirčio pabaigoje pasiekė net 37 taškų pranašumą – 77:40.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Joffrey Lauvergne

Ketvirtas kėlinys tapo tik formalumu. Aikštėje šešias minutes praleido Karolis Lukošiūnas, keturias – Marekas Blaževičius, o „Žalgiris“ pasiekė rekordinę pergalę net 37 taškų skirtumu.

„Fenerbahče“ gretose nematomas buvo ir pirmą kartą prieš „Žalgirį“ Eurolygoje žaidęs Edgaras Ulanovas.

Šešis sezonus žalią aprangą vilkėjusį kaunietį prieš rungtynes ilgametis komandos draugas Paulius Jankūnas apdovanojo simboliniu plakatu, bet rungtynėse daug žalos Ulė savo buvusiems bendražygiams nepridarė.

Jis pelnė pirmuosius komandos taškus, bet per 12 minučių daugiau nepasižymėjo. Kaunietis pataikė 1 dvitaškį iš 2, prametė vienintelį tritaškį ir vienintelį baudos metimą, tris kartus suklydo ir surinkęs -4 naudingumo balus pagal šį rodiklį buvo prasčiausias rungtynių žaidėjas.

„Žalgiryje“ bent po tašką pelnė visi 12 žaidėjų.

Pergalė leido „Žalgiriui“ po kelių savaičių pertraukos sugrįžti į pirmąjį aštuonetą turnyrinėje lentelėje. Kauniečiai aplenkė Pirėjo „Olympiakos“ (7-6).

Kitas rungtynes kauniečiai žais ateinantį trečiadienį, kai taip pat namuose priims sezono pradžioje stebinantį Miuncheno „Bayern“ klubą.

„Žalgiris“: Augustine'as Rubitas 18 (6/9 dvit., 6 atk. kam., 27 naud. bal.), Marius Grigonis 12 (7 rez. perd.), Nigelas Hayesas (3/4 trit., 7 atk. kam.), Artūras Milaknis (3/6 trit.) ir Martinas Gebenas po 11, Lukas Lekavičius, Rokas Jokubaitis ir Joffrey Lauvergne'as (6 atk. kam.) po 8, Thomasas Walkupas 6 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Karolis Lukošiūnas 3, Paulius Jankūnas 2 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Marekas Blaževičius 1.

„Fenerbahče“: Nando De Colo 14 (6 atk. kam.), Jarrellas Eddie 12, Dyshawne'as Pierre'as 10, ..., Edgaras Ulanovas 2.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 99:62 (24:7, 27:24, 30:16, 18:15)

40 min. Marekas Blaževičius prametė baudos metimą ir išvengė sušių pirkimo nepelnydamas 100-ojo taško, bet bent jau padidino „Žalgirio“ pranašumą iki rekordinio.

Kęstas Rimkus Kęstas RIMKUS, 15min sporto žurnalistas
Įdomu, ką dabar sau mąsto Želko Obradovičius, nusprendęs palikti „Fenerbahče“ praėjusią vasarą?

39 min. Gal kauniečiams pavyks pelnyti ir šimtąjį tašką? Link jo artina N.Hayeso tritaškis – 96:59.

37 min. Žalgiriečiai mėgaujasi žaidimu – M.Gebenas fantastiškai iškišo kamuolį kirtusiam po krepšiu P.Jankūnui, kuriam beliko pataikyti. 93:59.

35 min. Karolis Lukošiūnas vos pakilęs nuo suolo pasižymi tritaškiu – 89:56.

„Žalgiris“ šįvakar pretenduoja laimėti savo didžiausią pergalę Eurolygoje. Iki šiol įspūdingiausia pergalė iškovota 37 taškais (82:45) prieš „Baskonia“ 2012 metais. 36 taškais Kauno klubas yra įveikęs Berlyno ALBA 2013 m., dar dvi pergalės, tarp jų ir pernai prieš „Gran Canaria“, buvo pasiektos 34 taškais.

34 min. M.Gebenas vėl grąžina skirtumą į 30 taškų zoną – 86:56.

33 min. „Fenerbahče“ pelnė jau 9 taškus be atsako. Bet panašu, kad turkai atsigavo pavėluotai – 83:56 ir tik kiek daugiau nei septynios minutės.

Marius Grigonis šįvakar dalina magiškus perdavimus, ir tai daro ne tik gražiai, bet ir dažnai. Iki šiol daugiausiai rezultatyvių perdavimų per karjerą Eurolygoje jis buvo atlikęs 5, šįvakar jau yra 7.

32 min. Jarrellas Eddie ir L.Westermannas įmeta po tritaškį – 83:53.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 81:47 (24:7, 27:24, 30:16)

30 min. Kėlinį penkiais taškais iš eilės užbaigė senas geras pažįstamas Leo Westermannas, bet kitoje aikštės pusėje Dirko Nowitzki judesius demonstravo A.Rubitas.

29 min. Rekordinę pergalę Eurolygoje „Žalgiris“ pasiekė 2012-aisiais, kai Vitorijos „Baskonia“ žaidėjus sutalžė net 37 taškais. Būtent toks skirtumas dega švieslentėje ir šiandienos rungtynėse – 77:40.

29 min. R.Jokubaitis pirštais imituoja šūvius po eilinio taiklaus tolimo metimo. Gal I.Kokoškovui derėtų į aikštę mesti baltą rankšluostį? 76:40.

28 min. Jau net sunku sekti „Žalgirio“ tritaškių skaičių. Tryliktą metimą iš toli pataikė L.Lekavičius, o skirtumas dar kartą tampa rekordiniu. 73:40.

Igoris Kokoškovas yra pirmasis Europoje gimęs treneris, stojęs prie NBA klubo vairo, laimėjęs auksą su Slovėnijos rinktine prieš trejus metus, bet šįvakar leiskite pateikti ir kitus skaičius. Serbui treniruojant „Phoenix Suns“ laimėjo 19 mačų, pralaimėjo 63. Šįvakar vieneriose rungtynėse rezultatas yra panašus.

27 min. A.Rubitas net treniruotėje negauna tiek laiko prisitaikyti – 70:40.

25 min. Reta kiek geresnė „Fenerbahče“ atkarpa, nukerpant 32 taškų deficitą iki 27. Bet M.Grigonis paskutinę atakos sekundę leidžia dar vieną tritaškę bombą į krepšį – 68:38.

„Žalgiris“ jau pataikė 11 tritaškių (iš 21), „Fenerbahče“ – 2 (iš 12). O po lenta dėl atkovotų kamuolių Kauno krepšininkai pirmauja dvigubai: 26:13.

23 min. Nuostabiai kamuolį skirstę žalgiriečiai randa laisvą Th.Walkupą kampe, o šis dar vienu tritaškiu skirtumą išpučia jau iki 30 taškų – 63:33.

22 min. Lyg milžinas prieš nykštukus – J.Lauvergne'as nepaiso dvigubos gynybos ir verčia dvitaškį su pražanga, o „Žalgirio“ persvara vėl rekordinė – 60:33.

22 min. Dešimtas „Žalgirio“ tritaškis nusėda N.Hayeso taupyklėje – 57:31.

21 min. Trečiojo kėlinio pradžia – tokia pati, kaip ir pirmojo. A.Milaknis smeigia tritaškį – 54:31.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 51:31 (24:7, 27:24)

20 min. Po dviejų kėlinių – ramu.

19 min. Naują šukuoseną demonstruojančiam N.De Colo lieka šypsotis, kai A.Rubitas per jį įverčia dvitaškį su pražanga – 49:27.

19 min. „Žalgirio“ gynybiniai pančiai kiek atsileido, ypač prieš siautėti ėmusį N.De Colo. 46:27.

18 min. Milas jau pamiršo nesėkmingą ruožą ir vėl šveičia iš toli – 46:23.

17 min. „Fenerbahče“ jau kėlėsi ir spurtavo 9:0, bet R.Jokubaitis nuramino svečius tritaškiu. 43:22.

16 min. Kai nesiseka, tai nesiseka. „Fenerbahče“ baudų metimai kol kas – 0 iš 5.

Tik kartą šį sezoną teko matyti tokį vienos komandos dominavimą. Tai buvo „Maccabi“ prieš „Žalgirį“ Tel Avive. Bet tai buvo seniai ir turbūt sapnas. Šįkart Kauno klubas mindo varžovus. Šie šį sezoną jau yra patyrę gėdos vakarų, pralaimėję 42, 23, 20, 18 taškų skirtumais.

16 min. Penki iš eilės N.De Colo taškai – 40:18.

15 min. Prie visų „Fenerbahče“ bėdų – dar ir nesportinė pražanga. Skirtumas tarp komandų – trigubas, 40:13.

Artūras Milaknis delnu ir pirštais išlanksto ginklą po šūvio, švęsdamas dar vieną taiklų komandos draugo tolimą metimą – tai pirmasis Augustine'as Rubito tritaškis šį sezoną Eurolygoje. Kaune vyksta visiškas varžovų sušaudymas.

14 min. Žalgiriečiai jau nuo rungtynių pradžios metė laisvi, bet nepataikė. Dabar krepšys atsirišo – įmetė ir N.Hayesas, o „Žalgirio“ taiklumas jau beveik 50 proc. (6/13). Persvara darosi nepadori – 35:11.

13 min. M.Schilleris prieš kelias dienas pasakojo, jog A.Rubitas gali pataikyti tritaškius, o amerikietis tą pademonstruoja ir pats – tai pirmas jo tolimas metimas šį sezoną. „Žalgiris“ taršo elitinės Eurolygos komandos neprimenančią „Fenerbahče“ jau 32:11.

13 min. M.Grigonis kelia „Žalgirio“ pranašumą iki rekordinio – 29:11.

12 min. Martinas Gebenas aukštai paskraidina kamuolį, kuris leidžiasi į krepšį – 26:11.

11 min. M.Schilleris vos po 43 sekundžių prašo pauzės – 24:11.

11 min. Johnny Hamiltonas galingai blokuoja N.Hayesą, Lorenzo Brownas nubėgęs įmeta dvitaškį su pražanga, o netrukus dar ir išprovokuoja Roko Jokubaičio klaidą – „Fenerbahče“ ima rodyti gyvybės ženklus. 24:9.

„Fenerbahče“ biudžetas yra dusyk didesnis nei „Žalgirio“, bet šįvakar Kauno klubas darsyk įrodinėja, kad žaisti reikia ne pinigais, o širdimi. Žalgiriečiai ginasi labai gerai, o „Fenerbahče“ atrodo išsiderinusi, lyg susirinkusį į pirmą sezono mačą. Žaidėjai renkasi sudėtingus metimus ir tėra jų pataikę tik 3 iš 14. Turkijos klubo negelbėja net Edgaras Ulanovas, nors jis ir labai aktyviai pradėjo mačą.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Fenerbahče“ 24:7

10 min. Luko Lekavičiaus dūris su sirena ir „Žalgiris“ laimi pirmąjį kėlinį daugiau nei įtikinamai.

9 min. Dyshawne'as Pierre'as nukerpa vienu metu jau iki 17 taškų išaugusį „Žalgirio“ pranašumą tritaškiu – 21:7.

8 min. Antras „Fenerbahče“ taiklus metimas – sužaidus beveik aštuonias minutes. Bet netrukus tuo pačiu atsakė ir Augustine'as Rubitas. 19:4.

7 min. J.Lauvergne'as lieja nuoskaudas, susikaupusias per kelis nesėkmingus sezonus Stambule – prancūzo sąskaitoje jau 12 naudingumo balų, o „Žalgiris“ dominuoja. 15:2.

6 min. Ar tikrai geltonas aprangas „Žalgirio“ arenoje šįvakar vilki Eurolygos komanda? Kauniečiai daro, ką nori, ir kraunasi solidų pranašumą – 13:2.

„Žalgiris“ žaidžia pagal M.Schillerio norus – mesti dar daugiau tritaškių. Bet šįvakar lankas ne toks platus, kaip antradienį, kai žalgiriečiai pataikė 18 iš 26 tritaškių. Šįkart per pusę kėlinio Kauno krepšininkai rado lengvas progas paleisti jau 7 tritaškius! Bet įkrito tik du.

6 min. Žalgiriečiai meta vieną laisvą tritaškį po kito, gaila, kad įkrito kol kas tik 2 iš 7. Tačiau to užtenka pirmauti 8:2.

5 min. E.Ulanovas riaumoja „Žalgirio“ baudos aikštelėje – tai jis dvitaškiu su pražanga pramušė užrištą kauniečių krepšį. Tiesa, papildomo metimo nepataikė – 5:2.

4 min. N.Hayesas baudžia gynyboje nesusikalbėjusius varžovus dėjimu į krepšį – 5:0.

3 min. Aikštėje – labiau chaosas nei Eurolygos krepšinis. Komandos niekaip nesugeba pelnyti taškų.

2 min. Iš toli pažįstamą lanką pabandė atakuoti ir E.Ulanovas, bet pirmas jo metimas prieš „Žalgirį“ tikslo nepasiekė.

1 min. Trys taškai! A.Milaknis tęsia tai, ką pradėjo antradienį, ir baudžia varžovus ankstyvu tritaškiu. 3:0.

„Žalgirio“ starto penketas: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelas Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.

„Fenerbahče“ starto penketas: Melihas Mahmutoglu, Nando De Colo, Edgaras Ulanovas, Danilo Barthelis, Ahmetas Duverioglu.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant