2013 01 24

Eurolyga: „Barcelona“ ir „Olympiakos“ iškovojo pergales, Vokietijos klubų dvikovą laimėjo „Alba“

Eurolygos „Top 16“ varžybose ketvirtadienio vakarą sužaistos dar trejos penktojo turo rungtynės, dviejose iš jų susikovė tų pačių valstybių komandos.
Cuanas Carlosas Navarro
Cuanas Carlosas Navarro peržengė 3 tūkst. taškų ribą. / „Scanpix“ nuotr.

F grupėje antrą pergalę išplėšė praėjusių metų Eurolygos čempionai Pirėjo „Olympiakos“ (2/3), kurie išvykoje 78:77 (30:19, 14:14, 13:29, 21:15) įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (1/4).

Rungtynių pabaigoje „Maccabi“ turėjo 4 taškų pranašumą (76:72), tačiau dar buvo likusios dvi minutės. Graikai pataikė dvitaškį, o „Maccabi“ žaidėjas D.Planiničius įmetė tik vieną baudą (77:74). Netrukus „Olympiakos“ amerikietis K.Hynesas įmetė dar du taškus, o D.Planiničius prametė abu baudų metimus (77:76).

Tuo pasinaudojo V.Spanoulis, kuris netrukus persvėrė rezultatą graikų naudai (78:77). „Maccabi“ turėjo beveik minutę, tačiau du metimus iš eilės prametė Y.Ohayonas, vieną – S.Landsbergas ir „Olympiakos“ šventė pergalę.

Graikijos klubui Martynas Gecevičius per 6 minutes taškų nepelnė, nes prametė abu tritaškius.

„Maccabi“: D.Smithas 17, D.Loganas 15, S.Jamesas (12 atk. kam.) 11.

„Olympiakos“: V.Spanoulis (4/9 trit.) 24, G.Printezis 16, G.Šermanidis (9 atk.kam.) ir K.Hynesas po 9.

Kitose grupės rungtynėse „Barcelona“ klubas (4/1) 90:79 (27:28, 23:19, 19:13, 21:19) įveikė iki šiol be pralaimėjimų žengusią Vitorijos „Caja laboral“ (4/1) ekipą.

Nugalėtojų gretose Šarūnas jasikevičius per kiek daugiau nei 17 minučių pelnė du taškus (1/1 dvit., 0/2 trit.), atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo ir dukart prasižengė.

Verta paminėti, kad šiose rungtynėse Juanas Carlosas Navarro peržėngė 3 tūkst taškų Eurolygoje ribą.

„Barcelona“: P.Mickealas (10/11 dvit.) 23, J.Inglesas 12, A.Tomičius ir J.C.Navarro po 11.

„Caja Laboral“: M.Lampe (11 atk. kam., 12/14 baudų, 35 naud. balai) 21, F.San Emeterio 14, N.Bjelica 11.E grupės autsaideirų iš Vokietijos dvikovoje stipresnė buvo Berlyno „Alba“ (1/4), kuri namuose 82:63 (26;14, 10:20, 28:13, 18:16) įveikė Bambergo „Brose Baskets“ (0/5).

„Alba“: M.Djedovičius (8 atk. kam.) 20, Y.Idbihi 11, D.Woodas ir Z.Morley po 10.

„Brose Baskets“: B.Nachbaras 15, C.Jacobsenas 13.