2022 01 11

„Žalgiris“ išvykose lieka „sausas“: kauniečiai tuščiomis grįžta ir iš Miuncheno

Kauno „Žalgiris“ (3-14) ir toliau negali laimėti Eurolygos rungtynių už Kauno ribų. Jure Zdovco auklėtiniai Miunchene 65:74 (15:16, 18:18, 21:27, 11:13) nusileido „Bayern“ (8-10) ekipai ir svečiose arenose patyrė jau devintą nesėkmę šį sezoną.

Prieš rungtynes, per jų pertrauką ir pasibaigus susitikimui karščiausius rungtynių komentarus galėjote išgirsti 15min laidoje „Karštom pėdom“.

„Žalgiriui“ tai buvo pirmos Eurolygos rungtynės po 25 dienų pertraukos. Pastarųjų trijų turų susitikimai su Milano „Olimpia“, Atėnų „Panathinaikos“ ir Pirėjo „Olympiakos“ klubais buvo nukelti dėl koronaviruso atvejų gausos varžovų stovyklose.

Išvykose nelaimintis „Žalgiris“ kartu su PAO yra vieninteliai klubai Eurolygoje, dar nelaimėję nė vieno susitikimo varžovų aikštėse šį sezoną.

Be to, visos „Žalgirio“ nesėkmės svečiuose iki šiol buvo patirtos dviženkliais skirtumais, tad pralaimėjimas 9 taškais Miunchene yra geriausias Lietuvos čempionų pasirodymas varžovų aikštėje šį sezoną. Vidutiniškai žalgiriečiai svečiuose šį sezoną pralaimi 16,1 taškų skirtumu.

Miunchene „Žalgiris“ solidžiai atrodė beveik du kėlinius.

Antrajame ketvirtyje kauniečiai išlaikė bavarus su vos 3 taškais per šešias minutes ir susikrovė 8 taškų pranašumą (29:21), bet Vladimiro Lučičiaus užkurtas „Bayern“ pelnė 11 taškų be atsako kėlinio pabaigoje ir įpusėjus rungtynėms minimaliai pirmavo – 34:33.

Galutinai Andrea Trinchieri rungtynių eigą perlaužė po ilgosios pertraukos. „Žalgiris“ ėmė strigti puolime, o netikėtą lyderį Andreasą Obstą atradę šeimininkai trečiajame ketvirtyje susikrovė dviženklį pranašumą (52:42).

Lukas Lekavičius dar bandė gaivinti „Žalgirio“ viltis ir ketvirtojo kėlinio starte sumažino skirtumą iki 5 taškų (56:61), bet „Bayern“ užpylė kauniečių krepšį taikliais metimais ir susikrovė 14 taškų persvarą (72:58).

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Miuncheno „Bayern“ – Kauno „Žalgiris“

Žalgiriečiai dar turėjo progų paskutinėmis minutėmis, bet prametė šūsnį tritaškių ir vos 2 taškus per pusę kėlinio pelnęs „Bayern“ nutraukė trijų pralaimėjimų seriją.

„Žalgiris“ šį sezoną pralaimėjo jau keturioliktą kartą iš viso ir ketvirtą sykį iš eilės. Kauniečiai išlieka absoliučiais Eurolygos autsaideriais.

Kitas rungtynes kauniečiai žais sausio 20-ą dieną, kai svečiuosis „Fenerbahče“ tvirtovėje Stambule. Į Kauną „Žalgiris“ sugrįš tik vasario 1 dieną.

„Bayern“: Ognjenas Jaramazas 16, Vladimiras Lučičius 12, Andreasas Obstas ir Augustine'as Rubitas (7 atk. kam.) po 11.

„Žalgiris“: Joshas Nebo 14 (9 atk. kam., 22 naud. bal.), Tai Websteris ir Lukas Lekavičius po 10, Marekas Blaževičius 7, Tyleris Cavanaugh ir Artūras Milaknis po 5, Edgaras Ulanovas 4, Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas ir Nielsas Giffey po 3, Janis Strelniekas 1.

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Bayern“ – „Žalgiris“ 74:65 (16:15, 18:18, 27:21, 13:11)

40 min. Žalgiriečiai dar turėjo šansų kabintis, bet prametė šūsnį metimų ir grįš iš Miuncheno tuščiomis.

38 min. J.Nebo švelnina skirtumą iki vienženklio (74:65).

38 min. A.Rubito dar vienas dvitaškis (74:63).

36 min. E.Ulanovas nutraukia nesėkmingą „Žalgirio“ atkarpą keturiais iš eilės taškais (72:62).

35 min. A.Rubito dvitaškis ir žalgiriečių viltys gesta (72:58).

34 min. Nickas Weileris-Babbas irgi prideda tritaškį (70:58).

33 min. Puiki L.Lekavičiaus ir J.Nebo kombinacija, bet O.Jaramazas smeigia dar vieną tritaškį (67:58).

32 min. O.Jaramazo skaudus tritaškis (64:56).

31 min. L.Lekavičius pataiko griūdamas (61:56).

III kėlinys. „Bayern“ – „Žalgiris“ 61:54 (16:15, 18:18, 27:21)

30 min. A.Milaknis pataiko tritaškį, deja, M.Blaževičius paskutinę sekundę prasižengė prieš metiką.

29 min. A.Obstas darosi tikru galvos skausmu „Žalgiriui“ (57:49).

28 min. A.Obstas ir M.Kalnietis apsikeičia tritaškiais (55:47).

28 min. L.Lekavičiaus „balionas“ kaire ranka (52:44).

27 min. A.Obsto tritaškis ir skirtumas pirmą kartą dviženklis (52:42).

27 min. Artūras Milaknis pirmus savo taškus pelno baudų metimais (49:42).

26 min. Trečias V.Lučičiaus tritaškis (48:40).

25 min. Paulius Jankūnas po ilgos pertraukos pelno taškus Eurolygoje. Ir dar kokius – dvitaškį su pražanga (45:40).

24 min. Darosi neramu (45:37).

23 min. Deshaunas Thomasas verčia taškus iš po krepšio ir „Bayern“ bėga į priekį (43:37).

22 min. A.Rubitas negaili buvusios savo komandos ir pelno du taškus su pražanga (39:35).

22 min. T.Websterio sąskaitoje jau 10 taškų (36:35).

II kėlinys. „Bayern“ – „Žalgiris“ 34:33 (16:15, 18:18)

20 min. „Žalgiris“ pirmavo beveik visą antrąjį kėlinį, bet Andreaso Obsto tritaškis leidžia bavarams turėti pranašumą įpusėjus mačui.

19 min. Kosminis L.Lekavičiaus metimas (29:33).

19 min. Dar vienas „Bayern“ lyderio tolimas šūvis... 29:31.

18 min. V.Lučičius smeigia skaudų tritaškį (26:31).

18 min. J.Nebo pataiko ir iš vidutinio nuotolio (23:31).

17 min. N.Giffey rodo raumenis – vokiečio dvitaškis su pražanga ir persvara rekordinė (21:29).

14 min. „Žalgiris“ tolsta – T.Websteris įveikė Leono Radoševičiaus gynybą ir pelnė du taškus su pražanga (19:26).

14 min. J.Nebo sąskaitoje jau 8 taškai (19:23).

13 min. T.Websteris praslysta pro Vladimiro Lučičiaus gynybą (19:21).

12 min. J.Nebo ima dominuoti baudos aikštelėje (19:19).

11 min. Galingas J.Nebo dėjimas lygina rezultatą (17:17).

I kėlinys. „Bayern“ – „Žalgiris“ 16:15

10 min. Kėlinį užbaigia sudėtingas L.Lekavičiaus metimas, KC Riverso lengvi taškai ir abiejų komandų klaidos.

9 min. Buvusio žalgiriečio KC Riverso du taškai su pražanga (14:13).

9 min. Šį kartą Mareką pamaitino T.Websteris (11:13).

8 min. Puikus Luko Lekavičiaus reidas ir po jo perdavimo Mareko Blaževičiaus pelnytas dvitaškis su pražanga (11:11).

7 min. Tai Websterio tritaškis nutraukia kelias minutes trukusias „Žalgirio“ kančias puolime (11:8).

5 min. Dar keturi „Bayern“ taškai ir Jure Zdovcas signalizuoja minutės pertraukėlės gestą (11:5).

4 min. Skaudus Corey Waldeno dūris – tritaškis su pražanga į „Žalgirio“ krepšį (7:5).

3 min. T.Cavanaugh smeigia tritaškį (3:5).

2 min. O štai ir Ognjeno Jaramazo tritaškis, atidarantis „Bayern“ taškų sąskaitą (3:2).

2 min. Pirmieji taškai krenta į J.Nebo taupyklę (0:2).

„Žalgirio“ starto penketas: Mantas Kalnietis, Janis Strelniekas, Nielsas Giffey, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo.