Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 13

Pragaras liepsnoja: lemiamu metu užstrigęs „Žalgiris“ krito Belgrade

Aleksandro Nikoličiaus halėje Belgrade krepšininkai dėl triukšmo sunkiai girdėjo teisėjų švilpukus, tačiau Kauno „Žalgiris“ (6-7) neatrodė sukrėstas pragariškos atmosferos. Kazio Maksvyčio vadovaujami žalgiriečiai ilgą laiką pirmavo, tačiau ėmė buksuoti lemiamu metu ir galiausiai 73:77 (22:14, 15:22, 21:20, 15:21) krito prieš „Crvena Zvezda“ (7-6) ekipą.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / nuotr. zalgiris.lt

Karolis Lukošiūnas ir Tomas Dimša sugrįžo į rikiuotę, tačiau „Žalgiriui“ nepadėjo susirgę Ignas Brazdeikis ir Mantas Kalnietis. Ilgam dėl šonkaulio traumos iš rikiuotės yra iškritęs Lukas Lekavičius.

Išretėjusios gretos lėmė tai, kad prieš keletą dienų ant LKL parketo pirmą kartą žengęs Kajus Kubilickas sulaukė šanso ir Eurolygoje – jis sužaidė 10 sekundžių, kuomet reikėjo išnaudoti turimas komandines pražangas.

Mačo startas buvo puikus „Žalgiriui“, kuris šovė į priekį ir, sužaidus pusę pirmo kėlinio, buvo priekyje 15:5. Iki pat pertraukos į kalną lipo aikštės šeimininkai, kol galiausiai prieš pat komandoms keliaujant į rūbinę rezultatas tapo lygus 34:34.

Trečias kėlinys – ta pati istorija. „Žalgiris“ vėl šovė į priekį, tačiau ilgą laiką atsilikusi Belgrado komanda neleido pabėgti. Prieš lemiamą ketvirtį komandas teskyrė du taškeliai.

Nemanja Nedovičius ir Luca Vildoza bandė tempti į priekį „Crvena Zvezda“ ekipą, tačiau Keenanas Evansas smeigė du tritaškius ketvirtojo kėlinio pradžioje ir laikė „Žalgirį“ virš vandens.

Paskutinė minutė buvo tikras nervų karas. „Žalgiris“ atsiliko keturiais taškais, bet Kevarriusas Hayesas pelnė dvitaškį, o „Crvena Zvezda“ neužpuolė dviem bandymais.

nuotr. zalgiris.lt/Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Crvena Zvezda“

Lemiamą ataką turėjo kauniečiai, atsilikę dviem taškais, bet, likus žaisti 6,5 sek., Keenanas Evansas suklydo – sviedė kamuolį į užribį.

Per likusias sekundes išsigelbėti nepavyko – „Crvena Zvezda“ šventė jau šeštą pergalę iš eilės Eurolygoje.

K.Evansas su 18 taškų buvo rezultatyviausias Kauno komandoje, jis dar atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

K.Hayesas ir E.Ulanovas pridėjo po 14 taškų.

L.Vildoza suvertė net 27 taškus į „Žalgirio“ krepšį, 21 tašką pridėjo N.Nedovičius.

nuotr. zalgiris.lt/Keenanas Evansas

Kauniečiai pataikė 61 proc. dvitaškių (17/28) ir 35 proc. tritaškių (9/26), pralaimėjo kovą dėl kamuolių 29:30 ir leido oponentams sugriebti net 14 kamuolių po savo krepšiu.

Kitas rungtynes ketvirtadienį „Žalgiris“ žais namuose prieš Madrido „Real“.

„Crvena Zvezda“: L.Vildoza 27, N.Nedovičius 21, S.Lazarevičius 8.

„Žalgiris“: K.Evansas 18, K.Hayesas ir E.Ulanovas po 14, R.Šmitas ir K.Lukošiūnas po 6, D.Giedraitis 5, L.Birutis 4.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“

40 min. Viskas.

Likus 4,3 sek. Teisėjai peržiūri K.Evanso pražangą. Skirta paprasta. Baudos taiklios, Kazys šaukia pasitarimą.

Likus 6,5 sek. Suklydo K.Evansas. Oi...

Likus 38 sek. Nepavyko atkovoti kamuolio po netaiklaus varžovo metimo.

39 min. Prarastas kamuolys. Lemiamu momentu „Žalgiris“ neatrodo užtikrintai. K.Hayesas įvertė dvitaškį – 73:75.

38 min. L.Vildoza šveitė tolimą tritaškį, D.Giedraitis prametė laisvas. K.Hayesas prasižengė kovoje dėl kamuolio ir padovanojo baudų metimus varžovams. Keli kvailoki centro epizodai ir turime keturių taškų deficitą.

37 min. „Žalgiris“ degina save. Nepasiimtas kamuolys, o tuomet klaida jį išmetant iš užribio. Situaciją kiek pagerino E.Ulanovas – 69:71.

35 min. K.Hayesas taisė netikslų K.Evanso metimą. Bet reikėtų sustabdyti N.Nedovičių, kuris jau pelnęs 21 tašką. Kauniečiai priekyje minimaliai – 68:67.

33 min. Dar vienas K.Evanso taiklus tolimas šūvis – 64:62.

32 min. Labaaai svarbus K.Evanso tritaškis. Deja, pataikė ir S.Markovičius.

31 min. Na ką, važiuojam! D.Giedraitis prasižengė prieš dvitaškį pataikiusį N.Nedovičių. „Žalgiris“ jau atsilieka – 59:58.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 58:56

29 min. Tik pasižiūrėkite, kokį metimą pataikė R.Šmitas...

28 min. Skirtumas buvo padidėjęs iki devynių taškų, bet N.Nedovičius pataikė iš trijų taškų zonos – 54:48.

27 min. Koks L.Biručio blokas! O dvitaškį pridėjo R.Šmitas – 52:45.

26 min. Puikus K.Evanso reidas iki krepšio – 50:45.

25 min. Pataikė iš toli ir N.Nedovičius, o L.Vildoza baudos metimu nukirpo „Žalgirio“ pranašumą iki vos vieno taško – 46:45.

23 min. D.Giedraičio tritaškis – 44:39.

21 min. K.Hayesas pradėjo kėlinį tiksliu dvitaškiu, drąsų reidą surengė ir D.Giedraitis – 41:37.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“

20 min. Galingas K.Hayeso dėjimas iš viršaus leidžia „Žalgiriui“ pirmauti po dviejų kėlinių – 37:36.

18 min. „Crvena Zvezda“ lipo, lipo ir išlipo iš deficito. Rezultatas lygus – 34:34.

16 min. D.Giedraičio ir K.Hayeso derinys dar padidino persvarą, D.Ivanovičius šaukia pasitarimą – 33:24. O štai po jo L.Vildoza surengė penkių taškų greitą atkarpą ir gyvenimas vėl tapo tamsesnis.

15 min. K.Evansas žengė į dviženklę rezultatyvumo zoną, E.Ulanovas pridėjo dvitaškį ir situacija gerėja – 31:24.

14 min. Kyla nemažai problemų stabdant N.Nedovičių, kuris surinkęs 8 taškus. Tiek pat savo kraityje turi K.Evansas.

S.Lazarevičius atkovojo kamuolį puolime ir pelnė dvitaškį su pražanga. „Žalgirio“ pranašumas toliau karpomas – 24:27.

12 min. Kelios užstrigusios žalgiriečių atakos, kurios leido oponentams kiek priartėti – 25:19.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 22:14

10 min. K.Lukošiūnas uždarė kėlinį taikliu tritaškiu. O paskutines sekundes degino debiutantas Kajus Kubilickas, išbėgęs į aikštę tam, kad prasižengtų.

9 min. L.Birutis žaidžia puikiai. Jis sučiupo kamuolį puolime ir išprovokavo pražangą, už kurią baudė oponentus nuo baudų linijos – 19:12.

8 min. Serbai garsūs tribūnose, bet jas tildo „Žalgirio“ sėkmingas žaidimas – 17:9.

5 min. Koks „Žalgirio“ spurtas! E.Ulanovas jį vainikuoja dvitaškiu su pražanga ir skirtumas padidėja jau iki dviženklio – 15:5.

3 min. E.Ulanovo du taškai greitoje atakoje, K.Evansas įkrėtė tritaškį – 7:2.

1 min. Rungtynės prasidėjo – 2:2.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Keenanas Evansas, Dovydas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.

„Crvena Zvezda“: Luca Vildoza, Branko Lazičius, Johnas Hollandas, Ognjenas Kuzmičius ir Benjaminas Bentilas.