Nuotoliniu būdu penktadienį posėdžiavę visų 18 lygos klubų vadovai priėmė tokius sprendimus:
1 – Rusijos teritorijoje turėjusias vykti rungtynes laikinai perkelti į kitas šalis;
2 – rungtynes su Rusijos klubais, kurios numatytos ne Rusijos teritorijoje, vykdyti taip, kaip ir planuota;
3 – sekmadienį Maskvoje turėjusį vykti CSKA ir „Barcelona“ klubų susitikimą atidėti vėlesniam laikui.
„Tokie sprendimai priimti ginant lygos vientisumą, leidžiant komandoms ir toliau turėti teisę varžytis aikštėje, atskiriant sportą nuo politikos“, – aiškinama Eurolygos išplatintame pranešime.
Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį buvo pirmasis, kuris nelaukdamas bendro Eurolygos sprendimo, pranešė nevyksiantis į Rusiją žaisti su Maskvos CSKA ir Sankt Peterburgo „Zenit“ klubais.
Šią poziciją klubo direktorius Paulius Motiejūnas pakartojo ir penktadienio vakarą. „Kaip ir sakėme vakar, mūsų vertybės nesikeičia – mes nenorime žaisti su karinę agresiją vykdančios šalies klubais ir tokią poziciją siūlėme priimti Eurolygai ir jos klubams. Visgi lyga ir kiti klubai linko į sklandų sezono užbaigimą“, – žalgiris.lt sakė P.Motiejūnas.
Pagal Eurolygos taisykles, už nepasirodymą aikštėje gresia rimtos bausmės. Pirmas neatvykimas, pagal 31-ąjį Eurolygos taisyklių straipsnį, reikškia techninį pralaimėjimą 0:20 ir baudą nuo 100 iki 200 tūkst. eurų.
Antrą sykį neatvykus į rungtynes, bauda auga nuo 200 iki 300 tūkst. eurų, klubas gali būtų šalinamas iš Eurolygos iki trejų metų, iš jo atimant ir Eurolygos teises.
„Mes nenorime žaisti minėtų rungtynių, ir sutinkame prisiimti minimalias sankcijas – pralaimėjimus 0:20. Apie tai ir toliau kalbėsime su lyga ir klubais, tačiau tuo pačiu negalime sutikti, kad lyga mums skirtų pinigines baudas (reglamente numatomos baudos nuo 100 000 iki 200 000 eurų už vienerias rungtynes) ar imtųsi drastiškų priemonių – šalintų iš lygos (galima diskvalifikacija iš Eurolygos nuo 1 iki 3 sezonų). Vertybės mums yra svarbios, tačiau nenorime iš mūsų komandos, krepšinio gerbėjų ir Lietuvos atimti Eurolygos, todėl nesimėtome ultimatumais ir toliau bendrausime su lyga ir klubais, kad rastume bendrą sprendimą“, – „Žalgirio“ išplatintame pranešime penktadienį teigė P.Motiejūnas.
Boikotuoti bet kokias sporto rungtynes su Rusijos komandomis Lietuvoje ragina ir Švietimo, sporto bei mokslo ministrė Jurgita Šiugždinienė, ir Lietuvos krepšinio federacija.
Jei valdininkų raginimai bus aprašyti įstatymais, į tai žada atsižvelgti ir Eurolyga.
„Eurolyga toliau seks situaciją, įskaitant turnyre dalyvaujančių šalių sprendimus ir pritaikys būtinus pakeitimus aukščiau išvardintiems sprendimams, jei to reikės“, – tęsiame lygos pranešime.
Penktadienį priimti sprendimai galios ir Europos taurės turnyre, kurioje rungtyniauja Panevėžio „Lietkabelis“. Tiesa, panevėžiečiai jau yra sužaidę abejas rungtynes A grupėje su Krasnodaro „Lokomotiv“ klubu.
Eurolygoje, be CSKA ir „Zenit“ klubų, dar žaidžia ir Kazanės UNIKS. CSKA ekipoje šį sezoną rungtyniauja Marius Grigonis, o „Zenit“ – Artūras Gudaitis ir Mindaugas Kuzminskas.
„Žalgirio“ rungtynės su Maskvos CSKA yra numatytos kovo 25 d., o su Sankt Peterburgo „Zenit“ – balandžio 8 d.
„Eurolyga, visų savo klubų vardu, nori pasmerkti bet kokius karo veiksmus, kurie, deja, vyksta Ukrainoje. Klubai išlieka vieningi tikslui suvienyti bendruomenes, pasinaudojant krepšinio jėga. Eurolyga priima ir džiaugiasi įvairove, kuri plačiai atsispindi lygos sudėtyje ir pačiose komandose. Ši įvairovė suprantama kaip pagarba, laisvė skirtingoms nuomonėms. Bet koks smurtas yra priešingybė šioms vertybėms ir yra nepriimtinas bei netoleruotinas“, – pranešimą užbaigė Eurolyga.