2015 12 02

Eurolygos „Top 16“: kieta „Žalgirio“ gynyba nubloškė turkus

Kauno „Žalgiris“ atsitiesė po „Panathinaikos“ ir „Lokomotiv“ smūgių ir „Nevėžio“ antausio. Žalgiriečiai namuose užtikrintai 74:52 (22:14, 18:11, 13:16, 21:11) nugalėjo Izmiro „Karšiyaka“ krepšininkus ir beveik pateko į Eurolygos „Top 16” etapą. Raktas į pergalę – suremti pečiai gynyboje ir geras pataikymas iš toli.

Kauno „Žalgirio“ arenoje trečiadienį sirgalių buvo mažiau nei paprastai per Eurolygos rungtynes, tačiau žalgiriečiai palaikymą jautė ir užtikrintai pradėjo svarbias rungtynes.

Skaudūs pralaimėjimai nesužlugdė emocinės komandos pusiausvyros. „Žalgiris“ padarė tai, ką gali geriausiai – komandiškai apsigynė ir pataikė iš toli. Kauniečiai pirmavo visų rungtynių metu, o M.Kalnietis pataikė keturis tritaškius ir pridėjo 17 taškų prie pergalės.

Gintaro Krapiko pasitikėjimą įgavęs Lukas Lekavičius pataikė tris tolimus metimus ir su 11 taškų rezultatyvumu atsiliko tik nuo 12 taškų surinkusio Brocko Motumo.

„Žalgiriui“ pavyko užgesinti individualiais reidais garsėjančius Turkijos ekipos legionierius. Justinas Carteris tenkinosi 13 taškų, Juanas Palaciosas 11, Coltonas Iversonas – 10.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 17 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), B.Motumas 12 (8 atk. kam.), L.Lekavičius 11 (3/4 trit.), R.Seibutis 8 (2 per. kam.), P.Jankūnas 7 (8 atk. kam., 4 per. kam.), I.Vougioukas 7 (2 blk.), O.Hanlanas 7 (4 per. kam.), E.Ulanovas 3, R.Javtokas 2 (6 atk. kam.).

„Karšiyaka“: J.Carteris 13 (5 atk. kam., 4 per. kam.), J.Palaciosas 11 (5 atk. kam., 2 per. kam.), C.Iversonas 10 (5 atk. kam.).

Po pergalės prieš Turkijos ekipą bilietą į „Top 16“ žalgiriečiams galėtų jau šiame ture įteikti Krasnodaro „Lokomotiv“ (žais su Zelionos Guros „Stelmet“) arba Atėnų „Panathinaikos“ (žais su „Barcelona“). Laimėjus bet kuriai iš šių dviejų komandų, Lietuvos čempiono iš grupės stipriausiųjų ketverto niekas nepastums.

19:46

Startinis „Žalgirio“ penketas: M.Kalnietis, R.Seibutis, E.Ulanovas, I.Vougioukas, P.Jankūnas.

19:48

1 min. Rungtynės prasidėjo K.Gabrielio klaida ir P.Jankūno perimtu kamuoliu. Varžovas skubėjo prasižengti prieš žalgiriečių kapitoną ir šis metė baudos metimus – 2:0.

19:51

2 min. J.Carteris atsakė tritaškiu. Po I.Vougiouko pražangos du baudos metimus sumetė ir J.Carteris – 5:2.

19:53

3 min. J.Carteris pataikė ir dvitaškį, tačiau E.Ulanovas buvo taiklus iš toli ir mažino skirtumą iki dvitaškio. P.Jankūno tritaškis persvarą dovanojo „Žalgiriui“ – 8:7.

19:54

4 min. C.Iversonas ir R.Seibutis apsikeitė taikliais metimais iš vidutinio nuotolio. M.Kalnietis smeigė tritaškį – 13:9.

19:55

5 min. I.Vougioukas pridėjo dar du taškus – 15:9.

19:59

6 min. Du iš eilės Turkijos ekipos dvitaškiai mažino skirtumą iki vieno metimo. G.Krapikas paprašė pasitarimo – 15:13.

20:00

7 min. L.Lekavičius keitė M.Kalnietį. Tik pasirodęs aikštėje įžaidėjas pataikė tritaškį – 18:13.

20:02

8 min. J.Palaciosas prametė tritaškį, bet įmetė vieną baudos metimą – 14:18.

20:05

10 min. Po ilgos pertraukos kauniečiams taškus pelnė O.Hanlanas. Kėlinį užbaigė B.Motumo dvitaškis.

20:06

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Karšiyaka“ 22:14

20:10

12 min. Turkų atsilikimą mažino K.Gabrielis. Sėkmingai atakavo ir S.Senturkas. Pirmuosius taškus pelnė R.Javtokas – 24:18.

20:13

13 min. B.Motumas pridėjo dar du taškus – 26:18.

20:15

14 min. C.Iversonas mažino svečių atsilikimą – 20:26.

20:16

15 min. R.Seibutis pataikė svarbų tritaškį. Po O.Hanlano dvitaškio šeimininkai jau turėjo 11 taškų pranašumą – 31:20.

20:22

17 min. „Žalgirio“ persvarą didino I.Vougioukas. R.Seibutis pataikė antrą tritaškį. Po E.Ulanovo pražangos vieną baudos metimą pataikė J.Carteris – 36:21.

20:23

18 min. M.Kalnietis didino „Žalgirio“ persvarą – 38:21.

20:25

19 min. J.Carteris pelnė dešimtąjį savo tašką – 23:38.

20:26

20 min. L.Lekavičius triuškino varžovus. K.Gonlumas spėjo pataikyti dvitaškį.

20:27

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Karšiyaka“ 40:25

20:43

21 min. Kėlinį pradėjo C.Altintigo dvitaškis. Tuo pačiu atsakė ir P.Jankūnas – 47:22.

20:44

22 min. L.Lekavičius pataikė antrą tritaškį, C.Iversonas – du dvitaškius iš eilės – 31:45.

20:54

26 min. Po ilgos pertraukos dvitaškiais apsikeitė J.Palaciosas ir I.Vougioukas. Graikas pridėjo ir taiklų baudos metimą – 48:35.

20:56

27 min. Antrą tritaškį pataikė M.Kalnietis. M.Baygulas rinko taškus Izmiro ekipai – 38:51.

21:00

29 min. M.Kalnietis savo sąskaitoje jau turėjo 10 taškų – 53:38.

21:04

30 min. M.Kalnietis padarė penktą klaidą ir turkai paprašė minutės pertraukėlės. J.Palaciosas pataikė dvitaškį su B.Motumo pražanga.

21:04

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Karšiyaka“ 53:41

21:05

„Žalgirio“ lyderiai: M.Kalnietis 10, L.Lekavičius ir R.Seibutis po 8.

21:07

31 min. J.Palaciosas mažino skirtumą iki 10 taškų – 43:53.

21:10

32 min. Po ketvirtos R.Seibučio pražangos M.Baygulas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, o B.Motumas didino žalgiriečių pranašumą – 55:44.

21:11

33 min. M.Kalnietis ir J.Palaciosas apsikeitė taikliais metimais – 57:46.

21:13

34 min. L.Lekavičius pataikė jau trečią tritaškį. S.Senturkas atsakė dvitaškiu – 48:60.

21:16

35 min. M.Kalnietis pelnė penkis taškus iš eilės – 65:48.

21:17

36 min. B.Motumas didino persvarą. Po P.Jankūno pražangos J.Palaciosas pataikė vieną baudos metimą – 67:49.

21:18

37 min. O.Hanlanas pataikė tritaškį. K.Sipahi atsakė dvitaškiu su pražanga – 52:70.

21:21

38 min. B.Motumas savo sąskaitoje jau turėjo 10 taškų – 72:52.

21:27

40 min. Rungtynes baigė dar vienas taiklus australo metimas.