2019 12 22

Eurolygos turas: banguojantys lietuvių klubai ir įspūdingi metimai su sirena

Tinklalapis Eurolyga.lt grįžta su savaitine stipriausio Senojo žemyno turnyro apžvalga, kurioje prisiminsime svarbiausius 15-ojo Eurolygos turo akcentus.

Lietuviai

Jau tampa klasika, kad Lietuvos krepšinio atstovams Eurolygos turas susiklosto labai dvejopai.

Pastaruoju metu stabilumo stingantis „Chimki“ sugrįžo į pergalių kelią namie nugalėdamas Kauno „Žalgirį“, tačiau Rimą Kurtinaitį 14-ajame Eurolygos ture skaudžiai nubaudusio Kęstučio Kemzūros vadovaujamo „Olympiakos“ pergalių serija nutrūko ties viena.

Pirėjo krepšininkai buvo įvardijami nežymiais favoritais dvikovoje Belgrade ir po dviejų kėlinių pirmavo 10 taškų persvara, tačiau po pertraukos atgijusios „raudonosios žvaigždės“ sužaidė beveik nepriekaištingus du kėlinius ir iškovojo pergalę.

Įdomu tai, kad vienintelį kartą du iš eilės mačus „Oly“ laimėjo 9-10 turuose. „Chimki“ dukart paeiliui laimėjo tris kartus, tačiau paskutinį sykį – 7-8 turuose.

Pagaliau penkių pralaimėjimų seriją nutraukti pavyko Milano „Olimpia“, kuriai atstovauja Artūras Gudaitis. Vidurio puolėjas prie pergalės prisidėjo 9 taškais, 5 atkovotais kamuoliais ir 11 naudingumo balų.

Tačiau į panašią duobę, į kokią buvo įkritę „dizaineriai“, smenga Roko Giedraičio ALBA. Pastarieji nesugebėjo įveikti eilinį kartą puikiai savo namų tvirtovėje sužaidusios ASVEL ekipos.

Rokas Giedraitis pelnė 12 taškų, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 18 naudingumo balų.

Staigmena

Nors turnyrinėje lentelėje šios ekipos yra šalia viena kitos, Sankt Peterburgo „Zenit“ pergalė 84:81 Stambule prieš vietos „Fenerbahče“ vis dar yra laikoma šokiruojančiu rezultatu.

Dešimtą pralaimėjimą per 15 susitikimų patyrusi Željko Obradovičiaus kariauna nuo atkrintamųjų atsilieka tik trejomis pergalėmis, tačiau išvadas „Fenerbahče“ privalo daryti nedelsdami.

Praėjusiame Eurolygos sezone apskritai tik vieną kartą namuose suklupę Stambulo krepšininkai šiemet dar neįpusėjus sezonui jau yra patyrę tris nesėkmes.

Rusijos klubui pergalę šiame mače padovanojo lemiamas Andrew Albicy tritaškis paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis.

Skaičius

55. Tiek kuklių taškelių sukrapštyti namuose prieš Madrido „Real“ sugebėjo Vitorijos „Baskonia“ ekipa, išgyvenanti labai sunkų periodą.

55 taškai – mažiausiai, kiek baskai kol kas Eurolygoje įmetė šiame amžiuje. Maža to, tik 4 rezultatyvius perdavimus atlikusi komanda užfiksavo blogiausią savo rezultatą per daugiau nei dešimtmetį.

Į akis krenta ir tragiškas baskų pataikymas – 43,2% dvitaškių, vos 15,4% tritaškių ir tik 52,4% baudų.

Keturias iš pastarųjų penkių rungtynių pralaimėjusios „Baskonia“ ekipos vadovai neapsikentė ir galiausiai atsisveikino su treneriu Velimiru Perasovičiumi.

Citata

Rimas Kurtinaitis garsėja kaip sparnuotų frazių meistras, tačiau paklaustas, kokį patarimą duotų „Žalgirio“ snaiperiams, nuo konkretaus atsakymo susilaikė.

Specialisto iš Lietuvos teigimu, viskas labai paprasta – tereikia susitvarkyti su psichologiniais aspektais, o treneris čia niekuo nepadės.

Juk gyvenime yra ne tik krepšinis, o ir daug kitų sudėtingų situacijų. Niekas kitas negali pagelbėti, tik pats tu

„Ne, neturiu jokių patarimų.

Nemanau, kad treneris gali kažką pakeisti. Čia yra kiekvieno žaidėjo individualus psichologinis lygis, pasitikėjimas savimi. Kiekvienas turi mokėti save valdyti. Juk gyvenime yra ne tik krepšinis, o ir daug kitų sudėtingų situacijų. Niekas kitas negali pagelbėti, tik pats tu.“

TOP 10

Šįkart gražiausių Eurolygos 15-ojo turo epizodų dešimtuką puošia įspūdingi metimai paskutinėmis sekundėmis.

Septintoje pozicijoje – laiku ir vietoje atsidūręs „Olimpia“ gynėjas Amedeo Della Valle, su antrojo kėlinio sirena ore pataisęs netaiklų Vladimiro Micovo metimą.

Antroje vietoje – „Anadolu Efes“ turko Dogušo Balbay'aus šlovės akimirka. Likus dviems sekundėms iki pirmojo kėlinio pabaigos gynėjas perėmė kamuolį ir toliau nei iš pusės aikštės paleido tolimą bombą į CSKA krepšį.

Gražiausiu turo epizodu išrinktas mirtinas Andrew Albicy dūris „Fenerbahče“ klubui.

Nors į turo topą nepateko, fenomenalų metimą užfiksavo ir CSKA lyderis Mike'as Jamesas. Nuaidėjus finalinei sirenai mažylis stipriai užsimojo, o jo paleistas kamuolys nuo savo krepšio skrodė „Anadolu Efes“ klubo krepšio tinklelį.

MVP

Antrą kartą per 48 valandas Eurolygos turo naudingiausiu krepšininku tapo Mike'as Jamesas. Tiesiog monstrišką dvigubą savaitę apturėjęs CSKA krepšininkas į Eurolygos vicečempionų krepšį įmetė 28 taškus (5/5 dvit., 5/7 trit., 3/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 36 naudingumo balus.

10 iš 28 pelnytų taškų amerikietis pelnė per paskutinės penkias ketvirtojo kėlinio minutes.

Per dvigubą Eurolygos savaitę M.Jamesas vidutiniškai rinko po 28,5 taško ir 34 naudingumo balus.

Įžaidėjas naudingiausiųjų sąraše už nugaros paliko Nikolą Milutinovą (34), Lorenzo Browną (32) bei žalgirietį Jocką Landale'ą (30).

Turnyrinė lentelė

Pasižiūrėkime, kaip komandos išsidėsčiusios turnyrinėje lentelėje po penkiolikos turų