Mūsų šalį J.Bertomeu iškėlė kalbėdamas apie Eurolygos plėtrą į skirtingus regionus. „Mes domimės galimybėmis plėstis į skirtingus regionus. Balkanai ir Lietuva yra fundamentalios šalys. Šios valstybės išugdo talentus, kurių neina atsisakyti. Turime sustiprinti Vokietiją, Prancūziją, Italiją ir Britaniją“, – sakė Eurolygos galva.
J.Bertomeu vėl daug dėmesio skyrė FIBA reikalams ir pažymėjo, kad krepšinio negalima lyginti su jokiu kitu sportu, nes „NBA aiškiai yra sistemos viršūnėje“.
2018-19 metais Eurolygoje žais 18 komandų, o turnyras baigsis savaite vėliau. Po finalo ketverto bus žaidžiamas olimpinis atrankos turnyras, kas gali reikšti keblumus rinktinėms, norinčioms keliauti į Tokijo olimpines žaidynes.
„Mes galime išvengti tvarkaraščių problemų, jei į olimpines žaidynes siųstume komandas tiesiai iš Europos ir kitų žemynų čempionatų. Atrankos turnyras sukurtas tam, kad FIBA uždirbtų pinigus iš žaidėjų, kuriems algas moka jų klubai“, – FIBA kritikos negailėjo J.Bertomeu. Vėliau jis pridūrė, jog buvo paskaičiuota, kad 60 proc. žaidėjų gautų traumų fiksuota iškart po FIBA „langų“ spalį ir lapkritį.
Atrankos turnyras sukurtas tam, kad FIBA uždirbtų pinigus iš žaidėjų, kuriems algas moka jų klubai
Eurolygos vadovas dar kartą patikino, kad nėra siekiama sukurti uždaro turnyro. Pasak J.Bertomeu, norima įdiegti Europos krepšinio piramidę, kurioje egzistuotų sportinis principas tarp Europos taurės ir Eurolygos.
„Bet kuriam verslui yra svarbu eliminuoti kuo daugiau rizikų. Esame čia kaip verslas ir norime augti, turėti stabilius, stiprius klubus, investicijas ir technologinį tobulėjimą. Tai būtų sunkiai įgyvendinama, jei kiekvienais metais Eurolygoje atsirastų būrys naujų komandų“, – aiškino J.Bertomeu.
Eurolygos vadovas dar kartą patikino, jog nebus siekiama turėti 24 komandų turnyre: „Mes norime turėti kokybę, kas ne visada eina koja kojon su komandų skaičiaus didinimu.“