Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 03 30

Geležinę gynybą pademonstravusi „Barca“ užsitikrino namų aikštės pranašumą

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ (22-10) pasiekė antrą tarpinį tikslą Eurolygoje. Prieš savaitę užsitikrinę bilietą į atkrintamąsias, šįvakar katalonai namuose 72:56 (19:21, 15:14, 16:7, 22:14) nugalėjo Berlyno ALBA (9-23) ir garantavo sau namų aikštės pranašumą ketvirtfinalio serijoje.

Akistatoje su Vokietijos čempionais, Eurolygoje užimančiais priešpaskutinę vietą, „Barca“ turėjo problemų tik per pirmuosius du kėlinius.

ALBA pirmavo po pirmojo kėlinio (21:19), o pranašumą išlaikė ir po antrojo (35:34).

Kontrolę katalonai perėmė po ilgosios pertraukos. ALBA trečiajame kėlinyje sukrapštė vos 7 taškus, o „Barca“ laimėjo ketvirtį 9 taškų skirtumu ir po 30 žaidimo minučių jau pirmavo 50:42.

Galutinai „Barcelona“ pergalę įtvirtino paskutiniame kėlinyje, kuriame surengė spurtą 10:0 ir susikrovė pergalingą 17 taškų persvarą (62:45).

Tik 56 taškus praleidusi „Barcelona“ pakartojo savo geriausią pasirodymą gynyboje šiame sezone – tiek pat taškų į katalonų krepšį buvo įmetusi tik Milano „Olimpia“.

ALBA gretose nė vienas žaidėjas nepasiekė dviženklės taškų ribos, o rezultatyviausias su 9 taškais buvo Yanni Wetzellis.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 18 minučių pelnė 2 taškus (1/5 dvit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir surinko 9 naudingumo balus.

Pagal naudingumo balus lietuvį Barselonos komandoje pranoko tik Sertacas Sanli (20) ir Nikola Mirotičius (14).

Tai buvo jau septintoji iš eilės „Barcelona“ pergalė įskaitant Eurolygą ir Ispanijos čempionatą.

Trečioje vietoje žengiantys katalonai dar turi šansų pakilti aukščiau, nes susilygino pergalėmis su penktadienį 32-ojo turo rungtynes žaisiančiomis Pirėjo „Olympiakos“ (22-9) ir Madrido „Real“ (22-9) ekipomis.

„Barcelona“: Sertacas Sanli 12 (6 atk. kam.), Nikola Mirotičius 11 (6 atk. kam.), Nikola Kaliničius 10.

ALBA: Yanni Wetzellis 9, Louisas Olinde ir Benas Lammersas po 9.