2019 10 25

Gynybą akcentavę „Žalgirio“ legionieriai: „Tai buvo bjaurus mačas“

Kauno „Žalgiris“ (2-2) išlygino pergalių ir pralaimėjimų balansą Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus kariauna neblizgėjo puolime, tačiau gera gynyba nukalė pergalę prieš Vilerbano ASVEL (2-2). Sausakimšoje arenoje žalgiriečiai triumfavo 70:56 (14:20, 19:8, 22:17, 15:11).

Sunkiai rungtynes pradėję kauniečiai užsikūrė antrajame kėlinyje. Varžovus surakinęs „Žalgiris“ pirmųjų beveik šešių minučių atkarpą laimėjo 14:0 bei rungtynių kontrolę perėmė į savo rankas.

Slogus vaizdelis aikštelėje buvo ketvirtajame kėlinyje – per pirmąsias penkias minutes komandos pelnė vos po du taškus. Vis dėlto tuomet po dvitaškį pelnė Nigelas Hayesas bei Thomasas Walkupas, o rungtynių nugalėtojas klausimų nebekėlė.

„Gynyba, – raktą į pergalę atskleidė Th.Walkupas. – Nors buvome keletą kartų sustoję puolime, bet laimėjome geros gynybos dėka. Praleidome 56 taškus, tad galime būti patenkinti šiuo rezultatu.“

„Puikus jausmas, – apie antrąją pergalę paeiliui sakė Th.Walkupas. – Labai svarbu žengti į pergalių kelią, pasitikėjimas savo jėgomis auga.“

Th.Walkupas buvo naudingiausias „Žalgirio“ žaidėjas pergalingame mače. Per 24 minutes pelnė 12 taškų (2/4 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, surinko 19 naudingumo balų.

„Žalgirio“ gretose žibėjo ir Zachas LeDay, pelnęs 13 taškų (5/9 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, atlikęs rezultatyvų perdavimą, blokavęs du metimus, penkiskart suklydęs bei surinkęs 13 naudingumo balų.

„Bjaurios rungtynės, bet turėjome kautis, kovoti dėl kamuolių, atlikti mažus dalykus, kurie leido praleisti vos 56 taškus“, – po mačo kalbėjo Zachas LeDay.

„Žiūrėsime mačo video, analizuosime žaidimą ir galvosime, kur galime tobulėti. Pergalės visada džiugina“, – sakė „Žalgirio“ legionierius.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais artėjantį trečiadienį, kuomet į Kauną atvyks Joano Plazos treniruojamas Sankt Peterburgo „Zenit“.