2019 01 20

Herojiškas Šarą išgąsdinusio įžaidėjo pavyzdys „Žalgiriui“

Nate'as Woltersas nebegalėjo vėl žiūrėti į komandą iš šalies, kai jai buvo sunku. Kėlinį praleidęs „Žalgirio“ gydytojų rankose, 193 cm ūgio krepšininkas po „blokados“ herojiškai grįžo ant parketo ir padėjo nukauti Atėnų „Panathinaikos“ 82:69. N.Woltersas kritiniu metu pademonstravo herojišką pavyzdį visai komandai.
Nate'as Woltersas
Nate'as Woltersas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Kaip tavo čiurna?“ – „Žalgirio“ rūbinėje savo kaimyno paklausė Paulius Jankūnas.

„Normaliai, viskas ok“, – šyptelėjo N.Woltersas, nusimaudamas sportbačius.

„Aha, pamatysi, kas bus rytoj ryte“, – juokėsi Paulius Jankūnas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje N.Woltersas nesėkmingai nusileido ant Nicko Calatheso kojos ir baugiai nikstelėjo čiurną.

Vos nušlubavęs iki vidurio linijos per 8 sekundes, amerikietis paprašė teisėjo stabdyti žaidimą.

Įsikandęs į marškinėlius, N.Woltersas šlubčiojo lauk iš aikštės. Su iš burnos išsprūdusiais marškinėliais, į „Žalgirio“ arenos palubes sprūdo ir atakų organizatoriaus keiksmažodis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Nate'as Woltersas

Šarūno Jasikevičiaus veidas net išbalo. Per pastarąjį mėnesį jis išgirdo per daug medicininių terminų, išretinusių jo komandą. Šią „Žalgiriui“ sunkią atkarpą mažiausiai reikėjo dar vienos pagrindinio įžaidėjo netekties.

„Išgąsdino žiauriai, – vėliau neslėpė žalgiriečių treneris. – Iš kitos pusės, reikia eiti toliau, kibti, stengtis. Bet išgąsdino tai žiauriai.

Juk jis jau grįžta į formą. Tikrai, panašus į tą žmogų, kuris mums tiek padėjo pirmoje sezono pusėje.“

Brandonas Daviesas domėjosi ir klausinėjo komandos draugo, kas šiam nutiko.

Aaronas White'as persisvėręs iš atsarginių suolo pradžios, sunerimęs žvilgčiojo į tautietį.

„Užlipau ant kažkieno kojos, – vėliau 24sek paaiškino N.Woltersas. – Kai tai nutiko, labai susinervinau.“

Tai buvo ta pati čiurna, dėl kurios jis praleido trejas rungtynes ir dėl kurios grįžęs ant parketo tris mačus rinko vid. tik po 5 taškus ir 6 naudingumo balus.

N.Woltersas su komandos gydytoju Vytautu Kailiumi išėjo į rūbinę. Nors manė, kad atsinaujinusi trauma – rimta, prieš pat pertrauką krepšininkas sugrįžo į Eurolygos sceną ir prisijungė prie žalgiriečių per minutės pertraukėlę.

Pagrindinį atakų dirigentą išvydę „Žalgirio“ sirgaliai jam plojo.

Šarūnas Jasikevičius ne veltui vis teiravosi „Žalgirio“ personalo, kaip ten rūbinėje sekasi N.Woltersui.

Jam reikėjo atakų dirigento, kuris įvestų kamuolį po krepšiu, o dar tiksliau – ant kairiojo ūselio. Tą jis demonstratyviai parodė sušaukdamas minutės pertraukėlę, kai striksėjo priekaštingai ištiesęs rankas taško baudos aikštelėje link.

„Nate'ui padarėme blokadą, – šyptelėjo Š.Jasikevičius, paprašęs atsiųsti daktarą paaiškinti šį medicininį veiksmą. – Padarė, kad nieko nejaustų (šypsosi.).

Kai praeis ta blokada, tai sėkmės jo žmonai šį vakarą.“

N.Woltersas grįžo ant parketo iškart po pertraukos. Ir nenuvylė.

Antroje mačo dalyje 27-erių amerikietis pelnė visus 10 savo taškų.

Ketvirtajame kėlinyje jis įsmeigė du tritaškius, kiek nebuvo pataikęs penkis mačus sudėjus, ir aštriais prasiveržimais sudraskė „Panathinaikos“ komandos viltis atsirevanšuoti „Žalgiriui“.

Mykolo Stumbro statistikos bazė rodo, kad po pertraukos su N.Woltersu ant parketo žalgiriečiai įmetė 17 taškų daugiau nei varžovai. Tiek, kiek „Žalgiris“ pranoko PAO po pertraukos ir susikrovė pergalingą pranašumą 82:69.

„Buvo gera grįžti į aikštę ir padėti komandai laimėti, – neslėpė 10 taškų ir 9 naudingumo balus surinkęs N.Woltersas. – Labai norėjau žaisti, nes tai buvo rungtynės, kurias mums labai reikėjo laimėti.

Tai buvo geros komandinės pastangos. Pastaruoju metu labai strigome, todėl gera pagaliau laimėti.“

Beje, N.Woltersui tai buvo naudingiausias ir rezultatyviausias mačas nuo gruodžio 6-osios.

Lyg tyčia, su N.Wolterso trauma ir sunkiu sugrįžimu į ritmą, pastebimai smuko ir „Žalgirio“ žaidimo kreivė – Kauno ekipa iki pergalės prieš PAO buvo laimėjusi tik 2 mačus iš 7.

„Viskas prasideda nuo įžaidėjų, kurie turi daryti geresnį darbą ir sukurti komandos draugams geras progas, – savikritikos neslėpė N.Woltersas. – Bet manau, kad kamuolys judėjo geriau. Labai padeda ir taiklūs metimai. Pagaliau pataikėme tritaškius.

Tikrai galime pulti geriau, bet tai geras žingsnis į priekį.“

„Žalgiris“ nutraukė keturių pralaimėjimų seriją ir pagerino savo pozicijas kovoje dėl vietos atkrintamosiose varžybose.

Su 8 pergalėmis ir 11 pralaimėjimų žalgiriečiai Eurolygoje užima 11 vietą, bet nuo 7-8 pozicijų kauniečius skiria tik vienas laimėjimas.

„Tai buvo ilgas mėnuo... Nežaidėme gerai ir tai labai nuvylė. Todėl privalėjome nugalėti. Tikiuosi, susigrąžinsime pasitikėjimą ir pajusime tą jausmą, ką reiškia vėl laimėti.“

Krepšininkas kartais gali vesti komandą į priekį ne tik savo taškais ar naudingumo balais. Kartais užtenka pasiaukojimo dėl komandos pavyzdžio, kuris įkvepia aplinkinius tapti geresniais.

N.Woltersas „Žalgiriui“ gyvybiškai svarbiose rungtynėse davė ir viena, ir kita.