2023 10 05

Nugalėtojų charakteris – dukart iš gilios duobės lipęs „Žalgiris“ triumfavo Bolonijoje

Kauno „Žalgiris“ pademonstravo charakterį ir pasiekė fantastišką pergalę Eurolygos sezono starte. Dukart 15 taškų deficitą naikinę Lietuvos čempionai išvykoje dramatiškai 82:79 (15:23, 22:19, 21:23, 24:14) parklupdė Bolonijos „Virtus“.
Arnas Butkevičius
Arnas Butkevičius / zalgiris.lt nuotr.

Susitikimo pradžia nieko blogo nežadėjo – „Virtus“ strigo puldami, o geriau startavęs „Žalgiris“ pirmavo 10:2. Bet tada prasidėjo nemalonumai.

Kauniečiai niekaip negalėjo rasti kelių link krepšio, o „Virtus“ spurtavo net 24:5 ir prasidėjus antram ketvirčiui turėjo dviženklę persvarą (26:15).

Kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų buvo išaugęs iki 15 taškų (40:25), bet dviem tritaškiais „Žalgirį“ truktelėjo Brady Manekas, o 7 iš 10 tolimų metimų per pirmus du kėlinius įmetę kauniečiai įpusėjus mačui atsiliko jau tik 37:42.

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai sugebėjo išlyginti rezultatą (44:44), bet tada vėl krito į duobę. Tritaškiais svečių krepšį užpylė puolėjai Jordanas Mickey ir Tornikė Šengelija, o „Virtus“ vėl mėgavosi 15 taškų pranašumu (63:48).

Bet „Žalgiris“ atsitiesė ir antrąkart. Edgaro Ulanovo ir Keenano Evanso tritaškiai, sėkmingas Tomo Dimšos ir Rolando Šmito žaidimas leido vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui kauniečiams atsilikti vos vieno metimo skirtumu – 62:65.

Bolonijos krepšininkai kurį laiką dar džiaugėsi pranašumu, bet pasiduoti atsisakęs „Žalgiris“ likus mažiau nei keturioms minutėms pasivijo „Virtus“ – po nelengvo K.Evanso tritaškio švieslentė rodė 73:73.

K.Evanso ir E.Ulanovo metimai leido „Žalgiriui“ pirmą kartą po ilgos pertraukos pirmauti, o dar vienas Keenano tritaškis sukrovė kauniečiams net 6 taškų persvarą – 80:74.

„Žalgirio“ sirgaliams dar teko pasinervinti, kai K.Hayesas užsidirbo pražangą prieš „Virtus“ išsimetant kamuolį iš užribio, o K.Evansas prametė baudą, bet rezultatą galėjęs išlyginti Marco Belinelli prametė, Isaia Cordinier suklydo ir „Žalgiris“ triumfavo pradėdamas sezoną pergalingai.

Fantastiškai sezoną pradėjo po Achilo sausgyslės traumos atsigavęs K.Evansas. Jis per 27 minutes pelnė 25 taškus (5/9 dvit., 4/6 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, triskart suklydo ir surinko 20 naudingumo balų.

Kitą savaitę atsinaujinęs „Žalgiris“ prisistatys ir savo sirgaliams – spalio 13-ąją kauniečiai namuose žais prieš Belgrado „Crvena zvezda“ su Roku Giedraičiu.

„Virtus“: Jordanas Mickey 18 (3/3 trit., 6 atk. kam.), Tornikė Šengelija 17, Isaia Cordinier 12 (9 rez. perd.) ir Ognjenas Dobričius po 12.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 25 (4/6 trit.), Edgaras Ulanovas 11, Rolandas Šmitas 10, Tomas Dimša ir Brady Manekas po 8, Arnas Butkevičius ir Nazas Mitrou-Longas po 6, Laurynas Birutis 4, Lukas Lekavičius ir Kevarriusas Hayesas (8 atk. kam.) po 2. Dovydas Giedraitis taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. „Virtus“ – „Žalgiris“

40 min. I.Cordinier klysta, o „Žalgiris“ triumfuoja!

40 min. K.Evansas pataiko tik vieną baudą. 79:81, 3,8 sek. ir „Virtus“ šansas po pertraukėlės.

40 min. M.Belinelli bandė išlyginti rezultatą tritaškiu, nepataikė, bet J.Mickey pelnė taškus. 79:80 ir liko 7,6 sek.

40 min. T.Šengelijos taškai, o K.Hayesas prasižengia dar „Virtus“ neišsimetus kamuolio... 77:80.

40 min. K.Evanso tritaškis! 74:80.

39 min. E.Ulanovas smeigia dvitaškį iš vidutinio nuotolio ir „Žalgiris“ jau užuodžia pergalę (73:77).

37 min. K.Evansas baudomis veda „Žalgirį“ į priekį (73:75).

37 min. K.Evansas tritaškiu per rankas lygina rezultatą! 73:73.

36 min. Techninė pražanga M.Belinelli, o baudą pataiko E.Ulanovas. Netrukus dvitaškį prideda ir R.Šmitas (73:70).

34 min. R.Šmitas praranda pusiausvyrą, bet pelno dvitaškį su pražanga (71:67).

33 min. „Virtus“ bando tolti (71:64).

31 min. Keturiais staigiais taškais „Žalgiris“ artėja iki vieno metimo skirtumo (65:62).

III kėlinys. „Virtus“ – „Žalgiris“ 65:58 (23:15, 19:22, 23:21)

30 min. R.Šmitas verčia taškus iš po krepšio.

29 min. Tikros spurtų rungtynės – žalgiriečiai pelno 8 taškus iš eilės ir po K.Evanso tritaškio vėl kvėpuoja oponentams į nugaras (63:56).

28 min. E.Ulanovo tritaškis (63:51).

28 min. T.Šengelija smeigia dar vieną tritaškį, skirtumas vėl 15 taškų, o K.Maksvytis griebiasi eilinės pertraukėlės (63:48).

27 min. I.Cordinier vėl sugrąžina italams dviženklę persvarą (58:46).

25 min. Įkaitęs J.Mickey pataiko jau trečią savo tritaškį (54:46).

24 min. „Virtus“ vėl atgyja, o po J.Mickey tritaškio skirtumas 5 taškai (49:44).

23 min. T.Dimšos dvitaškis su pražanga ir rezultatas jau lygus (44:44).

22 min. Taškus pelno ir pats K.Evansas (44:41).

22 min. K.Hayesas kartoja netaiklų K.Evanso metimą galingu dėjimu (44:39).

II kėlinys. „Virtus“ – „Žalgiris“ 42:37 (23:15, 19:22)

20 min. B.Manekas smeigia dar vieną tritaškį ir net 10 taškų nuo varžovų persvaros nukirpęs „Žalgiris“ įpusėjus mačui turi tik 5 taškų deficitą.

20 min. Pirmasis Brady Maneko tritaškis Eurolygoje (42:34).

19 min. N.Mitrou-Longas švysteli tritaškį (42:31).

18 min. A.Butkevičius jau antrą sykį pelno du taškus su pražanga (40:28).

17 min. Iš K.Evanso kamuolį atėmęs D.Hacketas pelno dvitaškį su pražanga, o skirtumas auga (38:25).

17 min. Devontae Cacokas sugrąžina dviženklę „Virtus“ persvarą (35:25).

15 min. Nazas Mitrou-Longas smeigia tritaškį greitoje atakoje (29:23).

13 min. L.Birutis atsikovojęs kamuolį pelno taškus (28:20).

12 min. Arnas Butkevičius perima kamuolį ir nuskuodęs į priekį pelno taškus su pražanga (26:18).

11 min. J.Mickey smeigia tritaškį, o skirtumas – jau dviženklis (26:15).

I kėlinys. „Virtus“ – „Žalgiris“ 23:15

10 min. Laurynas Birutis pataikė dvitaškį, bet kėlinį 5 taškais iš eilės užbaigė Tornikė Šengelija.

9 min. Dar vienas O.Dobričiaus metimas, Jordano Mickey dėjimas ir atkarpą 16:3 laimėjęs „Virtus“ jau pirmauja (18:13).

8 min. Laisvas lieka K.Evansas – taiklus amerikiečio tritaškis (10:13).

7 min. Vos į aikštę žengęs Ognjenas Dobričius prisistato taikliu tritaškiu ir lygina rezultatą (10:10).

6 min. Isaia Cordinier pataiko pirmą italų tritaškį (5:10).

5 min. „Virtus“ absoliučiai įklimpę, T.Dimša smeigia tritaškį, o L.Banchi prašo pertraukėlės (2:10).

4 min. Gražūs K.Evanso taškai (2:7).

3 min. Žalgiriečiai stringa puolime, bet pagaliau tritaškį smeigia E.Ulanovas (2:5).

1 min. Pirmieji „Žalgirio“ sezono taškai – į K.Evanso taupyklę (0:2).

„Žalgiris“ rungtynes pradeda tokiu starto penketu: Keenanas Evansas, Tomas Dimša, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevarriusas Hayesas.