2021 11 04

Įspūdingą „Barcos“ šturmą atlaikiusi „Olimpia“ laimėjo Eurolygos lyderių mūšį

Šešiomis pergalėmis iš eilės Eurolygos sezoną pradėjusi „Barcelona“ (6-2) dabar skaičiuoja jau dviejų pralaimėjimų seriją. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai fantastiškai grįžo į rungtynes ketvirtajame kėlinyje, bet turėjo pripažinti vienvaldžiais turnyro lyderiais tapusių Milano „Olimpia“ (7-1) krepšininkų pranašumą – 70:75 (21:28, 13:14, 15:19, 21:14).
Luigi Datome
Luigi Datome / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Šiose rungtynėse susitiko po septynių turų Eurolygoje pirmavusios ir po šešias pergales turėjusios komandos.

Kyle'as Hinesas tiksint paskutinėms atakos laikrodžio sekundėms pataikė tritaškį – vos antrąjį Eurolygos karjeroje, – o fantastiškai puolusi „Olimpia“ pirmąjį kėlinį laimėjo 28:21.

Antrajame kėlinyje jau dominavo gynyba, bet katalonai priartėti nesugebėjo ir įpusėjus rungtynėms atsiliko 34:42.

Po ilgosios pertraukos „dizaineriai“ ir toliau laikė vadeles savo rankose. Vienu metu „Olimpia“ turėjo net 13 taškų persvarą (54:41), o sužaidus 30 minučių pirmavo 61:49.

„Barca“ atkuto prasidėjus ketvirtajam kėliniui. Beveik šešias minutes Milano krepšininkai buvo palikti be taškų, o svečiai pelnė 14 iš eilės ir išsiveržė į priekį – 63:61.

„Barca“ pirmavo ir 65:63, bet tuomet vienas po kito prabilo Milano lyderiai.

Tritaškį pataikė Shavonas Shieldsas, tolimą metimą su pražanga įmetė Luigi Datome, dvitaškį pridėjo ir Sergio Rodriguezas, o likus vos pusei minutės „Olimpia“ persvara buvo 6 taškai – 73:67.

Nickas Calathesas dar pataikė tritaškį, bet Sh.Shieldsas likus 7,2 sek. sumetė baudas ir ištirpdė „Barcos“ viltis.

Rokas Jokubaitis Barselonos ekipos gretose per 16 minučių pelnė 5 taškus (2/3 dvit., 1/2 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, po du kartus suklydo ir prasižengė, išprovokavo 1 pražangą ir surinko 4 naudingumo balus.

„Olimpia“: Luigi Datome 17, Devonas Hallas 16 (4/5 trit.), Konstantinos Mitoglou ir Shavonas Shieldsas (6 rez. perd.) po 11.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 12 (6 atk. kam.), Nigelas Hayesas-Davisas ir Nikola Mirotičius (6 atk. kam.) po 10.