Istorinis Eurolygos mačas Madride: keturi pratęsimai ir visų laikų taškų rekordas!

5710 rungtynių buvo sužaista modernioje Eurolygoje iki penktadienio vakaro, bet dar niekada iki šiol komandos nebuvo žaidusios trijų pratęsimų. Tačiau Madride penktadienio vakarą sužaistos rungtynės, įeisiančios į istoriją – jose Madrido „Real“ (17-2) ir Stambulo „Anadolu Efes“ (7-12) nukeliavo ir į trečiąjį, ir į ketvirtąjį pratęsimus bei krepšinį žaidė net 60 minučių.
Džananas Musa
Džananas Musa / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Neįtikėtinas rungtynes galiausiai 130:126 (25:18, 13:18, 26:25, 17:20, 10:10, 11:11, 9:9, 19:15) laimėjo „Real“ klubas.

256 abiejų komandų pelnyti taškai – naujas Eurolygos rekordas. Iki šiol daugiausiai vieneriose rungtynėse sirgaliai buvo išvydę 232 pelnytus taškus.

Naujas rekordas yra ir 130 „Real“ pelnytų taškų. Iki šiol daugiausiai nuo 2000 m. buvo pelnę Tel Avivo „Maccabi“ ir Atėnų „Panathinaikos“ klubai – po 123.

Rungtynėse užfiksuota ir daugiau rekordų. Shane'as Larkinas ant parketo praleido net 53 minutes ir 11 sekundžių, o tai – daugiausiai Eurolygos istorijoje. Tiboras Pleissas ant parketo praleido vos 15 sekundžių mažiau.

Neįtikėtinas rungtynes sužaidė „Real“ puolėjas Džananas Musa. Bosnis per 45,5 min. pelnė net 40 taškų (13/15 dvit., 2/5 trit., 8/11 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 45 naudingumo balus. Tai – naudingiausios ir rezultatyviausios jo karjeros rungtynės.

Dž.Musa tapo tik septintu žaidėju istorijoje, pelniusiu 40 taškų – tai buvo padarę Sh.Larkinas (49), Tyrese'as Rice'as (41), Bobby Brownas (41), Kasparas Kambala (41), Carltonas Myersas (41) ir Alphonso Fordas (41).

Fantastiško susitikimo ketvirtajame kėlinyje arčiau pergalės buvo svečiai iš Stambulo, bet rezultatui esant lygiam Sh.Larkino tritaškis tikslo nepasiekė ir komandos kėlėsi į pirmą pratęsimą.

Jame situaciją jau kontroliavo Madrido krepšininkai, pirmavę 91:89, bet „Real“ vyr. treneris Chusas Mateo pasirinko pražangų taktiką ir rinkosi subauduoti Sh.Larkiną, kuris sumetė abi baudas likus 8 sek. ir išlygino rezultatą 91:91.

ZUMAPRESS / Scanpix nuotr./Facundo Campazzo prieš Shane'ą Larkiną

Paskutinėje atakoje kamuolys atiteko Mario Hezonjai, tačiau šis nepataikė laisvo tritaškio ir rungtynės prasitęsė dar penkiomis minutėmis.

Antrajame pratęsime į priekį jau spurtavo „Anadolu Efes“, kuris po Sh.Larkino, T.Pleisso ir Dariuso Thompsono tritaškių atitrūko 102:93 bei atrodė, kad įtvirtino dramatišką pergalę.

Bet „Real“ nesudėjo ginklų ir įspūdingai sugrįžo. Walteris Tavaresas ir Facundo Campazzo sumetė po dvi baudas, Fabienas Causeuras smeigė tritaškį ir likus pusei minutės šeimininkai atsiliko jau tik 2 taškais (100:102).

Tuomet iniciatyvos vėl ėmėsi, bet ir vėl nepataikė Sh.Larkinas, o paskutinėje „Real“ atakoje aidint sirenai trečią pratęsimą išplėšė Mario Hezonja.

Per dar vieną papildomą laiką komandos keitėsi metimais, kol Danas Oturu atkovojo kamuolį puolime ir pelnydamas taškus išvedė svečius į priekį 111:109 likus 14 sekundžių.

Bet „Real“ ir vėl išsigelbėjo – W.Tavaresas įkrovė į krepšį, o Sh.Larkinas gana gero metimo paskutinę sekundę nepataikė: 111:111 ir ketvirtas pratęsimas.

Jo metu rezultatas dar buvo lygus 119:119, bet po du taškus pelnė M.Hezonja ir Dž.Musa, o labai svarbiu tapo M.Hezonjos tritaškis – jis nutolino „Real“ iki 126:122 likus 51 sek.

Kitoje atakoje Rodrigue'as Beaubois prametė, o Dž.Musa pelnė taškus užsidirbdamas nesportinę pražangą už smūgį alkūne T.Pleissui į veidą.

Vis dėlto tai „Anadolu Efes“ neišgelbėjo – „Real“ iškovojo pergalę po įspūdingos 60 minučių kovos.

„Krepšinis – gražiausias sportas pasaulyje. Labos nakties“, – po neįtikėtinų rungtynių konstatavo vienas iš „Real“ herojų M.Hezonja.

Laimėdamas šį susitikimą „Real“ išvengė „tuščios“ dvigubos savaitės, nes prieš dvi dienas buvo pralaimėjęs svečiuose prieš „Barcelona“. Madridiečiai su 17 pergalių iš 19 galimų užtikrintai pirmauja Eurolygoje.

„Anadolu Efes“ patyrė jau šeštą nesėkmę paeiliui ir Eurolygoje lenkia tik tris komandas: Kauno „Žalgirį“, Vilerbano ASVEL ir Berlyno ALBA.

„Real“: Džananas Musa 40 (13/15 dvit., 8 rez. perd., 45 naud. bal.), Mario Hezonja 31 (7/17 trit., 12 atk. kam., 49 min.), Facundo Campazzo 25 (11 rez. perd., 30 naud. bal.), Walteris Tavaresas 20 (8/10 dvit., 12 atk. kam., 35 naud. bal., 49 min.).

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 32 (6/11 trit., 9 rez. perd., 6 kld., 33 naud. bal., 53 min.), Darius Thompsonas 21 (49 min.), Mike'as Daumas 15, Danas Oturu (9 atk. kam.) ir Tiboras Pleissas (3/11 trit., 11 atk. kam., 53 min.) po 14, Elijah Bryantas 13 (8 atk. kam.).