2020 02 24

Istorinis momentas: ALBA įžaidėjas tapo pirmuoju Eurolygos turo MVP iš Islandijos

Roko Giedraičio atstovaujama Berlyno ALBA įtemptoje kovoje Sankt Peterburge 83:81 pranoko „Zenit“ krepšininkus, o pagrindiniu pergalės kalviu tapo įžaidėjas Martinas Hermannssonas. Debiutinį sezoną Eurolygoje žaidžiantis atakų organizatorius išrinktas naudingiausiu 25-ojo turo krepšininku. M.Hermannssonas tapo pirmuoju islandu istorijoje, susilaukusiu tokio pripažinimo.
Martinas Hermannssonas
Martinas Hermannssonas / Euroleague.net nuotr.

Pergalingame mače įžaidėjas užfiksavo asmeninį rekordą naudingumo balų ir pelnytų taškų grafose.

Jis pelnė 24 taškus, įskaitant 8 per paskutines tris minutes. Pataikė 7 dvitaškius iš 11, 2 tritaškius iš 3, 4 baudų metimus iš 5. Islandas atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius bei surinko 27 efektyvumo balus.

Šį sezoną M.Hermannssonas žaidžia po 26 minutes, pelno po 10,5 taško, atlieka po 4,7 rezultatyvaus perdavimo bei renka po 8,1 naudingumo balo.

Daugiausiai naudingumo balų (32) praėjusiame ture surinko Sankt Peterbugo „Zenit“ legionierius Willas Thomasas, tačiau jo ekipa patyrė nesėkmę. Amerikietis pelnė 19 taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 7 pražangas.

Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkai Valensijoje iškovojo pergalę 85:82, o prie to labiausiai prisidėjo 25 efektyvumo balus užfiksavęs Tyleris Dorsey.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?