Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 12 08

Itališkas košmaras tęsiasi: „Olimpia“ paleido ir kone laimėtą mačą Atėnuose

Net septynis kartus iš eilės Eurolygoje suklupęs Milano „Olimpia“ (3-9) klubas buvo arti to, kad sugrįžtų į pergalingą kelią, tačiau Ettore Messinos auklėtiniai Atėnuose paleido kone laimėtą mačą prieš „Panathinaikos“ (6-6) – „dizaineriai“ krito per pratęsimą 77:90 (22:13, 20:20, 17:19, 13:20, 5:18).
Ettore Messina
Ettore Messina / Scanpix/Simone Lucarelli/SIPA nuotr.

„Olimpia“ ekipai tai jau aštuntoji nesėkmė iš eilės – pastarąjį kartą italai laimėjo dar spalio 20-ą dieną.

Tai nusmukdė „dizainerius“ į paskutinę vietą Eurolygoje – tokį patį pergalių ir pralaimėjimų balansą (3-9) turi tik Berlyno ALBA, suklupusi jau devynis kartus iš eilės.

Atėnuose italai pabėgo į priekį jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 20:11, o antrajame skirtumas buvo pasiekęs ir 14 taškų (31:17), bet Dwayne'o Bacono vedamas PAO prieš ilgąją pertrauką sugebėjo kiek sumažinti deficitą (33:42).

Milano komanda vėl nutolo po ilgosios pertraukos (55:40), bet galingai trečiąjį kėlinį užbaigę graikai likus 10 žaidimo minučių atsiliko tik 52:57.

5 taškų persvarą (72:67) svečiai turėjo ir prasidedant priešpaskutinei minutei, bet sugebėjo ją iššvaistyti.

D.Baconas smeigė tritaškį, o Milano krepšininkams nesugebant užpulti, rezultatą likus 8 sekundėms dėjimu po Pariso Lee perdavimo išlygino Georgios Papagiannis – 72:72.

Šansą dar išplėšti pergalę turėjusi „Olimpia“ suklydo, o su sirena „Panathinaikos“ pergalę galėjęs atnešti D.Baconas nepataikė ir komandos keliavo į pratęsimą.

Jame PAO visiškai dominavo – graikai papildomą laiką laimėjo 18:5 ir po P.Lee tritaškio aidint sirenai triumfavo beprotiškose rungtynėse.

Atėnų klubui tai buvo jau ketvirtoji pergalė iš eilės. Laimėjimų skaičiumi graikai pavijo Kauno „Žalgirį“ (6-5).

Graikų gretose sunkiai sustabdomai žaidė D.Baconas – amerikiečio sąskaitoje 31 taškas (9/12 dvit., 2/8 trit., 7/9 baud.), 7 atkovoti kamuoliai ir 28 naudingumo balai.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Artūras Gudaitis nugalėtojams per 17 minučių pelnė 6 taškus (2/3 dvit., 2/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, kartą suklydo, po triskart prasižengė ir pats išprovokavo tris pražangas bei surinko 5 naudingumo balus.

Marius Grigonis nežaidė dėl jį vis dar kamuojančių nugaros problemų.

„Panathinaikos“: Dwayne'as Baconas 31 (11/20 metimai, 7 atk. kam.), Parisas Lee 22 (10/11 baud., 5 rez. perd.), Derrickas Williamsas 9 (7 atk. kam.).

„Olimpia“: Nazas Mitrou-Longas 16, Timothe Luwawu-Cabarrot 15, Brandonas Daviesas 13.