K.Evansą gyręs „Baskonia“ vairininkas nenorėjo dalyti patarimų „Žalgirio“ varžovams

Armijos estų sirgalių palaikoma Vitorijos „Baskonia“ neturėjo šansų 76:94 prieš antrą pergalę šią savaitę iškovojusį Kauno „Žalgirį“. Patarimų kolegoms dėl Keenano Evanso stabdymo dalyti nenorėjęs Duško Ivanovičius teigė, jog Tadas Sedekerskis privalo žaisti geriau.
Duško Ivanovičius
Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Tai buvo antrasis Duško Ivanovičiaus apsilankymas Nemuno saloje šį sezoną.

Pirmą kartą Kauno „Žalgirio“ jėgą juodkalnietis pajuto su Belgrado „Crvena zvezda“ komanda, kai spalį antrajame ture krito 74:79, o šįkart variantų neturėjo ir su Vitorijos „Baskonia“ krepšininkais.

„Sveikinimai „Žalgiriui“. Paprasčiausiai, jie buvo geresnė komanda. Daugiau energijos, daugiau agresyvumo. Jie turėjo geresnius procentus bei puolime atkovojo 15 kamuolių“, – sakė D.Ivanovičius.

Virš tūkstančio estų sirgalių palaikoma Vitorijos komanda geriau pradėjo rungtynes, tačiau baskus atšaldė penki Edmondo Sumnerio taškai paeiliui, o vieną po kito taiklius metimus leido Kevarriusas Hayesas.

Pirmąjį kėlinį „Žalgiris“ uždarė fantastišku spurtu 16:2.

„Baskonia“ aukštaūgių košmaru tapo K.Hayesas, iki ilgosios pertraukos realizavęs visus šešis dvitaškius ir surinkęs 15 naudingumo balų, o susitikimą baigęs su rekordiniu taškų kraičiu – 17.

Puikią atkarpą fiksuojantis vidurio puolėjas Eurolygoje buvo įmetęs 13 dvitaškių metimų iš eilės.

Įpusėjus rungtynėms Vitorijos ekipos atsilikimas išaugo iki 34:48.

Per pirmuosius du kėlinius baskai prametė visus aštuonis tritaškius, o pirmąjį Vitorijos komandos tritaškį 23-ąją susitikimo minutę realizavo Markusas Howardas, po kurio dar du tolimus metimus pridėjo Vanja Marinkovičius ir „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki 52:46.

Keenano Evanso metimų inspiruotas „Žalgiris“ susigrąžino mačo kontrolę į savo rankas ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Antrą kartą Kaune apsilankęs D.Ivanovičius didelio skirtumo tarp Kazio Maksvyčio ir Andrea Trinchieri vadovaujamo „Žalgirio“ nematė.

„Jie žaidžia panašiai, – atsakė serbas. – Labai geri žaidėjai, didelė energija. Jų lyderis K.Evansas žaidė labai gerai. Kai ateina kritiniai momentai, jis prisiima atsakomybę. Mes priartėjome iki 6 taškų, tačiau vėliau jis įsisiautėjo ir buvo sunku žaisti.“

K.Evansas šiose rungtynėse vėl buvo nuostabus – 20 taškų, 4 rezultatyvūs perdavimai ir 20 naudingumo balų per 24 minutes.

„Tai jau yra darbas kitiems treneriams šį sezoną, ne man“, – „Žalgirio“ lyderiui paruošto stabdymo plano D.Ivanovičius nenorėjo atskleisti.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“

D.Ivanovičius turėjo pastabų ir lietuviui Tadui Sedekerskiui, kuris prieš „Žalgirį“ žaidė nepaisant Belgrade patirtos kelio traumos.

Nesėkme pažymėtame mače lietuvis per 18 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvit.), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą ir surinko 12 naudingumo balų.

„Patys šiandien matėte. Jis turi žaisti geriau“, – apie T.Sedekerskio pasirodymą sakė D.Ivanovičius.