Eurolyga | CSKA – „Žalgiris“ | 19:00 | Maskva |
CSKA biudžetas 2015-2016 metų sezoną oficialiai siekė daugiau nei 37 milijonus eurų. Nėra priežasties, kodėl šiemet rusai į atsinaujinusią Eurolygą galėjo mesti mažesnius pinigus. Anaiptol, kad išlaikytų pernykštės čempioniškos sudėties branduolį, CSKA turėjo krepšininkams mokėti dar daugiau. Natūralu, kad tam reikėjo ir didesnio biudžeto, kuris oficialiai bus pristatytas sezono pabaigoje.
Kokie pinigai sukasi „Žalgiryje“? Turtingiausia Lietuvos komanda 2016-2017 metų sezonui pristatė 8,4 milijonų eurų biudžetą. Tiesa, bent 1 milijonas numatytas skolų grąžinimui.
Žaidėjų ir trenerių atlyginimams „Žalgiris“ skyrė 5,3 milijono eurų. Kaip šie pinigai atrodo Maskvos CSKA kontekste? Palyginimui, vasarą armiečiai sudarė naują trejų metų sutartį su geriausiu Eurolygos žaidėju Nando De Colo. Jos vertė – 10 milijonų eurų, t.y. 3,3 mln. euro per metus.
Pridėkite Joelį Freelandą, su kuriuo CSKA praėjusią vasarą sudarė sutartį, pagal kurią aukštaūgio banko sąskaitą papildo 2,7 mln. euro per sezoną, ir turime viršytą „Žalgirio“ finansų dalį atlyginimams.
Simboliška, bet abu šie žaidėjai, ko gero, nerungtyniaus su „Žalgiriu“. N.De Colo dėl traumos iškrito iš rikiuotės kelioms savaitėms, o J.Freelandas šį sezoną dar nežaidė dėl traumos, bet jau grįžo į treniruotes.
Tačiau CSKA netrūksta kitų turtuolių. Remiantis neoficialiais duomenis, Milošo Teodosičiaus alga siekia 2,5 mln. eurų, Vitalijaus Fridzono – 1,9 mln., Kyle'o Hineso – 1,5 mln., Aarono Jacksono – 1,2 mln., Andrejaus Voroncevičiaus – 1,1 mln., Cory Higginso ir Jameso Augustine'o – apie 1 mln.
Palyginimui, daugiausiai uždirbantis žalgirietis yra Paulius Jankūnas, kurio sezono atlyginimas siekia maždaug 550 tūkst. eurų.
Krepšinyje žaidžia ne pinigai ir ne pavardės, bet pinigai Europos krepšinyje gali daug.