Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2022 10 28

„Kanarėlės“ skraido aukštai – nepralaiminčios „Fenerbahče“ nesustabdė ir čempionai

Dimitrio Itoudžio treniruojama Stambulo „Fenerbahče“ (5-0) išlieka nepažeidžiama Eurolygos starte. „Kanarėlėmis“ vadinama komanda miesto derbyje varžovų arenoje 88:79 (26:27, 23:17, 22:18, 17:17) nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ (2-3) ir išlieka vienintele nepralaimėjusia turnyro komanda po penkių turų.
Scottie Wilbekinas
Scottie Wilbekinas / Scanpix/IMAGO/Seskim Photo nuotr.

Pergalės pagrindus „Fenerbahče“ pasidėjo antrajame kėlinyje.

Marko Guduričius smeigė tris tritaškius per tris minutes, iš viso per ketvirtį pelnė 11 taškų, o D.Itoudžio komanda įpusėjus mačui pirmavo 49:44.

Dar toliau svečiai nurūko po ilgosios pertraukos. Buvusio žalgiriečio Nigelo Hayeso-Daviso šou ir 7 iš eilės pelnyti taškai pirmą kartą leido „Fenerbahče“ susikrauti dviženklį pranašumą (56:46), o Devino Bookerio tritaškis nutolino Eurolygos lyderius iki 61:48.

Titulą ginantis „Anadolu Efes“ bandė kabintis ketvirtajame kėlinyje, kai po Vasilije Micičiaus baudų metimų likus dviem su puse minutės sušvelnino skirtumą iki 5 taškų (74:79), o kitoje atakoje tritaškį smeigęs Amathas M'Baye iš „Fenerbahče“ persvaros paliko 4 taškus (77:81).

Bet Nickas Calathesas pataikė dvitaškį po prasiveržimo, net 25 taškus surinkęs Scottie Wilbekinas pelnė 5 taškus iš eilės ir „Fenerbahče“ išsaugojo pergalingą pranašumą.

Penkiomis pergalėmis iš eilės „Fenerbahče“ Eurolygos sezoną pradėjo pirmą kartą nuo 2013 metų, kai startavo laimėdama šešiskart paeiliui.

Priešingai nei D.Itoudžio komandai, „Anadolu Efes“ sezono startas nesiklosto sėkmingai. Čempionai pralaimėjo jau tris kartus ir su kitomis penkiomis komandomis, įskaitant ir Kauno „Žalgirį“, dalinasi 9-14 vietas.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 19 (5 rez. perd.), Amathas M'Baye 14 (6 atk. kam.), Elijah Bryantas 12.

„Fenerbahče“: Scottie Wilbekinas 25 (6/9 dvit., 4/7 trit.), Marko Guduričius 19 (5/6 trit., 6 atk. kam.), Jonathanas Motley 11, Carsenas Edwardsas 10.