Karjeros rekordą gerinęs T.Sedekerskis su „Baskonia“ pačiupo bilietą į įkrintamąsias

Ispaniškose, didžiulę reikšmę turėjusiose Eurolygos rungtynėse Vitorijos „Baskonia“ (17-16) išvykoje 95:91 (17:27, 25:21, 23:16, 30:27) įveikė Madrido „Real“ (26-7).
Tadas Sedekerskis
Tadas Sedekerskis / Roko Lukoševičiaus / „Scanpix“ nuotr.

Vitorijos komandai pergalė garantavo vietą Eurolygos įkrintamosiose.

Tadas Sedekerskis per 32 minutes pelnė 9 taškus (2/6 dvit., 5/8 baud. met.), atkovojo net 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, blokavo metimą, 3 kartus prasižengė, provokavo 4 varžovų pražangas ir rinko 19 naudingumo balų.

Lietuvis pagerino savo atkovotų kamuolių rekordą – anksčiau geriausias pasiekimas buvo 13 sučiuptų kamuolių. Tą Tadas buvo padaręs 2023-ųjų lapkritį rungtynėse su Pirėjo „Olympiakos“.

Likus žaisti tris minutes, „Baskonia“ pirmavo 7 taškais, tačiau tuomet Facundo Campazzo ir Mario Hezonja smeigė po tritaškį ir komandas teskyrė taškas (81:82).

Tuomet sekė geresnė „Baskonia“ atkarpa, prie kurios vienu tiksliu baudos metimu prisidėjo ir T.Sedekerskis (86:81).

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, komandas skyrė vos du taškai, o baskų atakas užbaiginėjęs Markusas Howardas pataikė dvitaškį bei tris baudų metimus iš keturių. "Real" atsakymus rado, bet nedidelės varžovų persvaros niekaip nesugebėjo panaikinti.

M.Howardo du badų metimai, likus žaisti 8,7 sek., galutinai įtvirtino "Baskonia" pergalę.

„Baskonia“ klubo nuotr./Markusas Howardas

Būtent M.Howardas buvo tikras puolimo lyderis - jis suvertė net 35 taškus (3/8 dvit., 7/12 trit., 8/9 baud. met.).

„Real“ krepšininkai jau yra užsirezervavę pirmąją vietą reguliariajame sezone.

Šiose rungtynėse teisėjavo lietuvis Saulius Račys.

„Real“: M.Hezonja 18, Dž.Musa 16, F.Causeuras 13, F.Campazzo (9 rez. perd.) ir G.Yabusele po 12.

„Baskonia“: M.Howardas 35, M.Costello 19, C.Moneke 11 (9 atk. kam.), T.Sedekerskis 9 (14 atk. kam.).