2020 02 05 /21:04

Kazanėje suklupęs ir dovanos nesulaukęs „Rytas“ – už atkrintamųjų borto

Plonas siūlas, laikęs Vilniaus „Ryto“ likimą, buvo nukirptas Stambule. Trečiadienio vakarą Dainiaus Adomaičio auklėtiniai svečiuose 69:82 (17:18, 21:24, 12:15, 19:25) pralaimėjo gyvybiškai svarbų Europos taurės „Top 16“ etapo mačą Kazanės UNIKS ekipai bei nesulaukė palankaus rezultato iš Turkijos. Tai reiškia, kad vilniečių sezonas Europoje šiemet baigsis nepasiekus atkrintamųjų.
Francisco Cruzas
Pako Cruzas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Po nesėkmės Tatarstane „Ryto“ likimas maždaug pusvalandį kabėjo ant labai plono plauko. Vilniečiams reikėjo laukti „Monaco“ klubo pralaimėjimo svečiuose prieš Stambulo „Galatasaray“ ekipą, tačiau pakiliai antrąją rungtynių pusę sužaidę kunigaikštystės krepšininkai šventė pergalę 91:79 ir užpūtė paskutines „Ryto“ viltis.

Tai reiškia, kad paskutinis grupės mačas su Stambulo „Galatasaray“ vilniečiams tebus formalumas.

G grupė
Monaco 3 2 409:383 26
UNIKS 3 2 421:398 23
Rytas 2 3 385:407 -22
Galatasaray 2 3 396:423 -27

Pirmoje rungtynių Kazanėje pusėje UNIKS pabandė kelis sykius spurtuoti ir netgi turėjo dviženklę persvarą, bet „Rytas“ kas kartą sugebėdavo sugrįžti, o labiausiai prie to prisidėjo legionieriai Pako Cruzas ir Cameronas Bairstow.

Meksikietis puikiai dirigavo komandos žaidimui ir pats ne sykį sėkmingai užbaigė atakas, o australas puikiai plušėjo po krepšiu, per pirmą rungtynių pusę uždirbęs net aštuonias varžovų pražangas.

Įpusėjus akistatai vilniečiai atsiliko tik keturiais taškais (38:42), tačiau antrą mačo dalį Jamaras Smithas pradėjo dviem tritaškiais ir pasiuntė „Rytą“ į nokdauną. Nors „Rytas“ rodė charakterį ir buvo sumažinęs atsilikimą iki kovinio atstumo, perlaužti rungtynių eigos ir laimėti nepavyko.

Pirmą šių komandų tarpusavio akistatą Vilniuje 91:86 irgi laimėjo rusai.

UNIKS: Jamaras Smithas 24 (6/7 tritaškių), Alexas Tyusas 13 (6 atk. kam.), Errickas McCollumas 12 (8 rez. perd.), Jevgenijus Kolesnikovas 11.

„Rytas“: Cameronas Bairstow ir Pako Cruzas po 14, Terrellas Holloway ir Eimantas Bendžius po 11.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Rytas“ – UNIKS 69:82 (17:18, 21:24, 12:15, 19:25).

40 min. Sensacija nepakvimpa. „Rytas“ kapituliuoja.

39 min. Pirmasis Deivido Sirvydžo taškas baudos metimu.

38 min. Vilnius palaiko įtampą – Marekas Blaževičius pataiko iš vidutinio nuotolio. Visgi kitoje aikštėje Jevgenijus Kolesnikovas smeigia per Eimanto Bendžiaus rankas.

37 min. Keli svarbūs epizodai po „Ryto“ krepšiu, kai nepavyksta atkovoti kamuolio. Viltys po truputį bliūkšta.

36 min. Apsiginti nepavyksta. Alexas Tyusas du sykius krauna iš viršaus su Evaldo Kairio pražanga. 59:68.

35 min. Tu Holloway įmeta dvitaškį, o po to ir tritaškį – 59:63.

33 min. Šeštą tritaškį (iš 7) pataikantis Jamaras Smithas vėl varo Dainių Adomaitį į neviltį... 54:63.

31 min. Pako Cruzas mažina atsilikimą iki 5 taškų žymos, bet Jevgenijus Kolesnikovas jau kitos atakos metu įleidžia tritaškį – 52:60.

III kėlinys. „Rytas“ – UNIKS 50:57 (17:18, 21:24, 12:15).

28 min. Vilniečiai vis dar kovoje dėl pergalės, nors pataikė vos vieną tritaškį iš 7.

27 min. Apmaudi Deivido Sirvydžio klaida. Žingsniai. „Rytas“ arti, bet pavyti šeimininkų vis nesiseka – 49:55.

25 min. Errickas McCollumas tritaškiu vėsina vilniečių entuziazmą.

24 min. Cameronas Bairstow įmeta iš vidutinio nuotolio, o po to dar kartą išprovokuoja varžovo pražangą žaisdamas agresyviai po krepšiu. Taikli australo bauda ir 45:50.

23 min. Dvi rezultatyvios vilniečių atakos ir vėl kiek lengviau – 42:48.

21 min. Antrą rungtynių pusę dviem tritaškiais pradeda Jamaras Smithas ir Dainius Adomaitis priverstas prašyti minutės pertraukėlės. 38:48.

II kėlinys. „Rytas“ – UNIKS 38:42 (17:18, 21:24).

20 min. Gera kėlinio pabaiga. Mindaugas Girdžiūnas pataiko iš aikštės krašto tritaškį ir vilniečiai vėl priartėja – 38:42.

19 min. UNIKS puolimo mašina įsibėgėja. Vilniečius traukia Pako Cruzas, bet rusai atsako kur kas įvairesniais ginklais – 32:42.

17 min. Pako Cruzas pelno 12-ąjį savo tašką. „Rytas“ rado savo lyderį – 30:36.

16 min. Camerono Bairstow puikus epizodas. Agresyvus prasiveržimas po krepšiu, du taškai ir pražanga oponentui.

14 min. Reikalai sudėtingėja. UNIKS didina persvarą iki dviženklės žymos, o po to sunkų metimą pataiko Pako Cruzas – 22:30.

13 min. „Rytas“ tris sykius paeiliui neatkovoja kamuolio po savuoju krepšiu ir Jevgenijus Kolesnikovas pataiko iš toli. Didžiausias deficitas šiame mače – 19:26.

11 min. Jamaras Smithas kėlinį pradeda pataikydamas antrą savo tritaškį. Vėl – minus keturi (17:21).

I kėlinys. „Rytas“ – UNIKS 17:18.

8 min. Eimantas Bendžius sumeta baudas, Evaldas Kairys pataiso komandos draugo bandymą, o po to įmeta ir sunkų metimą iš po krepšio. „Rytas“ vėl kvėpuoja oponentams į nugaras – 17:18.

7 min. Dvi apmaudžios „Ryto“ klaidos kainuoja brangiai. UNIKS sumeta lengvus penkis taškus ir tolsta. Dainiaus Adomaičio vyrai atsilieka – 11:16.

6 min. Rungtynių pradžioje svečius į priekį tempia Pako Cruzas – 10:9. Šeštas meksikiečio taškas.

5 min. „Rytas“ sėkmingai tvarkosi su varžovų komandos lyderiais, o Tu Holloway sumeta baudas – 8:6.

4 min. Šeimininkams pavyks vilniečius pristabdyti, bet UNIKS puolimas įsibėgėja taip pat sunkiai – 6:6.

1 min. Dvi sėkmingos vilniečių atakos. Pako Cruzas ir Cameronas Bairstow veda „Rytą“ į priekį – 4:0.

Mačą vilniečiai pradeda tokiu penketuku: Tu Holloway, Pako Cruzas, Arnas Butkevičius, Cameronas Bairstow ir Marekas Blaževičius.

Ekspertai įvertino: ko reikia, kad Lietuvos verslai klestėtų?