NCAA naudojamas „Kovo beprotybės“ formatas: ekipos žaidžia atkrintamąsias varžybas, kai kiekvienas mačas tampa „gyvenk arba mirk“ reikšmės. Arba įveiki varžovą ir žengi į kitą etapą kelyje link titulo, arba pasirodymas turnyre baigėsi.
Chrisas Singletonas siūlo Eurolygai startuoti gegužės mėnesio viduryje, rungtynes rengiant du savaitgalius iš eilės už uždarų durų dviejuose saugiuose Senojo žemyno miestuose.
Tiesa, nors krepšininkas saugumo sumetimais siūlo žaisti be žiūrovų, į arenas būtų įleidžiami žaidėjai, personalo nariai, operatoriai ir žurnalistai, o susitikimai būtų tiesiogiai transliuojami.
Komandos COVID-19 pandemijos metu neorganizuoja pratybų, tad krepšininkas siūlo ekipoms paskirti 14-17 dienų pasiruošimui uždarame karantine.
Komandų išsidėstymas atkrintamųjų medyje priklauso nuo galutinės rikiuotės turnyro lentelėje, kuri pasibaigusio sezono atveju nebūtų tokia, kokia yra dabar. Eurolyga iki reguliaraus sezono finišo neskaičiuoja vienodą pergalių kiekį turinčių ekipų tarpusavio rezultatus, tačiau tą padarys 15min.
Tel Avivo „Maccabi“ šiuo metu turi po lygiai pergalių su Maskvos CSKA, tačiau Izraelio klubas laimėjo vienintelį tarpusavio mačą „Menora Mivtachim“ arenoje, o ši pergalė Ioannio Sfairopoulos auklėtinius kelia į ketvirtąją vietą, tuo metu Rusijos klubą stumia į penktąją poziciją.
Didžiausi neaiškumai yra lentelės viduryje, kuriame penkios ekipos, tarp kurių ir „Žalgiris“, turi po 12 pergalių.
Daugiausiai tarpusavio mačų šiame penkių klubų ratelyje iškovojo Pirėjo „Olympiakos“ (5 pergalės ir 2 pralaimėjimai) krepšininkai, tad Graikijos klubas finišuotų devintoje pozicijoje.
Po „Olympiakos“ seka Milano „Olimpia“ (4-2) vyrukai, o 3 pergales ir 4 nesėkmes su šio penketo ekipomis fiksavę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai reguliarųjį sezoną užbaigtų 11-oje pozicijoje.
„Valencia“ ir Vitorijos „Baskonia“ krepšininkai savo sąskaitoje turi po vienodą pergalių ir pralaimėjimų (2-4) balansą, bet dėl tarpusavio įgytos pergalės „Valencia“ yra 12-oje, o baskai – 13-oje vietoje.
Eurolygoje šį sezoną grumiasi 18 ekipų, tad paskutinės keturios komandos turėtų varžytis dėl paskutinių dviejų vietų „Kovo beprotybėje“.
Dėl bilieto atkrintamosiose 15-oje pozicijoje žengianti Tony Parkeriui priklausanti Vilerbano ASVEL susiremtų su paskutine Eurolygos komanda, 18-oje vietoje esančia Sankt Peterburgo „Zenit“, o 16-oje žygiuojančią Berlyno ALBA Vokietijos derbyje jėgomis tikrintųsi su Miuncheno „Bayern“ krepšininkais.
Šias keturias komandas nuo titulo skirtų penkių pergalių serija, likę keturiolika Eurolygos klubų triumfuotų iškovoję keturiskart iš eilės.
15min pateikia Eurolygos atkrintamųjų medis pagal „Kovo beprotybės“ modelį. Skliaustuose nurodoma komandos vieta reguliariajame sezone.
Pirmoji atkrintamųjų pusė:
Stambulo „Anadolu Efes“ (1) – Berlyno ALBA (16) / Miuncheno „Bayern“ (17)
Stambulo „Fenerbahče“ (8) – Pirėjo „Olympiakos“ (9)
Maskvos CSKA (5) – „Valencia“ (12)
Tel Avivo „Maccabi“ (4) – Vitorijos „Baskonia“ (13)
Antroji atkrintamųjų pusė:
Madrido „Real“ (2) – Vilerbano ASVEL (15) / Sankt Peterburgo „Zenit“ (18)
Maskvos srities „Chimki“ (7) – Milano „Olimpia“ (10)
Atėnų „Panathinaikos“ (6) – Kauno „Žalgiris“ (11)
„Barcelona“ (3) – Belgrado „Crvena zvezda“ (14)
Pavyzdys: „Anadolu Efes“ pergalės atveju lauktų akistata prieš Stambulo „Fenerbahče“ bei Pirėjo „Olympiakos“ poros nugalėtoją.
Jei Eurolyga priimtų „Kovo beprotybės“ modelį, tuomet „Žalgiris“ aštuntfinalyje susikautų su neseniai trenerio Ricko Pitino netekusia Atėnų „Panathinaikos“.
Prieš koronaviruso sukeltą pertrauką graikai buvo įkritę į šešių pralaimėjimų duobę, tačiau dabartinėje situacijoje tai yra nieko nereiškiantis faktas.
Žvelgiant į šį sezoną, kauniečiai abu kartus – tiek Kaune, tiek Atėnuose – pripažino Graikijos milžino pranašumą.
Tiesa, abu mačai baigėsi nesėkmėmis po labai įtemptos kovos.
Pirmajame susitikime namuose „Žalgiris“ prieš laikinojo trenerio Georgios Vovoro vadovaujamą „Panathinaikos“ krito 85:86, o antrasis mūšis Graikijos sostinėje baigėsi Šaro kariaunos pralaimėjimu 94:96.
Jei „Žalgiris“ įveiktų „Panathinaikos“, tuomet ketvirtfinalyje Lietuvos čempionų kelyje atsidurtų „Barcelona“ ir Belgrado „Crvena zvezda“ poros nugalėtoja.
Hipotetiniame scenarijuje dvi pergalės žaliai baltiems atvertų kelią iki išsvajoto finalo ketverto.
Koronaviruso plitimas tik įgauna pagreitį, o aukso vertės laikas Eurolygai senka. Atsižvelgiant į situaciją, komandų išderintas sportines formas, likusią dalį sezono bei neįvykusį rungtynių skaičių, galbūt Ch.Singletono pasiūlytas variantas yra optimaliausias siekiant užbaigti COVID-19 įšale esantį sezoną?
„Tik šį ir vienintelį kartą. Padarykime tai“, – socialiniame tinkle rašo „Anadolu Efes“ legionierius.