2023 05 05

Laukia lemiama kova: „Fenerbahče“ ištraukė penktąsias serijos rungtynes

Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkai 73:69 (18:17, 14:16, 16:16, 25:20) laimėjo žūtbūtinį ketvirtfinalio serijos mūšį prieš Pirėjo „Olympiakos“. Serijoje rezultatas lygus 2-2, tad kitą savaitę Pirėjuje bus žaidžiamas lemiamas mačas.

Lemiama akistata Graikijoje vyks antradienį (gegužės 9-ąją) ir startuos 21:30 val. Lietuvos laiku.

Nerezultatyvios, klampios ir itin kovingos ketvirtosios serijos rungtynės vyko taškas į tašką iki pat finišo. Per pertrauką „Olympiakos“ pirmavo tašku 33:32, po trijų kėlinių situacija nebuvo pasikeitusi – 49:48.

Lemiamą ketvirtį „Fenerbahče“ pradėjo puikiai – Nigelas Hayesas-Davisas įkrėtė du tritaškius iš eilės, o Georgios Bartzokas šaukė pasitarimą, kuriame reikalavo žaisti su pasididžiavimu ir agresyviau.

Ir pasiekė savo – jo komanda vėl svėrė svarstykles savo naudai (58:56), beveik įpusėjus kėliniui.

Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes, Dyshawnas Pierre'as įkrėtė tritaškį ir didino „Fenerbahče“ pranašumą iki šešių (67:61). „Oly“ po pertraukėlės surengė sėkmingą ataką, tačiau į ją atsakė Tyleris Dorsey – jis buvo taiklus iš toli (70:63).

Komandos ėmė keistis tritaškiais: dukart pataikė Shaquielle'as McKissicas, jam atsakė D.Pierre'as.

Švieslentė rodė likusias 14 sek., kai G.Bartzokas išnaudojo paskutinę savo pertraukėlę. Pirėjo komanda atsiliko keturiais taškais (69:73), taškai buvo būtini.

Lemiama galėjusi būti „Olympiakos“ ataka buvo tragiška. Nesėkmingai kamuolį skirstė Thomasas Walkupas, o Moustapha Fallas išmetė kamuolį į užribį.

Tai buvo pabaiga.

D.Pierre'as nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias su 17 taškų, T.Dorsey pelnė tašku mažiau. N.Hayesas-Davisas žaidė visas 40 minučių be keitimų – amerikietis pasižymėjo 12 taškų.

Pralaimėjusiems po 12 taškų pelnė M.Fallas ir Isaiah Canaanas.

„Olympiakos“ arba „Fenerbahče“ pusfinalyje susitiks su „Monaco“ arba Tel Avivo „Maccabi“ – šių komandų serijoje rezultatas taip pat lygus 2-2, o lemiamas mačas Monake vyks trečiadienį.

„Fenerbahče“: D.Pierre'as 17, T.Dorsey 16, N.Hayesas-Davisas 12, J.Motley 9 (4 rez. perd.), C.Edwardsas 8.

„Olympiakos“: S.McKissicas 20 (5 atk. kam.), I.Canaanas ir M.Fallas (7 atk. kam., 3 rez. perd.) po 12, Th.Walkupas 8.