Lietuviškų komandų susidūrime – nulinio T.Sedekerskio pergalė

Belgrado „Štark“ arenoje ketvirtadienio vakarą susidūrė dvi lietuvius savo gretose turinčios komandos – „Crvena zvezda“ (9-13) ir Vitorijos „Baskonia“ (12-10). Pergalę iškovojo puikų trečiąjį kėlinį sužaidę baskai su Tadu Sedekerskiu – 91:90 (20:30, 23:22, 26:10, 22:28).
Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis
Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis / „Baskonia“ klubo nuotr.

Griausmingai palaikoma „Crvena zvezda“ puikiai pradėjo susitikimą ir jau pirmajame kėlinyje atitrūko dviženkliu skirtumu (28:17), o įpusėjus mačui pirmavo 52:43.

Vis dėlto po ilgosios pertraukos aikštėje dominavo baskai. Įspūdingai žaidęs Markusas Howardas per trečiąjį kėlinį pelnė net 17 taškų, o svečiai iš Vitorijos ketvirtį laimėjo net 26:10 ir po trijų kėlinių jau mėgavosi persvara 69:62.

Ketvirtajame kėlinyje „Baskonia“ turėjo net 12 taškų persvarą (77:65), bet daugiausiai Yago Dos Santoso ir Roko Giedraičio pastangomis serbai spurtavo 18:7 ir prasidėjus priešpaskutinei minutei atsiliko vos 83:84.

Tuomet keturis iš eilės taškus pelnė M.Howardas (88:83), bet tuo pačiu atsakė ir Y.Dos Santosas (87:88).

Likus 11 sekundžių prie baudų metimų linijos stojęs Codi Milleris-McIntyre'as pataikė tik vieną baudą, bet „Baskonia“ atsikovojo kamuolį puolime, o Vanja Marinkovičius taikliomis baudomis įtvirtino svečių pergalę.

Nugalėtojų gretose vieną prasčiausių sezono mačų sužaidė T.Sedekerskis. Jis per 19 minučių nepelnė taškų ir nemetė nė vieno metimo. Tai pirmas kartas šiame sezone, kai Tadas Eurolygos rungtynėse lieka be taškų.

Lietuvis atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, keturis kartus prasižengė ir surinko 3 naudingumo balus. Tai – pakartotas T.Sedekerskio naudingumo antirekordas.

„Crvena zvezda“ komandoje Rokas Giedraitis per 35 minutes pelnė 13 taškų (3/3 dvit., 2/4 trit., 1/3 baud.), sugriebė 5 ir perėmė 1 kamuolį, sykį suklydo ir surinko 17 naudingumo balų.

Rungtynių herojumi tapęs M.Howardas pelnė net 32 taškus (3/5 dvit., 7/10 trit., 5/6 baud.).

Iš viso „Baskonia“ pataikė net 17 tritaškių iš 34.

Iškovoti pergalės Ispanijos komandai nesutrukdė net serbų sirgalių į aikštę leisti popieriniai lėktuvėliai.

Baskai kyla į septintąją vietą Eurolygoje, serbai yra tik trylikti.

„Crvena zvezda“: Yago Dos Santosas 26 (5 rez. perd., 4/7 trit.), Rokas Giedraitis 13, Javonte Smartas 11, Adamas Hanga 10.

„Baskonia“: Markusas Howardas 32 (7/10 trit.), Vanja Marinkovičius 18 (5/9 trit.), Chima Moneke 13 (12 atk. kam., 27 naud. bal.), Matthew Costello 10 (4 blk.).