M.Grigonis „atvėso“, bet „Panathinaikos“ sutriuškino solidaus D.Motiejūno ekipą

Atėnų „Panathinaikos“ (13-8) pratęsė sėkmingą bangą Eurolygoje. Graikijos klubas namuose 88:63 (27;12, 16:18, 21:14, 24:19) sutriuškino „Monaco“ (11-10) ir įsirašė trečią pergalę iš eilės.
Mike'as Jamesas prieš „Panathinaikos“ gynybą
Mike'as Jamesas prieš „Panathinaikos“ gynybą / AFP/„Scanpix“ nuotr.

PAO smogė varžovams jau pirmosiomis rungtynių minutėmis, kai vos įpusėjus pirmajam kėliniui susikrovė 13 taškų pranašumą (18:5), o pirmą ketvirtį laimėjo 27:12.

Galinga D.Motiejūno, kuris dar antrojo kėlinio pradžioje savo sąskaitoje turėjo 11 taškų, atkarpa leido „Monaco“ galvoti apie intrigą, kai skirtumas aptirpo iki 9 taškų, bet Mathiaso Lessort'o ir Kendricko Nunno vedamas „Panathinaikos“ arčiau varžovų neprisileido, o trečiajame kėlinyje ėmė juos triuškinti (62:39).

Nors ketvirtajame kėlinyje užsikūrė iki tol vos 4 taškus pelnęs Mike'as Jamesas, rimčiau dėl pergalės „Monaco“ pakovoti nesugebėjo ir turėjo pripažinti ženklų varžovų pranašumą.

Pergalę pasiekti PAO nesutrukdė netgi atvėsęs Marius Grigonis. Lietuvis praėjusiame susitikime gerino karjeros rekordą ir pataikęs net septynis tritaškius pelnė 24 taškus, bet šį kartą per beveik 33 minutes įmetė tik 5 taškus (0/2 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud.).

29-erių krepšininkas dar atkovojo ir perėmė po 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, dusyk suklydo, keturis kartus prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

Jo komandą į priekį tempė karjeros mačą sužaidęs Mathiasas Lessort'as – prancūzas pelnė 23 taškus (9/10 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 42 naudingumo balus.

„Monaco“ gretose D.Motiejūnas per 20 minučių pelnė 13 taškų (5/6 dvit., 1/3 trit.), atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius, du kartus suklydo ir surinko 13 naudingumo balų.

D-Mo buvo naudingiausias savo ekipoje, kurios vedlys Mike'as Jamesas pataikė tik 4 metimus iš 15 ir rungtynes užbaigė su 8 naudingumo balais.

„Panathinaikos“ pergalių skaičiumi susilygino su Stambulo „Fenerbahče“ ir dalinasi 4-5 vietas, „Monaco“ nukrito į aštuntą poziciją.

„Panathinaikos“: Mathiasas Lessort'as 23 (9/10 dvit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 42 naud. bal.), Kendrickas Nunnas 21 (8/11 met.), Konstantinos Mitoglou 12, Juancho Hernangomezas 10.

„Monaco“: Donatas Motiejūnas 13, Mike'as Jamesas (2/12 dvit., 6 atk. kam., 5 rez. perd., 6 kld.) ir Matthew Strazelis po 11.