2020 12 10

Madride – W.Tavareso dominavimas prieš A.Gudaitį ir dar viena „Real“ pergalė

Walteris Tavaresas tapo neįmenama mįsle lietuviui Artūrui Gudaičiui, o Madrido „Real“ (8-5) namuose 79:72 (24:21 12:10, 23:11, 20:30) įveikė Sankt Peterburgo „Zenit“ (7-4) krepšininkus. Tai buvo ketvirtosios Rusijos klubo rungtynės per septynias dienas bei pirmoji nesėkmė šį sezoną išvykoje.
Walterisas Tavaresas
Walteris Tavaresas / Euroleague.net nuotr.

„Real“ iškovojo jau septintąją pergalę per pastarąsias aštuonerias rungtynes Eurolygoje. Vienintelė nesėkmė šioje atkarpoje patirta Maskvoje prieš CSKA, kai pergalingą metimą pelnė tritaškį su pražanga iš krašto pataikė Mike'as Jamesas.

28-ąją mačo minutę aikštelės šeimininkai išvargusius svečius iš Sankt Peterburgo talžė 22 taškų persvara, bet Austinas Hollinsas ketvirtojo kėlinio pradžioje įžiebė „Zenit“ sirgaliams viltį.

Amerikietis per 150 sekundžių pelnė 10 taškų, buvęs žalgirietis KC Riversas pridėjo tritaškį, taip sumažindamas deficitą iki vienženklio skaičiaus 56:65.

Vis dėlto mačo pabaigą tvirčiau sužaidė Pablo Laso kariauna. Rusijos klubo neišgelbėjo ir 30 per ketvirtį pelnytų taškų.

Ispanai vietoj į NBA išvykusio Facundo Campazzo įžaidėjo pozicijoje išmėgino puolėją Alberto Abalde, kuris per 29 minutes pelnė 16 taškų bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Ketvirtąjį mačą per septynias dienas žaidusi „Zenit“ prarado 18 kamuolių.

„Real“ gynybai, ypač Jeffrey Taylorui, pavyko iš žaidimo išjungti „Zenit“ variklį įžaidėją Keviną Pangosą. Iki dvikovos Madride kanadietis rinko po 10,7 taško ir 7,1 rezultatyvaus perdavimo.

Nors „WiZink Center“ areną jis paliko su 12 taškų, 4 rezultatyviais perdavimais ir 5 klaidomis, tačiau didžiąjį dalį taškų K.Pangosas sukrapštė, kai baigtis buvo aiški.

Pagrindiniu „Real“ pergalės kalviu tapo 221 cm ūgio Walteris Tavaresas, atlikęs galingą dvigubą dublį – 11 taškų, 13 atkovotų ir 3 perimti kamuoliai, 3 blokuoti metimai ir 26 naudingumo balai.

Blogiausią sezono mačą užfiksavo Artūras Gudaitis, kuriam nepavyko įveikti didžiojo Walterio Tavareso sienos. Vidurio puolėjas iš Lietuvos žaidė 16 minučių, pelnė 2 taškus (1/5 dvit., 0/1 baud.), atkovojo 2 kamulius, sugėrė 3 varžovo blokus ir surinko -2 naudingumo balus.

„Real“: Alberto Abalde 16 (3/4 trit.,) Anthony Randolphas 12, Walteris Tavaresas (13 atk. kam., 3 blk.) ir Nicolas Laprovittola – po 11, Trey Thompkinsas 10.

„Zenit“: Austinas Hollinsas 15, Kevinas Pangosas ir KC Riversas – po 12.