Marcus Brownas startavo silpnai

Ketvirtadienį Eurolygoje sužaisti paskutinieji pirmojo turo susitikimai grupėse.
Eurolyga
Eurolyga

Stambulo „Efes Pilsen“ klubas Eurolygos 2008-2009 metų sezoną pradėjo sunkia pergale. Turkai 61:60 (11:14, 24:10, 14:13, 12:23) namuose palaužė Belgrado „Partizan“ komandą.

Paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis Urošo Tripkovičiaus pataikytas taiklus metimas iš toli įtakos neturėjo. „Efes Pilsen“ iškovojo pergalę vieno taško skirtumu.

„Efes Pilsen“: M.Vujaničius 17, B.Thorntonas 10, K.Gonlumas (7 atk. kam.) ir K.Pekeris po 9.

„Partizan": N.Veličkovičius 16 (8 atk. kam.), Y.Lasme 11(14 atk. kam.), Z.Rakočevičius 10.

Vokietijos čempionė Berlyno „Alba“ ekipa, stebint 13 tūkstančių žiūrovų, namuose 68:63 netikėtai įveikė svečius iš Italijos Romos „Lottomatica“ krepšininkus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 17 taškų pelnęs ir 9 kamuolius atkovojęs Immanuelis Mcelroy'us, Aleksandras Nadjfeji ir Adamas Chubbas įmetė po 12.

Pralaimėjusiems Luigi Datome surinko 13 taškų, Andre Hutsonas – 11, Primožas Brežecas 10.

B grupės rungtynėse Nansi „Sluc Nancy Basket“ klubas 54:82 (15:21 20:20 10:25 9:16) namuose triuškinamai pralaimėjo Barselonos „Regal Barselona“ komandai.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo 18 taškų pelnęs, 12 kamuolių po krepšiais sugriebęs bei 26 naudingumo balus surinkęs Ersanas Ilyasova,  Franas Vazquezas pridėjo 12 taškų.

Pralaimėjusių ekipoje išsiskyrė 19 taškų įmetęs Lamayne'as Wilsonas.

Šioje grupėje rungtyniauja ir Lietuvos čempionas Kauno "Žalgiris".

Madrido „Real“ ekipa namuose 87:66 (26:21 18:16 23:15 20:14) nugalėjo Atėnų „Panionios On Telecoms“ klubą, kurį treniruoja buvęs Vilniaus „Lietuvos Ryto“ strategas Aleksandras Trifunovičius.

Nugalėtojams Quintonas Hosley pelnė 17, Felipe Reyesas – 16, Jeremiah Massey – 10 taškų.

Pralaimėjusiems Goranas Nikoličius ir Ioannis Georgallis įmetė po 12 taškų, Levonas Kendallas –10.

Badalonos „Joventut“ ekipa su Simu Jasaičiu namuose 81:64 (17:18 17:13 25:22 22:11) įveikė Liublianos „Union Olimpija“ krepšininkus.

Lietuvis per 22 minutes pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) bei perėmė 3 kamuolius.

„Joventut“: P.Mensahas–Bonsu 14, D.Malletas, P.Ribas ir B.Wrightas po 11.

„Union Olimpija“: M.Begičius 17, V.Ilievskis 15, M.Miličius 13.

Graikijos lygos vicečempionai Pirėjo „Olympiakos“ išvykoje 83:69 nugalėjo lygos debiutantę Avelino „Air“ komandą.

„Olympiakos“: J.Childressas 14, Z.Ercegas ir Y.Halperinas po 11, G.Printezis bei L.Greeras po 10.

„Air“: C.Warrenas 18, T.Bestas 14, Nikola Radulovičius 10.

Marcuso Browno debiutas Tel Avivo „Maccabi“ komandoje paženklintas nesėkme. „Maccabi“ išvykoje A grupės rungtynėse 79:81 (17:20, 19:16, 16:22, 27:23) nusileido Zagrebo „Cibena“ krepšininkams.

Įpusėjus trečiajame kėliniui svečiai buvo persvėrę rezultatą savo naudai (42:41), tačiau tada „cibena“ laimėjo atkarpą spurtu 8:1 ir pabėgo į priekį (49:43).

35-ąją mačo minutę po taiklaus Browno dvitaškio komandas skyrė tik 3 taškai (66:63), tačiau tada dvitaškį pataikė Davoras Kusas, o po Rawle‘o Marshallo tritaškio „Cibena“ pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų (71:63). Per likusį rungtynių laiką svečiai intrigos atkurti nebesugebėjo.

Nesėkmingai debiutas naujoje komandoje susiklostė ir Brownui. Amerikiečio naudingumo koeficientas buvo -1. Amerikietis per 28 minutes pelnė 5 taškus (2/5 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Cibona“: D.Kusas 23, R.Marshallas 20, N.Prkačinas 14, M.Rozičius 8, L.Andričius 8.

„Maccabi“: D.Fischeris 26, L.Eliyahu 14, C.Arroyo 10 (2/13 metimų), Y.Greenas 8.