2021 04 22

Naudingiausi žaidėjai Eurolygos ketvirtfinalio starte – buvę „Žalgirio“ ir „Ryto“ legionieriai

Eurolygos ketvirtfinalių serijose sužaisti pirmieji keturi susitikimai, o naudingiausiais jų žaidėjais tapo praeityje Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniavę krepšininkai.
Kevinas Pangosas
Kevinas Pangosas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių MVP išrinktas Sankt Peterburgo „Zenit“ vedlys Kevinas Pangosas, nukalęs savo komandos pergalę Barselonoje.

Praeityje Kauno „Žalgiriui“ atstovavęs kanadietis per 35 minutes įmetė 19 taškų (3/3 dvit., 4/6 trit., 1/1 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 33 naudingumo balus.

Jo vedama komanda svečiuose 76:74 palaužė „Barceloną“ ir serijoje iki trijų pergalių netikėtai išsiveržė į priekį 1-0. Beje, K.Pangosas įmetė ir lemiamą metimą, išvedusį „Zenit“ į priekį likus žaisti 10,7 sek.

Antrąją vietą naudingiausių turo žaidėjų sąraše užėmė buvęs Vilniaus „Ryto“ gynėjas DJ Seeley. Miuncheno „Bayern“ klube žaidžiantis amerikietis į Milano „Olimpia“ krepšį per 25 minutes suvertė 23 taškus (2/5 dvit., 5/5 trit., 4/5 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 32 naudingumo balus.

Tiesa, tai iškovoti pergalės bavarams nepadėjo – jie krito 78:79 ir serijoje atsilieka 0-1.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Milano „Olimpia“ triumfas

Milano komandos laimėjimą paskutinę sekundę išplėšęs buvęs žalgirietis Zachas LeDay naudingiausių pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių žaidėjų sąraše liko trečias.

„Olimpia“ aukštaūgis per 33 minutes pelnė 17 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 9/9 baud.), sugriebė 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 29 naudingumo balus.

Būtent jo metimas aidint sirenai lėmė „dizainerių“ pergalę po to, kai šie panaikino net 17 taškų deficitą, turėtą pirmoje rungtynių prieš „Bayern“ pusėje.

Į naudingiausių turo žaidėjų penketą pateko ir atitinkamai 27 bei 25 naudingumo balus surinkęs Nando De Colo (Stambulo „Fenerbahče“) ir Willas Clyburnas (Maskvos CSKA).