Ne žodžiais, bet žaidimu N.Woltersas pasako daug šį sezoną Kaune.
Būdamas „Žalgirio“ naujoku 27 metų amerikietis mikliai tapo komandos atakų lyderiu, šį rudenį po metų pertraukos sugrįžęs į Eurolygą.
N.Woltersas yra rezultatyviausias ir naudingiausias „Žalgirio“ žaidėjas po penkių pirmųjų turų, per kuriuos Kauno klubas pasiėmė dvi pergales. Rinkdamas po 15,4 taško jis yra šeštas pagal rezultatyvumą Eurolygoje.
Be to, amerikietis įžaidėjas atakuoja solidžiu taiklumu – 61 proc. dvitaškių ir 38 proc. tritaškių.
Eurolygoje N.Woltersas yra aštuntas pagal rezultatyvius perdavimus, jų atlikdamas po 5,2, nors vis dar atrodo, kad mokosi Šarūno Jasikevičiaus sistemos subtilybių.
„Kai atvykau į Kauną, Šaras manęs paprašė padėti komandai kelyje į sėkmę. Aš pasiruošęs daryti viską, ko Šaras paprašys“, – sakė N.Woltersas per išskirtinį interviu 24sek.
Žaidė ir amerikietišką futbolą
Galbūt ir oras padeda N.Woltersui – jis gerai jaučiasi Kaune, nes gimė Minesotoje – vienoje vėsiausių JAV valstijų.
Jam buvo vos penkeri metai, kai N.Woltersas pradėjo žaisti krepšinį, kaip sako – šiek tiek gaudamas tėvo pamokų.
Buvo išbandytos ir kitos sporto šakos – tenisas, beisbolas, iki 15 metų jis žaidė ir amerikietišką futbolą. Bet krepšinis visada buvo sportas Nr. 1.
„Nuo mažų dienų aš visada mėgau krepšinį, tai visada man padėjo – aš visada žaidžiau daug krepšinio, kiek tik įmanoma, – sakė N.Woltersas. – Tai mano pirmasis sportas, pirmoji meilė. Kiti sportai man padėjo, dalyvavau kitose varžybose, bet visada žinojau, kad noriu žaisti krepšinį.“
Jis rado puikių pavyzdžių. Tai buvo Steve'as Nashas, 191 cm ūgio kanadietis, kuris du sezonus tapo naudingiausiu NBA žaidėju, nurungęs atletiškesnių kūnų lygos žvaigždes savo genialia kūryba aikštėje ir taiklia ranka.
„Jo žaidimo stilius, ta pati pozicija. Man labai patikdavo, kaip jis žaidžia“, – apie savo idealą, žaidusį „Phoenix Suns“, „Dallas Mavericks“ ir „Los Angeles Lakers“ klubuose sakė N.Woltersas.
Ar jis pats bando būti panašus į S.Nashą?
„Na, jis tikrai buvo geras, – nusijuokė N.Woltersas. – Visada galima pabandyti pritaikyti kažką iš didžių žaidėjų ir savo žaidimui.“
„Ryto“ pasiūlymo atsisakė
N.Woltersas bandė pritaikyti kažką iš S.Nasho žaidimo ir buvo patekęs į NBA 38-uoju šaukimu 2013 metais.
Tačiau po pirmojo sezono, kai „Milwaukee Bucks“ jis rinko po 7,2 taško ir atliko po 3,6 rezultatyvaus perdavimo, kiti bandymai įsitvirtinti stipriausioje pasaulio lygoje nebuvo sėkmingi.
Jam teko keltis į Stambulo „Bešiktaš“, paskui į Belgrado „Crvena zvezda“. Serbijos klubas buvo geriausia vieta žaisti krepšinį, pradėjus klajoklio kelią.
„Turbūt „Crvena zvezda“. Žaidimas Eurolygoje. Tikrai stipri komanda, sėkmingas sezonas. Komandos draugai buvo neįtikėtini. Man tikrai patiko ta patirtis, – sakė N.Woltersas. – Prasčiausia vieta? Nebuvo prastų vietų krepšiniui. Visur man patiko.“
Vieną rudenį jis atmetė ir Vilniaus „Ryto“ pasiūlymą, kai sostinės klubas laukė, ar šis pateks į NBA komandą.
„Kasmet sulaukdavau kelių pasiūlymų, bet dėl įvairių priežasčių pasirinkdavau vieną klubą. Daug komandų domėjosi, bet kiekvieną vasarą galvodavau, kur man būtų geriausia, – pasakojo N.Woltersas. – Praėjusią vasarą irgi buvo pasiūlymų, bet, kai atėjo „Žalgirio“ pasiūlymas, daug negalvojau. Žinojau, koks sėkmingas klubui buvo praėjęs sezonas. Geras treneris, gera žaidėjų grupė. Norėjau tapti jų dalimi.
Dalį praėjusio sezono praleidau Jutoje, paskui Prancūzijoje. Nemačiau beveik Eurolygos, bet žinojau, kad „Žalgiris“ pasiekė finalo ketvertą, žinojau porą vaikinų iš kitur.
Pažinojau Brandoną Daviesą ir Aaroną White'ą – jiems tai buvo geras sezonas. Patikėjau, kad bus gerai ir man.“
Treneris moko detalių
Kaune N.Woltersas rado Šarą.
„Niekada nemačiau jo žaidžiant, nors žinau, kad jis buvo didis krepšininkas, vienas geriausių visų laikų įžaidėjų Europoje, – sakė N.Woltersas. – Jis žaidė mano pozicijoje, tad turiu progą pasimokyti. Gera turėti trenerį, kuris žaidė aukščiausiu lygiu, galiu pasimokyti.
Jis tikrai geras treneris. Labai išmintingas, gerai žino, ko nori iš savo žaidėjų, kreipia dėmesį į įvairias detales. Visa klubo organizacija veikia sklandžiai, viena geriausių Europoje.“
Karščiausiais rungtynių momentais ne kartą galima buvo pastebėti, kaip Š.Jasikevičius staugia ant N.Wolterso. Taškai ir rezultatyvūs perdavimai nėra viskas, ko reikalauja Šaras.
Jam dar svarbiau, kad įžaidėjas valdytų komandą.
„Jis moko mažų dalykų – kaip geriau atsidengti, kaip geriau žaisti pikenrolą, visos mažos smulkmenos. Jis skiria didelį dėmesį mažoms detalėms, kurios būna svarbios“, – sakė N.Woltersas.
Kaune – su mažyte dukra
Kol kas visi ženklai rodo, kad N.Woltersui gerai Kaune.
Savo stipriu pirmu žingsniu ir greitais apgaulingais manevrais jis lengvai raižo varžovų gynybą ir renka taškus firminiais metimais, vadinamais floateriais.
Už aikštės ribų ramiam amerikiečiui tinka jo gimtąją vietą primenantis oras ir patogaus dydžio miestas.
Tarpsezonio metu jis mėgsta žaisti golfą (beje, kaip Š.Jasikevičius ir dar keli žalgiriečiai) ir tenisą (mėgstamiausias žaidėjas Rogeris Federeris), o sezono metu renkasi paprastesnį laisvalaikį.
N.Woltersas su drauge augina pusantrų metų dukrą, tad viskas laisvas laikas bėga su šeima, taip pat žiūrint įvairius serialus.
Jis vis geriau orientuojasi Kaune, o dabar turi kitą tikslą.
„Kol kas lietuviškai težinau „ačiū“, bet sezono metu išmoksiu daugiau“, – žadėjo N.Woltersas.