2022 02 11

Neįtikėtinai startavusi „Barca“ sudorojo varžovą „El Clasico“ mūšyje

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai šeimininkavo amžinų varžovų tvirtovėje penktadienio vakarą Eurolygoje. „Barcelona“ (20-5) principiniame „El Clasico“ mūšyje 86:68 (28:8, 24:23, 19:24, 15:13) nukovė Madrido „Real“ (20-5).
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Eurolygos reporteris prieš mačą paklausė Šaro, kas jam smagiau: žaisti tokiose rungtynėse ar treniruoti?

„Treniravimas niekaip neprilygs žaidimui“, – nusijuokė Šaras.

Prieš mačą pagerbtas ilgametis „Real“ krepšininkas Felipe Reyesas, kuris yra įrašytas į Eurolygos legendų sąrašą.

Bet šventę keitė sąmyšis Madride.

Tai buvo neįtikėtina rungtynių pradžia „Barcelona“ komandai – pirmajame kėlinyje švieslentėje degė rezultatas 24:2 katalonų naudai, o vietos sirgaliai ėmė nedrąsiai švilpti savo krepšininkams.

Didžiausia svečių persvara siekė net 26 taškus, kai rezultatas buvo visiškai nepadorus – 40:14.

Galiausiai „Real“ atgijo puolime. Per pirmą kėlinį madridiečiai surinko 8 taškelius, o antrajame surinko jau 23, tad per pertrauką „Barcelona“ pirmavo 52:31.

Bet žala jau buvo padaryta. Po pertraukos „Real“ ekipa bandė mažinti atsilikimą, buvo priartėjusi iki 13 taškų, bet „Barca“ rungtynes sukontroliavo meistriškai ir šventė pergalę.

Rokas Jokubaitis per 15 minučių pelnė 6 taškus (3/3 dvit., 0/1 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, kartą prasižengė, išprovokavo varžovo pražangą ir surinko 11 naudingumo balų.

Nicolas Laprovittola nugalėtojams pelnė 20 taškų (27 naud. bal.), Dante Exumas pridėjo 13.

„Real“ gretose nuostabiai žaidė Walteris Tavaresas, pelnęs 25 taškus, atkovojęs 6 kamuolius, išprovokavęs 5 pražangas ir surinkęs net 35 naudingumo balus.

Kovą dėl kamuolių „Barcelona“ laimėjo 39:36, katalonai atliko ženkliai daugiau rezultatyvių perdavimų – 21 prieš 13.

„Real“ prieš varžovų gynybą buvo bejėgiai – pataikė 44 proc. dvitaškių (20/45) ir vos 9 proc. tritaškių (2/22).

„Real“: W.Tavaresas 25 (6 atk. kam., 5 išpr. praž., 35 naud. bal.), S.Lullas ir F.Causeuras po 8.

„Barcelona“: N.Laprovittola 20, D.Exumas 13, B.Daviesas 11, K.Kuričius ir N.Calathesas po 10.