2021 11 11

Nušvilpto M.Hezonjos UNIKS išsivežė dramatišką pergalę iš Atėnų

Prieš mačą su Kauno „Žalgiriu“ (0-8) – trečioji Atėnų „Panathinaikos“ (2-7) nesėkmė iš eilės. Graikijos komanda paskutinėmis sekundėmis OAKA arenoje pripažino pažado neištesėjusio ir vietos sirgalių nušvilpto Mario Hezonjos atstovaujamos Kazanės UNIKS (4-5) pergalę – 74:72 (15:15, 20:21, 19:18, 20:18).
Lorenzo Brownas
Lorenzo Brownas / Euroleague.net

Atėnų „Panathinaikos“ vasarą palikęs lyderis Mario Hezonja žadėjo, jog niekada OAKA nerungtyniaus vilkėdamas varžovų ekipos marškinėlius, tačiau ketvirtadienio vakarą jis sulaužė duotą žodį ir Graikijos sostinėje rungtyniavo kaip Kazanės UNIKS narys.

Šeimininkų sirgaliai švilpimu ir gaudesiu pasitiko buvusį dievuką, dar prieš pusmetį „Panathinaikos“ ekipai prisiekinėjusį amžiną meilę.

Tai turėjo išmušti kroatą M.Hezonją iš vėžių, kuris per pirmąją mačo pusę prametę visus tris tritaškius, surinko 3 taškus, o UNIKS į ilgąją pertrauką nusinešė minimalų deficitą 35:36.

Sulig trečiojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena įspūdingą tolimą metimą pataikė „Panathinaikos“ puolėjas Ioannis Papapetrou, išlyginęs mačo rezultatą 54:54.

Likus 95 sekundėms iki rungtynių pabaigos M.Hezonja išprovokavo pražangą ir baudų metimais išvedė Tatarstano sostinės ekipą į priekį 72:70.

Prie baudų metimų linijos neklydo ir „Panathinaikos“ puolėjas Jeremy Evansas.

Pergalingą metimą įsūdė UNIKS gynėjas Lorenzo Brownas, kuris individualioje kovoje suklaidino šeimininkų centrą Georgios Papagiannį ir pataikė dvitaškį iš vidutinio nuotolio, palikdamas varžovams 20 sekundžių.

Lemiamas „Panathinaikos“ išpuolis buvo padrikas, o I.Papapetrou tritaškis – netikslus.

Į buvusios komandos krepšį M.Hezonja įmetė 9 taškus (1/2 dvit., 1/5 trit., 4/6 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Dvikova tarp „Žalgirio“ ir Atėnų „Panathinaikos“ – antradienį 20 valandą Nemuno saloje Kaune.

„Panathinaikos“: Georgios Papagiannis (17 atk. kam.) ir Darylas Maconas – po 14, Ioannis Papapetrou ir Kendrickas Perry – po 10.

UNIKS: Isaiah Canaanas ir Andrejus Voroncevičius – po 15, Lorenzo Brownas 13.