2016 03 11

Pagirtinai su Eurolygos čempionais kovojusiems žalgiriečiams pabaigoje pritrūko kvapo

Du su puse kėlinio pagirtinai kovojusiems Kauno „Žalgirio“ krepšininkams antroje rungtynių pusėje pritrūko kvapo. Penktadienio vakarą kovodami su stipriausia žemyno ekipa Madrido „Real“ Lietuvos čempionai aikštę paliko nuleistomis galvomis – 75:90 (17:13, 24:26, 12:23, 22:28).
Jerome'as Randle'as
Jerome'as Randle'as / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Eurolygos „Top 16” etape Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai lieka su dviem pergalėmis, tuo tarpu šeštąjį kartą laimėjęs Madrido klubas dar labiau sutvirtino savo pozicijas kovodamas dėl kelialapio į ketvirtfinalį.

Nuo pat pirmųjų minučių puikiai žaidę aikštės šeimininkai ilgą laiką laikė rungtynių vadžias savo rankose, bet trečiojo kėlinio viduryje neišvengė duobės. Tuomet po Felipe Reyeso metimo „Real“ pirmą kartą išsiveržė į priekį (53:51) ir atgal nesižvalgė.

Antroje rungtynių pusėje fantastiškai sužaidė „Real“ legionierius iš Argentinos Andresas Nocioni. Aukštaūgis įmetė net šešis tritaškius iš septynių ir išsklaidė paskutines žalgiriečių viltis.

Nugalėtojų gretose solidžias rungtynes sužaidė Jonas Mačiulis, kuriam prieš rungtynes buvo įteiktas geriausiam 2015-ųjų metų Lietuvos krepšininkui skirtas apdovanojimas.

Starto sudėtyje pradėjęs puolėjas per 22 minutes pelnė 9 taškus (3/5 dvit., 1/4 trit., 0/1 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 2 pražangas.

„Žalgiris“ – „Real“ 75:90  (17:13, 24:26, 12:23, 22:28).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 taškas (8/9 dvit., 0/1 trit., 5/6 baud., 8 atk. kam.), Ianis Vougioukas 13, Siimas-Sanderis Venė ir Jerome‘as Randle‘as po 8, Olivier Hanlanas 7, Kasparas Vecvagaras ir Edgaras Ulanovas po 5, Martynas Sajus 4, Martynas Pocius ir Renaldas Seibutis po 2, Brockas Motumas taškų nepelnė, o Lukas Lekavičius nežaidė.

„Real“: Andresas Nocioni 22 (0/5 dvit., 6/6 trit., 4/7 baud., 7 atk. kam.), K.C.Riversas 14, Felipe Reyesas 10, Jonas Mačiulis, Sergio Rodriguezas ir Gustavo Ayonas po 9, Augusto Lima 6.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 29/49 (59 proc.) ir 19/39 (48 proc.), tritaškiai - 2/17 (11 proc.) ir 12/28 (42 proc.), baudos - 11/15 (73 proc.) ir 16/25 (64 proc.), atkovoti kamuoliai - 39 ir 37, perimti kamuoliai - 3 ir 3, klaidos  - 10 ir 5, rezultatyvūs perdavimai - 17 ir 21, blokuoti metimai - 3 ir 6.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

„Žalgirio“ ginklas akistatoje su Eurolygos galiūnu – žaibiški dūriai

Jono Mačiulio pėdsakais: ar Edgaras Ulanovas žengs pirmtakų pramintu keliu?

Jonas Mačiulis: „Vis tiek kažkada reiks grįžti į „Žalgirį“

Rungtynių eiga:

19:47

Žalgiriečiai rungtynes pradėjo kiek netikėtu starto penketu: Jerome'as Randle'as, Renaldas Seibutis, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Martynas Sajus.

19:52

Kauniečiai puikiai pradėjo rungtynes. Dvi rezultatyvios Edgaro Ulanovo atakos, jaunojo Martyno Sajaus du metimai iš po krepšio ir žalgiriečiai šovė į priekį – 9:4. Svečių abi rezultatyvias atakas užbaigė Gustavo Ayonas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gustavo Ayonas ir Martynas Sajus

19:55

Jonas Mačiulis rungtynes pradėjo starto penkete ir apie save priminė net neįpusėjus pirmajam kėliniui. Taiklus Jono tolimas metimas ir žalgiriečių pranašumas tirpsta – 9:11.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Jonas Mačiulis

20:02

Pirmosiomis mačo minutėmis „Žalgirio“ gretose nuostabiai rungtyniavo Martynas Sajus. Jaunasis vidurio puolėjas puikiai darbavosi tiek gynyboje, tiek puolime. Svečių ekipos aštriausiu ginklu pirmajame kėlinyje buvo Jonas Mačiulis. Jau šeštąją mačo minutę „Real“ lietuvis savo sąskaitoje turėjo 7 taškus ir buvo viršijęs savo vidurkį.

20:03

Įpusėjus kėliniui „Real“ pavijo žalgiriečius – 13:13.

20:04

Visgi kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė žalgiriečiai. Kasparo Vecvagaro ir Iano Vougiouko taiklūs metimai – 17:13.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Kasparas Vecvagaras

20:04

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 17:13.

20:08

Antrą ketvirtį vėl pakiliau pradėjo šeimininkai. Iano Vougiouko pataikymas ir Kasparo Vecvagaro tritaškis – 22:16.

20:12

K.C.Riversas pataikė iš toli, tačiau kitoje aikštės pusėje gražiu metimu iš vidutinio nuotolio atsakė Siimas-Sanderis Venė. Netrukus estas pataikė dar kartą – žalgiriečiai truktelėjo į priekį 26:19.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Siimas Sanderis Venė

20:15

Žalgiriečiai pabėgo aštuoniais taškais (29:21), tačiau K.C.Riversas antrąkart pataikė iš toli.

20:21

„Žalgirio“ vijurkas Jerome'as Randle'as pataikė iš vidutinio nuotolio.

20:23

Madrido ekipa pradėjo artėti (30:33), tačiau kelis kartus sėkmingai apsigynę kauniečiai vėl sugebėjo pabėgti – 37:30.

20:28

Puikiai į kauniečių žaidimą įsijungė kapitonas Paulius Jankūnas. Puolėjas pelnė jau savo aštuntąjį tašką (41:36).

20:28

Kėlinys pasibaigė nesėkmingai. Sergio Lullas pataikė tritaškį pačią paskutinę kėlinio sekundę – 39:41.

20:29

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 41:39 (17:13, 24:26).

20:46

Antrąją rungtynių pusę vėl sėkmingiau pradėjo kauniečiai. Ianas Vougiokas pataikė iš po krepšio, bet Felipe Reyesas atsakė tuo pačiu. Madrido klubui ir toliau labai sunkiai sekėsi stabdyti priekinę „Žalgirio“ liniją.

20:47

Paulius Jankūnas ir Jonas Mačiulis apsikeitė rezultatyviomis atakomis – 45:43.

20:50

Vienas „Real“ lyderių Jaycee Carrollas savo pirmuosius taškus rungtynėse pelnė tik trečiojo kėlinio pradžioje. Po jo metimo iš po užtvaros svečiai pagaliau pavijo savo varžovus – 45:45.

20:52

Šarūnas Jasikevičius išbandė taktinę naujovę – žaidžia dviem sunkiaisiais krašto puolėjais. šis sprendimas pasiteisino. Paulius Jankūnas ir Jerome'as Randle'as pataikė metimus iš vidutinio nuotolio – 49:47.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

20:57

Pirmose tarpusavio rungtynėse nesulaikomai rungtyniavęs Gustavo Ayonas penktadienio vakarą buvo gerokai blankesnis. Iki trečiojo kėlinio vidurio meksikietis buvo pataikęs vos du metimus iš aštuonių.

20:59

Felipe Reyesas pataikė iš po krepšio ir pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė svečius į priekį – 53:51.

21:04

Sergio Rodriguezas pataikė iš toli. Tai buvo 200-asis jo tritaškis Eurolygoje. Madrido klubas pasinaudojo kauniečių klaidomis – 62:53.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Sergio Rodriguezas ir Lukas Lekavičius

21:05

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Real“ 53:62 (17:13, 24:26, 12:23).

21:08

Pasiduoti kauniečiai nesiruošė. Atkarpa 5:0 ir „Žalgiris“ grįžo į kovą dėl pergalės – 58:62.

21:11

Praėjus vos 1:50 ketvirtame kėlinyje „Real“ prasižengė ketvirtą kartą. Žalgiriečiai tuo metu neturėjo nė vienos pražangos.

21:18

Panašu, jog rungtynių pabaigoje „Real“ krepšininkai išsaugojo kur kas daugiau jėgų. Nuostabus Andreso Nocioni metimas iš toli, dar kelios rezultatyvios jo komandos draugų atakos ir „Real“ persvara tapo dviženklė – 72:62.

21:20

Atsiliekančių žalgiriečių atakos tapo pernelyg skubotos, o patyrę Eurolygos čempionai tuo puikiai naudojosi – 77:64.

21:28

Kauniečiai dar bandė gelbėtis, tačiau pajutę pergalės skonį svečiai žaidė solidžiai ir užtikrintai. Rungtynių pabaigoje Jerome'as Randle'as kelis kartus akivaizdžiai paskubėjo, tuo tarpu tritaškį pataikęs Sergio Rodriguezas išsklaidė bet kokias abejones dėl šio mačo nugalėtojo.